kate - en to sa translation catalogue (67 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
sa: रेलोआ&ड

en: Reload selected document(s) from disk.
sa: चयनितं दस्तावेजं (दस्तावेजान्) डिस्कतः पुनः लोड् कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
sa: पिधानं करोतु

en: Close the current document.
sa: वर्तमानदस्तावेजं पिधाय ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
sa: पुनरावर्तनीयरूपेण विस्तारं कुर्वन्तु

en: Expand the file list sub tree recursively.
sa: सञ्चिकासूची उपवृक्षं पुनरावर्तनीयरूपेण विस्तारयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
sa: Collapse Recursively इति

en: Collapse the file list sub tree recursively.
sa: सञ्चिकासूची उपवृक्षं पुनरावर्तनीयरूपेण संकुचितं कुर्वन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
sa: अन्ये निमील्यताम्

en: Close other documents in this folder.
sa: अस्मिन् पुटे अन्ये दस्तावेजाः पिधाय ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
sa: Containing Folder उद्घाटयन्तु

en: Open the folder this file is located in.
sa: यस्मिन् पुटे एषा सञ्चिका अस्ति तस्मिन् पुटे उद्घाटयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
sa: प्रतिलिपि स्थानम्

en: Copy path and filename to the clipboard.
sa: मार्गं सञ्चिकानाम च क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम् ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sa: पुनर्नामकरणं...

en: Rename the selected file.
sa: चयनितसञ्चिकायाः नाम परिवर्तनं कुर्वन्तु ।

en: Print selected document.
sa: चयनितं दस्तावेजं मुद्रयन्तु।

en: Show print preview of current document
sa: वर्तमानदस्तावेजस्य मुद्रणपूर्वावलोकनं दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sa: लुप्

en: Close and delete selected file from storage.
sa: भण्डारणतः चयनितसञ्चिकां पिधाय विलोपयन्तु ।

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
sa: वृक्षविधिः

en: Set view style to Tree Mode
sa: दृश्यशैलीं Tree Mode इत्यत्र सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
sa: सूची मोड

en: Set view style to List Mode
sa: दृश्यशैलीं List Mode इत्यत्र सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
sa: दस्तावेजनाम

en: Sort by Document Name
sa: दस्तावेजनामनुसारं क्रमयन्तु

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
sa: दस्तावेज मार्ग

en: Sort by Document Path
sa: दस्तावेजमार्गेण क्रमयन्तु

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
sa: उद्घाटनक्रमः

en: Sort by Opening Order
sa: Opening Order द्वारा क्रमबद्ध करें

en: Custom Sorting
sa: कस्टम क्रमवारी

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
sa: इतिहासं स्पष्टं कुरुत

en: Clear edit/view history.
sa: सम्पादन/दृश्य इतिहास साफ करें।

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
sa: Open With इति

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
sa: दृश्यविधिः

en: Background Shading
sa: पृष्ठभूमि छायाकरण

en: &Viewed documents' shade:
sa: &दृष्टदस्तावेजानां छायाः :

en: &Modified documents' shade:
sa: &संशोधितदस्तावेजानां छाया:

en: &Sort by:
sa: &क्रमणं कुर्वन्तु:

en: Opening Order
sa: उद्घाटनक्रमः

en: Document Name
sa: दस्तावेजनाम

en: Url
sa: उर्ल्

en: &View Mode:
sa: &दृश्यविधिः :

en: Tree View
sa: वृक्षदृश्यम्

en: List View
sa: सूचीदृश्यम्

en: &Show Full Path
sa: &पूर्णमार्गं दर्शयतु

en: Show &Toolbar
sa: &Toolbar दर्शयतु

en: Show Close Button On Hovering
sa: Show Close Button On Hovering इति

en: Middle Click To Close Documents
sa: मध्यं दस्तावेजान् बन्दं कर्तुं क्लिक् कुर्वन्तु

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
sa: यदा पृष्ठभूमिछायाकरणं सक्षमं भवति तदा वर्तमानसत्रे दृश्यमानानां सम्पादितानां वा दस्तावेजानां छायाकृतपृष्ठभूमिः भविष्यति । अद्यतनतमानां दस्तावेजानां छाया सर्वाधिकं प्रबलं भवति ।

en: Set the color for shading viewed documents.
sa: दृष्टदस्तावेजानां छायाकरणार्थं वर्णं सेट् कुर्वन्तु ।

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
sa: परिवर्तितदस्तावेजानां कृते वर्णं सेट् कुर्वन्तु । एषः वर्णः दृष्टसञ्चिकानां कृते वर्णेन सह मिश्रितः भवति । अद्यतनतमा सम्पादितदस्तावेजाः अस्य वर्णस्य अधिकांशं प्राप्नुवन्ति ।

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
sa: यदा सक्षमं भवति तदा वृक्षविधाने शीर्षस्तरीयपुटाः केवलं अन्तिमपुटनामस्य अपेक्षया स्वस्य पूर्णमार्गेण सह दर्शयिष्यन्ति ।

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
sa: यदा सक्षमं भवति तदा दस्तावेजसूचिकायाः उपरि “Save” इत्यादिभिः क्रियाभिः सह साधनपट्टिका प्रदर्शिता भवति ।

en: Documents
sa: दस्तावेजाः

en: Configure Documents
sa: दस्तावेजान् विन्यस्तं कुर्वन्तु

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
sa: विजेट् उद्घाटयन्तु

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
sa: <p><b>%1</b></p><p> दस्तावेजं अन्येन अनुप्रयोगेन परिवर्तितम् अस्ति।</p>

en: Filter…
sa: फ़िल्टर…

en: Previous Document
sa: पूर्व दस्तावेज

en: Next Document
sa: अग्रिमः दस्तावेजः

en: &Show Active Document
sa: &सक्रिय दस्तावेजं दर्शयतु

en: Save
sa: रक्ष्

en: Save the current document
sa: वर्तमानदस्तावेजं रक्षन्तु

en: Save As
sa: As Save As इति

en: Save the current document under a new name
sa: वर्तमानदस्तावेजं नूतननाम्ना रक्षन्तु

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sa: &गच्छ
