kate - en to sa translation catalogue (9 entries)

en: Document Switcher
sa: दस्तावेज स्विचर

en: Last Used Views
sa: अन्तिमप्रयुक्तानि दृश्यानि

en: Opens a list to walk through the list of last used views.
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं गन्तुं सूचीं उद्घाटयति ।

en: Walk through the list of last used views
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं गच्छन्तु

en: Last Used Views (Reverse)
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानि (विपरीतानि)

en: Opens a list to walk through the list of last used views in reverse.
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीं विपरीतरूपेण गन्तुं सूचीं उद्घाटयति ।

en: Close View
sa: Close View इति

en: Closes the selected view in the list of last used views.
sa: अन्तिमप्रयुक्तदृश्यानां सूचीयां चयनितं दृश्यं पिधायति ।

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sa: &गच्छ
