katekonsoleplugin - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
nn: Du har ikkje god nok karma til å få tilgang til eit skal eller ei terminalemulering

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
nn: &Send i røyr til terminalen

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
nn: S&ynkroniser terminalen med dokumentet

[ctx: @action]
en: Run Current Document
nn: Køyr gjeldande dokument

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
nn: Vis &terminalrute

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
nn: &Fokus på terminalruta

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
nn: Konsole er ikkje installert. Installer Konsole viss du vil bruka terminalen.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
nn: Vil du verkeleg senda i røyr til terminalen? Dette vil føra til at eventuelle kommandoar som ligg i teksten vert køyrde med dine brukarrettar.

en: Pipe to Terminal?
nn: Vil du senda i røyr til terminalen?

en: Pipe to Terminal
nn: Send i røyr til terminalen

en: Sorry, cannot cd into '%1'
nn: Kan ikkje byta mappe til «%1»

en: Not a local file: '%1'
nn: Ikkje ei lokal fil: «%1»

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
nn: Er du sikker på at du vil køyra dokumentet?
    Dette vil køyra følgjande kommando, med
    dine brukarrettar, i terminalen:
    «%1»

en: Run in Terminal?
nn: Køyra i terminal?

en: Run
nn: Køyr

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
nn: &Gøym terminalruta

en: Defocus Terminal Panel
nn: Fokus vekk frå terminalruta

en: Focus Terminal Panel
nn: Fokus på terminalruta

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
nn: &Synkroniser terminalen automatisk med det gjeldande dokumentet når mogleg

en: Run in terminal
nn: Køyr i terminal

en: &Remove extension
nn: &Fjern etternamn

en: Prefix:
nn: Prefiks:

en: &Show warning next time
nn: &Vis åtvaring neste gong

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
nn: Neste gong «%1» vert køyrt, vis eit åtvaringsvindauge med informasjon om kommandoen som vert sendt til terminalen, for eventuell godkjenning.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
nn: Set miljøvariabelen &EDITOR til «kate -b»

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
nn: Viktig: Dokumentet må lukkast for at konsollprogrammet skal halda fram.

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
nn: Gøym Konsole ved trykk på «Escape»

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
nn: Dette kan føra til problem med terminal­progarm som brukar «Escape»-tasten, for eksempel Vim. Legg til desse programma nedanfor (skil programnamna med komma).

en: Terminal Settings
nn: Terminalinnstillingar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy
