katekonsoleplugin - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
ro: Nu aveți suficientă karma pentru a accesa un interpretor sau un emulator de terminal

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
ro: Canalizează s&pre terminal

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
ro: S&incronizează terminalul cu documentul curent

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
ro: Sigur doriți să canalizați textul către consolă? Aceasta va executa orice comandă din text cu drepturile dumneavoastră.

en: Pipe to Terminal?
ro: Canalizați spre terminal?

en: Pipe to Terminal
ro: Canalizează spre terminal

en: Sorry, cannot cd into '%1'
ro: Nu s-a putut face cd în „%1”

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
ro: Sincronizează &automat terminalul cu documentul curent când este posibil

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
ro: Stabilește valoarea variabilei de mediu &EDITOR la „kate -b”

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
ro: Important: Documentul trebuie să fie închis pentru a face aplicația de consolă să continue

en: Terminal Settings
ro: Configurări terminal

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte
