kate - en to sa translation catalogue (46 entries)

en: Could not open file '%1'.
sa: '%1' सञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्यते ।

en: Malformed JSON file '%1': %2
sa: विकृत JSON सञ्चिका '%1': %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
sa: '%1' लोड् कर्तुं न शक्तम्: विकृतं मैक्रो; तत् मार्जयन् ।

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
sa: कीबोर्ड मैक्रो

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
sa: <b>कीबोर्ड मैक्रो:</b> %1

en: Can't save macro during recording. Please end recoding first
sa: रिकार्डिङ्गस्य समये मैक्रो रक्षितुं न शक्नोति। कृपया प्रथमं रिकोडिंग् समाप्तं कुर्वन्तु

en: Recording…
sa: रिकार्डिङ्ग…

en: ended
sa: समाप्तम्

en: canceled
sa: रद्दं कृतम्

en: Recording %1
sa: रिकार्डिङ्ग %1

en: Saved '%1'
sa: '%1' रक्षितम् ।

en: Loaded '%1'
sa: '%1' लोड् कृतम् ।

en: Wiped '%1'
sa: '%1' परिमार्जितम्।

en: Usage: %1 <name>.
sa: उपयोगः : %1 <नाम> ।

en: No keyboard macro named '%1' found.
sa: '%1' इति नामकं कीबोर्डमैक्रो न प्राप्तम् ।

en: Cannot save empty keyboard macro.
sa: रिक्तं कीबोर्ड मैक्रो रक्षितुं न शक्यते।

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
sa: <qt><p>प्रयोगः <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p> वर्तमान कीबोर्ड मैक्रो <code>&lt;name&gt;</code> इति रूपेण रक्षन्तु ।</p> %1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
sa: <qt><p>प्रयोगः <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p> रक्षितं कीबोर्डमैक्रो <code>&lt;name&gt;</code> वर्तमानमैक्रोरूपेण लोड् कुर्वन्तु ।</p> %1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
sa: <qt><p>प्रयोगः <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p> रक्षितं कीबोर्डमैक्रो <code>&lt;name&gt;</code> लोडं विना वादयन्तु।</p> %1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
sa: <qt><p>प्रयोगः <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p> रक्षितं कीबोर्ड मैक्रो <code>&lt;name&gt;</code> परिमार्जयन्तु ।</p> %1</qt>

en: &Keyboard Macros
sa: &कीबोर्ड मैक्रो

en: Record and play keyboard macros.
sa: कीबोर्ड मैक्रोस् रिकार्ड् कृत्वा प्ले कुर्वन्तु।

en: &Record Macro...
sa: &रिकार्ड मैक्रो...

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
sa: मैक्रो (अर्थात् कीबोर्ड क्रियाक्रमः) रिकार्ड् करणं आरभत/स्थगयन्तु ।

en: &Cancel Macro Recording
sa: &मैक्रो रिकॉर्डिंग रद्द करें

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
sa: प्रचलति रिकार्डिङ्ग् रद्दं कुर्वन्तु (पूर्वं मैक्रो वर्तमानरूपेण च स्थापयन्तु) ।

en: &Play Macro
sa: &प्ले मैक्रो

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
sa: वर्तमान मैक्रो (अर्थात्, अन्तिमं अभिलेखितं कीबोर्डक्रियाक्रमं निष्पादयन्तु) वादयन्तु ।

en: &Save Current Macro
sa: &वर्तमान मैक्रो सहेजें

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
sa: वर्तमान मैक्रो नाम दत्त्वा निरन्तरं रक्षन्तु ।

en: &Load Named Macro...
sa: &लोड नाम मैक्रो...

en: Load a named macro as the current one.
sa: वर्तमानरूपेण नामकं मैक्रो लोड् कुर्वन्तु ।

en: &Play Named Macro...
sa: &प्ले नाम मैक्रो...

en: Play a named macro without loading it.
sa: नामकं मैक्रो लोड् न कृत्वा प्ले कुर्वन्तु ।

en: &Wipe Named Macro...
sa: &पोंछना नाम मैक्रो...

en: Wipe a named macro.
sa: नामकं मैक्रों मार्जयन्तु।

en: End Macro &Recording
sa: समाप्तं मैक्रो &रिकार्डिंग

en: Load %1
sa: %1 भारः

en: Load the '%1' macro as the current one.
sa: '%1' मैक्रो वर्तमानरूपेण लोड् कुर्वन्तु ।

en: Play %1
sa: %1 क्रीडन्तु

en: Play the '%1' macro without loading it.
sa: '%1' मैक्रो लोड् न कृत्वा प्ले कुर्वन्तु ।

en: Wipe %1
sa: %1 परिमार्जयन्तु

en: Wipe the '%1' macro.
sa: '%1' मैक्रों मार्जयन्तु ।

en: Save current macro as?
sa: वर्तमान मैक्रो इत्येतत् रक्षतु?

en: Wipe the '%1' macro?
sa: '%1' मैक्रों मार्जयन्तु?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sa: &उपकरणाः
