katesymbolviewer - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Show Functions
pl: Pokaż funkcje

en: Functions
pl: Funkcje

en: Show Macros
pl: Pokaż makra

en: Show Structures
pl: Pokaż struktury

en: Macros
pl: Makra

en: Structures
pl: Struktury

en: Show Subroutines
pl: Pokaż podprogramy

en: Show Modules
pl: Pokaż moduły

en: Subroutines
pl: Podprogramy

en: Modules
pl: Moduły

en: Show Uses
pl: Pokaż dyrektywy use

en: Show Pragmas
pl: Pokaż dyrektywy pragma

en: Uses
pl: Dyrektywy use

en: Pragmas
pl: Dyrektywy pragma

en: Namespaces
pl: Przestrzenie nazw

en: Defines
pl: Definicje

en: Classes
pl: Klasy

en: SymbolViewer
pl: Przeglądarka symboli

en: Tree Mode
pl: Tryb drzewa

en: Expand Tree
pl: Rozwiń drzewo

en: Show Sorted
pl: Pokaż uszeregowane

en: Show Parameters
pl: Pokaż parametry

en: Symbol List
pl: Lista symboli

en: Filter...
pl: Odfiltruj...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
pl: Symbole

[ctx: @title:column]
en: Position
pl: Położenie

en: Sorry, not supported yet!
pl: Wybacz, jeszcze nieobsługiwane!

en: File type: %1
pl: Rodzaj pliku: %1

en: Display functions parameters
pl: Wyświetl parametry funkcji

en: Automatically expand nodes in tree mode
pl: Automatycznie rozwiń węzły w trybie drzewa

en: Always display symbols in tree mode
pl: Symbole zawsze wyświetlaj w trybie drzewa

en: Always sort symbols
pl: Zawsze porządkuj symbole

en: Parser Options
pl: Opcje analizatora składniowego

en: Symbol Viewer
pl: Przeglądarka symboli

en: Symbol Viewer Configuration Page
pl: Konfiguracja przeglądarki symboli

en: Show Methods
pl: Pokaż metody

en: Show Classes
pl: Pokaż klasy

en: Globals
pl: Symbole globalne

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: Show Tags
pl: Pokaż znaczniki

en: Show Params
pl: Pokaż parametry

en: Show Variables
pl: Pokaż zmienne

en: Show Templates
pl: Pokaż szablony

en: Params
pl: Parametry

en: Variables
pl: Zmienne

en: Templates
pl: Szablony
