katexmltools - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: XML Tools
ro: Unelte XML

en: &Insert Element...
ro: &Inserează element…

en: &Close Element
ro: În&chide elementul

en: Assign Meta &DTD...
ro: Atribuie Meta &DTD…

en: Assign Meta DTD in XML Format
ro: Atribuie Meta DTD în format XML

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
ro: Fișierul curent a fost identificat ca un document de tipul „%1”. Meta DTD-ul acestui tip de document va fi încărcat acum.

en: Loading XML Meta DTD
ro: Se încarcă Meta DTD-ul pentru XML

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
ro: Fișierul „%1” nu a putut fi deschis. Serverul a returnat o eroare.

en: XML Plugin Error
ro: Eroare modul XML

en: XML entities
ro: Entități XML

en: XML attribute values
ro: Valori atribute XML

en: XML attributes
ro: Atribute XML

en: XML elements
ro: Elemente XML

en: Insert XML Element
ro: Inserează element XML

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
ro: Introduceți numele etichetei XML și atributele (vor fi furnizate „<”, „>” și eticheta de închidere):

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
ro: Fișierul „%1” nu a putut fi analizat. Vă rugăm să verificați dacă fișierul este un XML bine-format.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
ro: Fișierul „%1” nu este în formatul așteptat. Vă rugăm să verificați dacă fișierul este de acest tip:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Puteți produce astfel de fișiere cu dtdparse. Vedeți documentația modului Kate pentru mai multe detalii.

en: Analyzing meta DTD...
ro: Analizez meta DTD...

en: Cancel
ro: Renunță
