kate - en to sa translation catalogue (35 entries)

en: Terminal
sa: टर्मिनल्

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
sa: &पाइप टू टर्मिनल

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
sa: S&ynchronize टर्मिनल् वर्तमान दस्तावेजेन सह

[ctx: @action]
en: Run Current Document
sa: वर्तमान दस्तावेजं चालयन्तु

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
sa: S&how टर्मिनल पैनल

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
sa: &फोकस टर्मिनल पैनल

[ctx: @action]
en: &Split Terminal Vertically
sa: &Split टर्मिनल लंबवत

[ctx: @action]
en: &Split Terminal Horizontally
sa: &विभक्त टर्मिनल क्षैतिज रूप से

[ctx: @action]
en: &New Terminal Tab
sa: &नव टर्मिनल ट्याब्

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
sa: Konsole न संस्थापितम्। कृपया टर्मिनल् उपयोक्तुं शक्नुवन् konsole संस्थापयन्तु ।

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
sa: किं भवान् वास्तवमेव पाठं कन्सोल् प्रति पाइप् कर्तुम् इच्छति? एतेन भवतः उपयोक्तृअधिकारेण सह यत्किमपि समाहितं आदेशं निष्पादितं भविष्यति ।

en: Pipe to Terminal?
sa: पाइप तः टर्मिनल् यावत् ?

en: Pipe to Terminal
sa: पाइप टु टर्मिनल

en: Not a local file: '%1'
sa: न तु स्थानीयसञ्चिका: '%1'.

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
sa: किं भवान् वास्तवमेव दस्तावेजं Run कर्तुम् इच्छति ?
    एतेन निम्नलिखित आदेशः निष्पादितः भविष्यति,
    भवतः उपयोक्तृअधिकारैः सह, टर्मिनल् मध्ये:
    '%1' इति ।

en: Run in Terminal?
sa: टर्मिनल् मध्ये चालयन्तु ?

en: Run
sa: धावनं करोतु

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
sa: &टर्मिनल पैनल छिपाएँ

en: Defocus Terminal Panel
sa: डिफोकस टर्मिनल पैनल

en: Focus Terminal Panel
sa: फोकस टर्मिनल पैनल

en: Terminal Synchronization Mode
sa: टर्मिनल समन्वयन मोड

en: &Don't synchronize terminal tab with current document
sa: &वर्तमानदस्तावेजेन सह टर्मिनल् ट्याब् समन्वयनं न कुर्वन्तु

en: &Automatically synchronize the current terminal tab with the current document when possible
sa: &यदा सम्भवं तदा वर्तमानटर्मिनलट्याब् वर्तमानदस्तावेजेन सह स्वचालितरूपेण समन्वययन्तु

en: &Automatically create a terminal tab for the directory of the current document and switch to it
sa: &वर्तमानदस्तावेजस्य निर्देशिकायाः कृते स्वयमेव टर्मिनल् ट्याब् रचयित्वा तस्मिन् स्विच् कुर्वन्तु

en: Run in terminal
sa: टर्मिनल् मध्ये चालयन्तु

en: &Remove extension
sa: &विस्तारं निष्कासयतु

en: Prefix:
sa: उपसर्गः :

en: &Show warning next time
sa: &अग्रे समये चेतावनी दर्शयतु

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
sa: अग्रिमे समये '%1' निष्पादितं भवति चेत्, समीक्षायै टर्मिनल् प्रति प्रेषितव्यं आदेशं प्रदर्शयन् चेतावनीविण्डो पॉप अप भविष्यति इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु ।

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
sa: &EDITOR वातावरणचरं 'kate -b' इति सेट् कुर्वन्तु ।

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
sa: महत्त्वपूर्णम् : कन्सोल् अनुप्रयोगं निरन्तरं कर्तुं दस्तावेजं बन्दं कर्तव्यम् अस्ति

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
sa: 'Esc' नुदने Konsole गोपयन्तु।

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
sa: एतेन Esc कीलस्य उपयोगं कुर्वन्तः टर्मिनल्-अनुप्रयोगाः समस्याः उत्पद्यन्ते, यथा, vim. अधोलिखिते इनपुट् मध्ये एतानि एप्स् योजयन्तु (Comma separated list)

en: Terminal Settings
sa: टर्मिनल सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sa: &उपकरणाः
