kate - en to sa translation catalogue (81 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
sa: उत्पादनम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Build & Run
sa: बिल्ड एण्ड रन

en: Build & Run Settings
sa: सेटिंग्स् निर्माणं चालनं च कुर्वन्तु

en: Delete selected entries
sa: चयनितप्रविष्टयः विलोपयन्तु

en: Delete all entries
sa: सर्वाणि प्रविष्टयः विलोपयन्तु

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
sa: सामान्य सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
sa: Diagnostics इत्यत्र त्रुटयः चेतावनीश्च योजयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
sa: चयनितं लक्ष्यं निष्पादयन् स्वयमेव आउटपुट् फलकं प्रति स्विच् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
sa: अनुमत && अवरुद्ध आदेश

en: Build
sa: निर्मिमीते

en: Select Target...
sa: लक्ष्यं चयनं कुर्वन्तु...

en: Build Selected Target
sa: चयनितं लक्ष्यं निर्मायताम्

en: Build and Run Selected Target
sa: चयनितं लक्ष्यं निर्माय चालयन्तु

en: Compile Current File
sa: वर्तमान सञ्चिकायाः संकलनं कुर्वन्तु

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
sa: compile_commands.json इत्येतत् अन्वेष्य वर्तमानसञ्चिकां संकलितुं प्रयतध्वम्

en: Stop
sa: विरमतु

en: Load targets from CMake Build Dir
sa: CMake Build Dir इत्यस्मात् लक्ष्यं लोड् कुर्वन्तु

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
sa: Focus Next Tab वामभागे

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
sa: Focus Next Tab दक्षिणतः

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
sa: लक्ष्य सेटिंग्स्

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
sa: <b>सञ्चिका न प्राप्ता:</b> %1<br> <b>अन्वेषणमार्गाः : १.</b><br> %2<br> &quot;कार्यनिर्देशिका&quot; इत्यत्र अन्वेषणमार्गं योजयितुं प्रयतध्वम् ।

en: Build Information
sa: सूचनां निर्मायताम्

en: There is no file or directory specified for building.
sa: निर्माणार्थं सञ्चिका निर्देशिका वा निर्दिष्टा नास्ति ।

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
sa: "%1" इति सञ्चिका स्थानीयसञ्चिका नास्ति । अस्थानीयसञ्चिकाः संकलितुं न शक्यन्ते ।

en: Create directory
sa: निर्देशिकां रचयन्तु

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
sa: लक्ष्यसमूहस्य <b>%2</b> विन्यस्तं कार्यनिर्देशिका <b>%1</b> नास्ति ।<br><br> निर्देशिकां रचयन्तु ?

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
sa: <b>%1</b> निर्देशिकां निर्मातुं असफलम्

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
sa: "%1" चालयितुं असफलम् । exitStatus = %2

en: Building <b>%1</b> cancelled
sa: भवन <b>%1</b> रद्दः

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
sa: "%1" सञ्चिकायाः कृते compile_commands.json न प्राप्तम् ।

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
sa: "%2" मध्ये "%1" सञ्चिकायाः कृते संकलन आदेशः न प्राप्तः ।

en: No target available for building.
sa: निर्माणार्थं लक्ष्यं उपलब्धं नास्ति।

en: There is no local file or directory specified for building.
sa: निर्माणार्थं स्थानीयसञ्चिका निर्देशिका वा निर्दिष्टा नास्ति ।

en: Already building...
sa: पूर्वमेव निर्माणं कुर्वन्...

en: Building target <b>%1</b> ...
sa: लक्ष्यं निर्माणं <b>%1</b> ...

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
sa: लक्ष्याणि लोड् कर्तुं न शक्यते, %1 सञ्चिकायां सम्यक् CMAKE_COMMAND प्रविष्टिः नास्ति !

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
sa: %1 निर्माणनिर्देशिकायाः कृते CMake File API प्रश्नसञ्चिकाः लिखितुं न शक्तम् !

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
sa: %1 निर्माणनिर्देशिकायाः कृते CMake (%2) चालयितुं न शक्यते !

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
sa: %1 निर्माणनिर्देशिकायाः कृते CMake File API उत्तरसञ्चिकानां जननं विफलम् (%2 इत्यस्य उपयोगेन) !

en: Build plugin wants to execute program
sa: बिल्ड प्लगिन् प्रोग्राम् निष्पादयितुम् इच्छति

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
sa: Kate build plugin इत्यस्य build tree तः लक्ष्याणि पठितुं बाह्य आदेशं निष्पादयितुं आवश्यकम् अस्ति ।<br><br> पूर्णा आदेशपङ्क्तिः अस्ति : १.<br><br> <b>%1</b><br><br> अग्रे गत्वा एतत् आदेशं चालयितुं अनुमन्यताम् ?<br><br> प्लगिन् इत्यस्य config पृष्ठद्वारा विकल्पं परिवर्तयितुं शक्यते ।

en: Build <b>%1</b> completed. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
sa: <b>%1</b> निर्माणं सम्पन्नम् । %2 त्रुटि(s), %3 चेतावनी(s), %4 टिप्पणी(s)

en: Found one error. | Found %1 errors.
sa[0]: एकः दोषः प्राप्तः।
sa[1]: %1 त्रुटयः प्राप्ताः।

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
sa[0]: एकं चेतावनीम् अवाप्तवान्।
sa[1]: %1 चेतावनी प्राप्ता।

en: Found one note. | Found %1 notes.
sa[0]: एकं टिप्पणं प्राप्तम्।
sa[1]: %1 टिप्पण्यानि प्राप्तानि।

en: Build failed.
sa: निर्माणं विफलम् अभवत्।

en: Build completed without problems.
sa: निर्माणं समस्यां विना सम्पन्नम्।

en: Build <b>%1 canceled</b>. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
sa: <b>%1 निर्माणं रद्दं कृतम्</b> . %2 त्रुटि(s), %3 चेतावनी(s), %4 टिप्पणी(s)

en: Cannot execute: %1 No working directory set.
sa: निष्पादयितुं न शक्यते: %1 कार्यनिर्देशिका सेट् नास्ति।

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
sa: त्रुटि

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
sa: चेतवानी

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
sa: नोट|सूचना

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
sa: अनिर्धारितः सन्दर्भः

en: Cannot save build targets in: %1
sa: निर्माणलक्ष्याणि रक्षितुं न शक्यते: %1

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
sa: <B>त:</b> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
sa: वर्तमानदस्तावेजस्य निर्देशिकायाः उपयोगाय रिक्तं त्यजन्तु ।
    ';' इत्यनेन पृथक्कृतान् मार्गान् योजयित्वा अन्वेषणनिर्देशिकाः योजयन्तु।

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
sa: उपयुञ्जताम्‌:
    परियोजना आधारनिर्देशिकायाः कृते "%B"
    परियोजना आधारनिर्देशिकायाः नामार्थं "%b"

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
sa: उपयुञ्जताम्‌:
    वर्तमानसञ्चिकायाः कृते "%f"
    वर्तमानसञ्चिकायाः निर्देशिकायाः कृते "%d"
    प्रत्ययरहितं वर्तमानसञ्चिकानामस्य कृते "%n"

en: Target Set
sa: लक्ष्य सेट्

en: Projects
sa: परियोजनाएँ

en: Session
sa: सत्र

en: Command/Target-set Name
sa: आदेश/लक्ष्य-सेट् नाम

en: Run Command
sa: Run Command इति

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
sa: लक्ष्याणि फ़िल्टर कुर्वन्तु, चयनार्थं बाणकुंजीनां उपयोगं कुर्वन्तु, निष्पादयितुं Enter कुर्वन्तु

en: Create new set of targets
sa: लक्ष्यस्य नूतनसमूहं रचयन्तु

en: Clone command or target set
sa: आदेशं वा लक्ष्यसमूहं वा क्लोन कुर्वन्तु

en: Delete current target or current set of targets
sa: वर्तमान लक्ष्यं अथवा लक्ष्यस्य वर्तमानसमूहं विलोपयन्तु

en: Add new target
sa: नूतनं लक्ष्यं योजयन्तु

en: Build selected target
sa: चयनितं लक्ष्यं निर्मायताम्

en: Build and run selected target
sa: चयनितं लक्ष्यं निर्माय चालयन्तु

en: Move selected target up
sa: चयनितं लक्ष्यं उपरि चालयन्तु

en: Move selected target down
sa: चयनितं लक्ष्यं अधः स्थापयन्तु

en: Copy
sa: प्रतिलिपि

en: Cut
sa: छिन्न

en: Paste after
sa: पश्चात् चिनोतु

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
sa: बिल्ड कमाण्ड

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
sa: विन्यस्तं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
sa: &निर्मिमीते

en: Insert path
sa: मार्गं सम्मिलितं कुर्वन्तु

en: Select directory to insert
sa: सम्मिलितुं निर्देशिकां चिनोतु
