kate - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: Not Committed Yet
pt_BR: Nenhum commit ainda

en: Git Blame
pt_BR: Git blame

en: Show Git Blame Details
pt_BR: Mostrar detalhes do git blame

en: Toggle Git Blame Details
pt_BR: Alternar detalhes do git blame

en: Git blame, show commit failed.
pt_BR: Git blame, mostrar que o commit falhou.

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pt_BR: Ferramen&tas
