kate - en to se translation catalogue (72 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
se: Kate – Buorre čállinprográmma KDE várás

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
se: Fiillat dahje URL:at maid prográmma rahpá sihkkojuvvot maŋŋá geavaheami

en: Open File
se: Raba fiilla

en: Maintainer
se: Máŧasdoalli

en: Core Developer
se: Guovddáš ovdánahtti

en: Developer
se: Ovdánahtti

en: The Editing Commands
se: Doaibmangohččomat

en: Testing, ...
se: Geahččaleamen, …

en: Former Core Developer
se: Ovddeš guovddáš ovdánahtti

en: KWrite Author
se: KWrite-čálli

en: KWrite port to KParts
se: KWrite-porta KParts'ii

en: KWrite Undo History, Kspell integration
se: Gáhtan-historihkka, Kspell ovttaiduvvan

en: KWrite XML Syntax highlighting support
se: XML-syntáksamerken doarjja KWrite prográmmas

en: Patches and more
se: Dokŋasat ja olle eará

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
se: Syntáksamerken RPM Spec-fillaid, Perl, Diff ja earáid várás

en: Highlighting for VHDL
se: Syntáksamerken VHDL várás

en: Highlighting for SQL
se: Syntáksamerken SQL várás

en: Highlighting for Ferite
se: Syntáksamerken Ferite várás

en: Highlighting for ILERPG
se: Syntáksamerken ILERPG várás

en: Highlighting for LaTeX
se: Syntáksamerken LaTeX várás

en: Highlighting for Makefiles, Python
se: Syntáksamerken Make-fiillaid, Python várás

en: Highlighting for Python
se: Syntáksamerken Python várás

en: Highlighting for Scheme
se: Syntáksamerken Scheme várás

en: PHP Keyword/Datatype list
se: Listu mas leat PHP-čoavddasánit ja PHP-bienat

en: Very nice help
se: Hui buorre veahkki

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
se: Buohkat geat leat veahkehan, muhto lean vajálduhttn namuhit.

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
se: Ii sáhttán rahpat fiilla %1. Lea máhppa, iige dábálaš fiila.

en: &Behavior
se: &Láhtten

en: Plugins
se: Lassemoduvllat

en: Plugin Manager
se: Lassemoduvlagieđahalli

en: Name
se: Namma

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
se: Dás oainnát olamuttus Kate-lassemoduvllaid. Dat mat leat merkejuvvon leat vižžon sisa, ja viežžojuvvot ođđasit boahtte háve go Kate álggahuvvo.

en: Close Document
se: Gidde dokumeantta

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
se: Ođđa fiila rahppojuvvui giddehettiin Kate:a, gidden gaskkalduhttojuvvui.

en: Closing Aborted
se: Gidden gaskkalduhttojuvvui

en: Reopening files from the last session...
se: Rahpamin fiillaid ovddit bargovuorus …

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
se: Geavat dán gohččuma čiehkadit dahje čájehit stáhtuslinnjá

en: Show the complete document path in the window caption
se: Čájet olles dokumeantabálgá namahusholggas

en: Create a new document
se: Ráhkat ođđa dokumeantta

en: Open an existing document for editing
se: Rába dokumeantta mii juo gávdno

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
se: Listu mii čájeha fiillaid maid easka leat geavahan, vai álkit sáhttá daid ođđasit rahpat.

en: Save A&ll
se: Vurke &visot

en: Save all open, modified documents to disk.
se: Vurke visot rabas, rievdaduvvon dokumeanttaid.

en: Close the current document.
se: Gidde dokumeantta

en: Clos&e All
se: Gidde &buot

en: Close all open documents.
se: Gidde buot rabas dokumeanttaid

en: Close this window
se: Gidde dán láse

en: Open W&ith
se: Raba &geavahettiin

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
se: Raba dokumeantta prográmmain mii lea registrerejuvvon dán fiilašlája várás dahje muhton eará prográmmain maid ieš válljet.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
se: Heivet prográmma jođánisboaluid.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
se: Vállje guđe merkošat galget leat mielde reaidoholggain.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
se: Máŋggalágán heivehusat prográmma ja doaimmahanoasi várás.

en: &Plugins Handbook
se: &Lassemoduvllaid giehtagirji

en: This shows help files for various available plugins.
se: Čájeha veahkki máŋggalágán lassemoduvllaid várás.

en: &Ignore Changes
se: &Badjelgeahča rievdadusaid

en: Save As (%1)
se: Vurke nugo (%1)

en: Save Documents
se: Vurke dokumeanttaid

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
se: <qt>Čuovvuvaš dokumeanttat leat rievdaduvvon. Hálidatgo vurket daid ovdalgo go giddejuvvojit?</qt>

en: Documents
se: Dokumeanttat

en: Location
se: Báiki

en: Se&lect All
se: Vá&llje visot

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
se: Ii sáhttán čállit dáhtaid maid hálidit vurket. Vállje mo dál galggašii joatkit.

en: Split Ve&rtical
se: Juo&ge ceaggut

en: Split the currently active view vertically into two views.
se: Juoge čájeheami ceaggut guokte oassái.

en: Split &Horizontal
se: Juoge &láskut

en: Split the currently active view horizontally into two views.
se: Juoge čájeheami láskut guokte oassái.

en: Cl&ose Current View
se: Gidde &dán čájeheami

en: Make the next split view the active one.
se: Mana čuovvuvaš juohkejuvvon čájeheapmái

en: Make the previous split view the active one.
se: Mana ovddit juohkejuvvon čájeheapmái.

en: &Close Document
se: Gidde &dokumeantta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
se: Merke dán jus hálidat ahte dokumeantaheivehusat, nugo ovdamearke dihte girjemearkkat, vurkejuvvojit bargovuoruid gaskkas. Heivehusat geavahuvvojit fas jus fiila ii leat rievdaduvvon go fas rahppojuvvo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
se: Vurke metadieđuid bargovuoruid gaskkas
