katesymbolviewer - en to pa translation catalogue (30 entries)

en: Show Functions
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ ਵੇਖਾਓ

en: Functions
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ

en: Show Macros
pa: ਮਾਈਕਰੋ ਵੇਖਾਓ

en: Show Structures
pa: Structures ਵੇਖਾਓ

en: Macros
pa: ਮਾਈਕਰੋ

en: Show Subroutines
pa: ਸਬ-ਰੋਟੀਨਜ਼ ਵੇਖਾਓ

en: Show Modules
pa: ਮੋਡੀਊਲ ਵੇਖਾਓ

en: Modules
pa: ਮੋਡੀਊਲ

en: Show Uses
pa: ਵਰਤੋਂ ਵੇਖਾਓ

en: Show Pragmas
pa: Pragmas ਵੇਖਾਓ

en: Uses
pa: ਵਰਤੋਂ

en: Classes
pa: ਕਲਾਸਾਂ

en: SymbolViewer
pa: ਨਿਸ਼ਾਨ ਦਰਸ਼ਕ

en: Symbol List
pa: ਨਿਸ਼ਾਨ ਲਿਸਟ

[ctx: @title:column]
en: Symbols
pa: ਨਿਸ਼ਾਨ

[ctx: @title:column]
en: Position
pa: ਸਥਿਤੀ

en: Display functions parameters
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ ਪੈਰਾਮੀਟਰ ਵੇਖਾਓ

en: Automatically expand nodes in tree mode
pa: ਟਰੀ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਨੋਡ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਹੀ ਫੈਲਾਓ

en: Parser Options
pa: ਪਾਰਸ ਚੋਣ

en: Symbol Viewer
pa: ਨਿਸ਼ਾਨ ਦਰਸ਼ਕ

en: Symbol Viewer Configuration Page
pa: ਨਿਸ਼ਾਨ ਦਰਸ਼ਕ ਸੰਰਚਨਾ ਸਫ਼ਾ

en: Show Methods
pa: ਢੰਗ ਵੇਖਾਓ

en: Show Classes
pa: ਕਲਾਸਾਂ ਵੇਖਾਓ

en: Globals
pa: ਗਲੋਬਲ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

en: Show Params
pa: ਪਰਮ ਵੇਖਾਓ

en: Show Variables
pa: ਵੇਰੀਬਲ ਵੇਖਾਓ

en: Show Templates
pa: ਟੈਂਪਲੇਟ ਵੇਖਾਓ

en: Variables
pa: ਵੇਰੀਬਲ

en: Templates
pa: ਟੈਪਲੇਟ
