KDE 4 - en to nn translation catalogue (75 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
nn: Utdata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
nn: Avbryt

en: Build & Run
nn: Bygg og køyr

en: Build & Run Settings
nn: Innstillingar for bygg og køyr

en: Delete selected entries
nn: Slett merkte oppføringar

en: Delete all entries
nn: Slett alle oppføringar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
nn: Legg feil og åtvaringar til diagnostikk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
nn: Byt automatisk til utdata-rute ved køyring av merkt mål

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
nn: Tillatne og blokkerte kommandoar

en: Build
nn: Bygg

en: Select Target...
nn: Vel mål …

en: Build Selected Target
nn: Bygg valt mål

en: Build and Run Selected Target
nn: Bygg og køyr valt mål

en: Compile Current File
nn: Kompiler gjeldande fil

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
nn: Prøv å kompilera gjeldande fila ved å sjå i ei «compile_commands.json»-fil

en: Stop
nn: Stopp

en: Load targets from CMake Build Dir
nn: Hent mål frå CMake-byggjemappe

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
nn: Fokuser på neste fane til venstre

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
nn: Fokuser på neste fane til høgre

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
nn: Målinnstillingar

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
nn: <b>Fann ikkje fila:</b> %1<br><b>Søkjemapper:</b><br>%2<br>Prøv å leggja ei søkjemappe til «arbeidsmappa».

en: Build Information
nn: Byggjeinformasjon

en: There is no file or directory specified for building.
nn: Ikkje noko fil eller mappe er definert for bygging.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
nn: Fila «%1» er ikkje ei lokal fil. Ikkje-lokale filer kan ikkje kompilerast.

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
nn: Klarte ikkje køyra «%1». Avsluttingsstatus: %2.

en: Building <b>%1</b> cancelled
nn: Bygging av <b>%1</b> avbroten

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
nn: Fann ikkje noka «compile_commands.json»-fil for fila «%1».

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
nn: Fann ikkje nokon kompileringskommando for fila «%1» i «%2».

en: No target available for building.
nn: Ingen mål er tilgjengelege for bygging.

en: There is no local file or directory specified for building.
nn: Ikkje noko lokal fil eller mappe er definert for bygging.

en: Already building...
nn: Byggjer allereie …

en: Building target <b>%1</b> ...
nn: Byggjer målet <b>%1</b> …

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
nn: Klarte ikkje lasta mål. Fila %1 inneheld ikkje ei skikkeleg «CMAKE_COMMAND»-oppføring.

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
nn: Klarte ikkje lagra CMake-fil-API-spørjingsfiler for byggjemappa «%1».

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
nn: Klarte ikkje køyra CMake (%2) for byggjemappa %1.

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
nn: Feil ved generering av CMAKE-fil-API-svarfiler for byggjemappa %1 (brukar %2).

en: Build plugin wants to execute program
nn: Byggjetillegg ønskjer å køyra program

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
nn: Kate-byggjetillegget ønskjer å køyra ein ekstern kommando for å lesa måla frå byggjetreet.<br><br>Fullstendig kommandolinje:<br><br><b>%1</b><br><br>Vil du halda fram og la det køyra kommandoen?<br><br>Valet kan endrast via oppsettsida til tillegget.

en: Build <b>%1</b> completed. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
nn: Bygging av <b>%1</b> fullført. %2 feil, %3 åtvaring(ar), %4 merknad(ar)

en: Found one error. | Found %1 errors.
nn[0]: Fann 1 feil.
nn[1]: Fann %1 feil.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
nn[0]: Fann 1 åtvaring.
nn[1]: Fann %1 åtvaringar.

en: Found one note. | Found %1 notes.
nn[0]: Fann 1 merknad.
nn[1]: Fann %1 merknadar.

en: Build failed.
nn: Feil ved bygging.

en: Build completed without problems.
nn: Bygginga vart fullført utan feil.

en: Build <b>%1 canceled</b>. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
nn: Bygging av <b>%1</b> avbroten. %2 feil, %3 åtvaring(ar), %4 merknad(ar)

en: Cannot execute: %1 No working directory set.
nn: Klarte ikkje køyra: %1. Arbeidsmappe ikkje definert.

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
nn: feil

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
nn: åtvaring

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
nn: merknad|info

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
nn: udefinert referanse

en: Cannot save build targets in: %1
nn: Kan ikkje lagra byggjemål i: %1

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
nn: <B>M:</B> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
nn: La feltet stå tomt for å bruka mappa til det gjeldande dokumentet.
    Legg til søkjemapper som adresser skilde med «;».

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
nn: Bruk:
    «%B» for grunnmappe for prosjektet
    «%b» for namn på grunnmappe for prosjektet

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
nn: Bruk:
    «%f» for gjeldande fil
    «%d» for mappa der gjeldande fil ligg
    «%n» for gjeldande filnamn utan suffiks

en: Target Set
nn: Mål definert

en: Session
nn: Økt

en: Command/Target-set Name
nn: Namn på kommando/målsett

en: Run Command
nn: Køyr kommando

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
nn: Filtrer mål – piltastar for å velja og «Enter» for å køyra

en: Create new set of targets
nn: Lag nytt målsett

en: Clone command or target set
nn: Klon kommando eller målsett

en: Delete current target or current set of targets
nn: Slett gjeldande mål eller målsett

en: Add new target
nn: Legg til nytt mål

en: Build selected target
nn: Bygg valt mål

en: Build and run selected target
nn: Bygg og køyr valt mål

en: Move selected target up
nn: Flytt valt mål opp

en: Move selected target down
nn: Flytt valt mål ned

en: Copy
nn: Kopier

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Paste after
nn: Lim inn etter

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
nn: &Bygg

en: Insert path
nn: Set inn adresse

en: Select directory to insert
nn: Vel mappa som skal setjast inn
