katesymbolviewer - en to nn translation catalogue (45 entries)

en: Show Functions
nn: Vis funksjonar

en: Functions
nn: Funksjonar

en: Show Macros
nn: Vis makroar

en: Show Structures
nn: Vis strukturar

en: Macros
nn: Makroar

en: Structures
nn: Strukturar

en: Show Subroutines
nn: Vis underrutinar

en: Show Modules
nn: Vis modular

en: Subroutines
nn: Underrutiner

en: Modules
nn: Modular

en: Show Uses
nn: Vis bruk

en: Show Pragmas
nn: Vis pragma

en: Uses
nn: Bruk

en: Pragmas
nn: Pragma

en: Namespaces
nn: Namnerom

en: Defines
nn: Definisjonar

en: Classes
nn: Klassar

en: SymbolViewer
nn: Symbolvising

en: Tree Mode
nn: Trevising

en: Expand Tree
nn: Utvid treet

en: Show Sorted
nn: Vis sortert

en: Show Parameters
nn: Vis parametrar

en: Symbol List
nn: Symbolliste

[ctx: @title:column]
en: Symbols
nn: Symbol

[ctx: @title:column]
en: Position
nn: Plassering

en: Sorry, not supported yet!
nn: Dette er ikkje støtta enno.

en: File type: %1
nn: Filtype: %1

en: Display functions parameters
nn: Vis funksjonsparametrar

en: Automatically expand nodes in tree mode
nn: Utvid automatisk nodar i trevising

en: Always display symbols in tree mode
nn: Vis alltid symbol i trevising

en: Always sort symbols
nn: Sorter alltid symbol

en: Parser Options
nn: Tolkeval

en: Symbol Viewer
nn: Symbolvising

en: Symbol Viewer Configuration Page
nn: Oppsett av symbolvisinga

en: Show Methods
nn: Vis metodar

en: Show Classes
nn: Vis klassar

en: Globals
nn: Globale

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: Show Tags
nn: Vis merkelappar

en: Show Params
nn: Vis parametrar

en: Show Variables
nn: Vis variablar

en: Show Templates
nn: Vis malar

en: Params
nn: Parametrar

en: Variables
nn: Variablar

en: Templates
nn: Malar
