kate-ctags-plugin - en to pa translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ-ਗਲੋਬਲ ਇੰਡੈਕਸ ਟਾਰਗੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
pa: ਸ਼ਾਮਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
pa: CTags ਕਮਾਂਡ

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
pa: ਕੋਈ ਪੈਟਰਨ

[ctx: Tag Type]
en: slot
pa: ਸਲੋਟ

[ctx: Tag Type]
en: variable
pa: ਵੇਰੀਬਲ

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
pa: ਪ੍ਹੈਰਾਗਰਾਫ਼

[ctx: Tag Type]
en: module
pa: ਮੋਡੀਊਲ

[ctx: Tag Type]
en: type
pa: ਟਾਈਪ

[ctx: Tag Type]
en: set
pa: ਸੈੱਟ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
pa: ਖੋਜ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
pa: ਇੰਡੈਕਸ ਅੱਪਡੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
pa: ਟੈਗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
pa: ਟਾਈਪ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
pa: ਫਾਇਲ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
pa: ਇੰਡੈਕਸ ਟਾਰਗੇਟ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
pa: CTags ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ

en: Add a directory to index.
pa: ਇੰਡੈਕਸ ਵਿੱਚ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ।

en: Remove a directory.
pa: ਇੱਕ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਹਟਾਉ।

en: CTags Settings
pa: CTags ਸੈਟਿੰਗ

en: Jump back one step
pa: ਇੱਕ ਸਟੈਪ ਪਿੱਛੇ ਜਾਓ

en: Go to Definition
pa: ਪ੍ਰੀਭਾਸ਼ਾ ਉੱਤੇ ਜਾਓ

en: Go to Definition: %1
pa: ਪ੍ਰੀਭਾਸ਼ਾ ਉੱਤੇ ਜਾਓ: %1

en: Lookup: %1
pa: ਖੋਜ: %1

en: Select new or existing database file.
pa: ਨਵੀਂ ਜਾਂ ਮੌਜੂਦਾ ਡਾਟਾਬੇਸ ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ।

en: No hits found
pa: ਕੋਈ ਇਸ਼ਾਰਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ
