katexmltools - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: &Insert Element...
nn: Set &inn element …

en: &Close Element
nn: &Lukk element

en: Assign Meta &DTD...
nn: Tildel meta-&DTD …

en: Assign Meta DTD in XML Format
nn: Tildel meta-DTD i XML-format

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
nn: Fila er identifisert til å vera av typen «%1». Lastar meta-DTD-en for denne dokumenttypen.

en: Loading XML Meta DTD
nn: Opnar XML-meta-DTD

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
nn: Klarte ikkje opna fila «%1». Tenaren returnerte ein feil.

en: XML Plugin Error
nn: XML-modulfeil

en: XML entities
nn: XML-entitetar

en: XML attribute values
nn: XML-attributtverdiar

en: XML attributes
nn: XML-attributt

en: XML elements
nn: XML-element

en: Insert XML Element
nn: Set inn XML-element

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
nn: Skriv inn XML-elementnamn og -attributt. «<», «>» og sluttaggar vert automatisk sett inn:

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
nn: Klarte ikkje tolka fila «%1». Kontroller at fila er velforma XML.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
nn: Fila «%1» er ikkje i det forventa formatet. Kontroller at fila er av denne typen:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Slike filer kan du laga med dtdparse. Hjelpeteksten til Kate-programtillegga forklarar korleis.

en: Analyzing meta DTD...
nn: Analyserer meta-DTD …

en: Cancel
nn: Avbryt
