kate - en to sk translation catalogue (439 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
sk: Kate - pokročilý textový editor

en: (c) 2000-2022 The Kate Authors
sk: (c) 2000-2022 Autori Kate

en: Start Kate with a given session.
sk: Spustiť Kate v danom sedení.

en: session
sk: sedenie

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
sk: Spustiť Kate s novým anonymným sedením, vyžaduje '-n'.

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
sk: Vynútiť spustenie novej Kate inštancie (ignorované, ak je použitý štart a iná Kate inštancia už má dané sedenie otvorené), vynútené ak nie sú zadané žiadne parametre a žiadne URL.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
sk: Ak sa používa už bežiaca Kate inštancia, blokovať kým existuje, ak sú dané URL na otvorenie.

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
sk: Pokúsiť sa znovu použiť iba Kate inštanciu s týmto pid (ignorované, ak sa použije štart a iná kate inštancia už má dané sedenie otvorené).

en: Set encoding for the file to open.
sk: Nastaviť kódovanie otváraného súboru.

en: encoding
sk: kódovanie

en: Navigate to this line.
sk: Prejsť na tento riadok.

en: line
sk: riadok

en: Navigate to this column.
sk: Prejsť na tento stĺpec.

en: column
sk: stĺpec

en: Read the contents of stdin.
sk: Načítať obsah zo štandardného vstupu.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sk: Súbory/URL otvorené aplikáciou budú odstránené po použití

en: Documents to open.
sk: Dokument na otvorenie.

en: [urls...]
sk: [url...]

en: KWrite - Text Editor
sk: Kate - pokročilý textový editor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
sk: Zatvoriť

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Copy Location
sk: Kopírovať umiestnenie

en: Invalid hash
sk: Neplatný hash

en: %1 doesn't exist in a git repo.
sk: %1 neexistuje v git repo.

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
sk: Začleniť %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Actions
sk: Akcie súborov

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: &Selection
sk: &Výber

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sk: Pre&jsť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: P&ohľad

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
sk: &Rozdeliť pohľad

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
sk: Panel nástrojov hamburgerového menu

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
sk: Položky stavového riadku

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
sk: Chyba v regulárnom výraze: %1
    posun %2: %3

en: Quick Fix
sk: Rýchla oprava

en: Diagnostics
sk: Diagnostika

en: Filter...
sk: &Iné...

en: Error
sk: Chyba

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Information
sk: Informácia

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
sk: %1 [potlačené: %2]

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Copy to Clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Remove Global Suppression
sk: Odstrániť globálne potlačenie

en: Add Global Suppression
sk: Pridať globálne potlačenie

en: Remove Local Suppression
sk: Odstrániť lokálne potlačenie

en: Add Local Suppression
sk: Pridať lokálne potlačenie

en: Disable Suppression
sk: Zakázať lokálne potlačenie

en: Enable Suppression
sk: Povoliť lokálne potlačenie

en: Change Style
sk: Zmeniť štýl

en: Side By Side
sk: Vedľa seba

en: Unified
sk: Zjednotený

en: Raw
sk: Nespracované

en: Stage Line | Stage Lines
sk[0]: Usporiadať riadok
sk[1]: Usporiadať riadky
sk[2]: Usporiadať riadky

en: Stage Hunk
sk: Usporiadať kúsok

en: Discard Line | Discard Lines
sk[0]: Zahodiť riadok
sk[1]: Zahodiť riadky
sk[2]: Zahodiť riadky

en: Discard Hunk
sk: Zahodiť kúsok

en: Unstage Line | Unstage Lines
sk[0]: Zrušiť usporiadanie riadka
sk[1]: Zrušiť usporiadanie riadkov
sk[2]: Zrušiť usporiadanie riadkov

en: Unstage Hunk
sk: Zrušiť usporiadanie kúska

en: Diff %1
sk: Rozdiel %1

en: Diff %1..%2
sk: Rozdiely %1..%2

en: Diff %1 .. %2
sk: Rozdiely %1 .. %2

en: Show/Hide Commit Info
sk: Zobraziť/Skryť informácie o začlenení

en: Jump to Next File
sk: Prejsť na nasledujúci súbor

en: Jump to Previous File
sk: Prejsť na predchádzajúci súbor

en: Jump to Next Hunk
sk: Prejsť na nasledujúci kúsok

en: Jump to Previous Hunk
sk: Prejsť na predchádzajúci kúsok

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
sk: Opätovne načítať rozdiely

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
sk: <b>git</b> nebol nájdený. Git je potrebný na porovnanie dokumentov. Ak je git už nainštalovaný, uistite sa, že je vo vašej premennej PATH. Pozrite si https://git-scm.com/downloads

en: Diff
sk: Rozdiely

en: New file %1
sk: Nový súbor %1

en: Deleted file %1
sk: Vymazaný súbor %1

en: No differences found
sk: Nenašli sa žiadne rozdiely

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
sk: Nepodarilo sa získať históriu súborov: spustiteľný súbor git sa nenašiel v PATH

en: Failed to get file history: %1
sk: Nepodarilo sa získať históriu súborov: %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
sk: Kopírovať hash začlenenia

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
sk: Zobraziť úplne začlenenie

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
sk: História súborov - %1

en: Maintainer
sk: Správca

en: Core Developer
sk: Jeden z hlavných programátorov

en: Developer
sk: Vývojár

en: The cool buffersystem
sk: Perfektný buffer systém

en: The Editing Commands
sk: Editovacie príkazy

en: Testing, ...
sk: Testovanie, ...

en: Former Core Developer
sk: Prvý hlavný programátor

en: KWrite Author
sk: Autor KWrite

en: KWrite port to KParts
sk: Port KWrite do KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
sk: KWrite história krokov späť, integrácia KSpell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
sk: KWrite podpora zvýrazňovania syntaxu XML

en: Patches and more
sk: Záplaty a iné

en: Python Plugin Developer
sk: Vývojár pluginov Python

en: QA and Scripting
sk: QA a skriptovanie

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
sk: Dizajnér maskota Kate „Kate Cyber Woodpecker“

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
sk: Zvýrazňovanie pre Spec súbory RPM, Perl, Diff a iné

en: Highlighting for VHDL
sk: Zvýrazňovanie pre VHDL

en: Highlighting for SQL
sk: Zvýrazňovanie pre SQL

en: Highlighting for Ferite
sk: Zvýrazňovanie pre Ferite

en: Highlighting for ILERPG
sk: Zvýrazňovanie pre ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
sk: Zvýrazňovanie pre LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
sk: Zvýrazňovanie pre Makefile, Python

en: Highlighting for Python
sk: Zvýrazňovanie pre Python

en: Highlighting for Scheme
sk: Zvýrazňovanie pre Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
sk: Kľúčové slová PHP/zoznam datatype

en: Very nice help
sk: Veľmi pekný pomocník

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sk: Všetci ostatní, ktorí prispeli a zabudol som sa o nich zmieniť

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
sk: Priečinky je možné otvoriť, iba ak je povolený doplnok projekty

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
sk: Súbor %1 nie je možné otvoriť, pretože to nie je normálny súbor ale priečinok.

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Search...
sk: Hľadať...

en: Behavior
sk: Správanie

en: Behavior Options
sk: Možnosti správania

en: &Behavior
sk: &Správanie

en: Open each document in its own window
sk: Otvoriť každý dokument vo vlastnom okne

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
sk: Ak je táto možnosť povolená, každý dokument sa otvorí vo vlastnom okne. Ak nie je povolená, každý dokument sa otvorí na novej karte v súčasnom okne.

en: &Switch to output view upon message type:
sk: Prepnúť na zobrazenie výstupu podľa typu správy:

en: Never
sk: Nikdy

en: Info
sk: Informácie

en: Log
sk: Výpis

en: &Limit output view history:
sk: Obmedziť históriu zobrazenia výstupu:

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
sk: Na spracovanie externe upravených súborov použiť samostatné dialógové okno

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
sk: Ak je táto možnosť povolená, na zobrazenie všetkých upravených súborov sa použije modálne dialógové okno. Ak to nie je povolené, budete individuálne požiadaní, čo robiť s každým upraveným súborom, až keď bude zobrazenie daného súboru aktívne.

en: &Sidebars
sk: Bočné panely

en: Sync section size with tab positions
sk: Synchronizovať veľkosť sekcie s pozíciami kariet

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
sk: Ak je táto možnosť povolená, veľkosť sekcie sa určí podľa polohy kariet.
    Táto možnosť nemá vplyv na spodný bočný panel.

en: Show text for left and right sidebar buttons
sk: Zobraziť text pre tlačidlá ľavého a pravého bočného panela

en: Icon size for left and right sidebar buttons
sk: Veľkosť ikon pre tlačidlá ľavého a pravého bočného panela

en: &Tabs
sk: Karty

en: &Limit number of tabs:
sk: Obmedziť počet kariet na:

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
sk: Vysoký limit môže zväčšiť veľkosť okna. Ak tomu chcete zabrániť, povoľte možnosť „Povoliť posúvanie kariet“. Neobmedzený počet kariet je vždy posúvateľný.

en: &Auto hide tabs
sk: &Automaticky skrývať karty

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
sk: Ak je začiarknuté, karty budú skryté, ak je otvorený len jeden dokument.

en: &Show close button
sk: Zobraziť tlačidlo Zatvoriť

en: When checked each tab will display a close button.
sk: Po začiarknutí tejto možnosti sa na každej karte zobrazí tlačidlo Zatvoriť.

en: &Expand tabs
sk: Rozbaliť karty

en: When checked tabs take as much size as possible.
sk: Keď začiarknuté karty majú čo najväčšiu veľkosť.

en: &Double click opens a new document
sk: Dvojitým kliknutím sa otvorí nový dokument

en: When checked double click opens a new document.
sk: Ak je začiarknuté, dvojitým kliknutím sa otvorí nový dokument.

en: &Middle click closes a document
sk: Stredné kliknutie zatvorí dokument

en: When checked middle click closes a document.
sk: Ak je začiarknuté, stredné kliknutie zatvorí dokument.

en: Allow tab scrolling
sk: Povoliť rolovanie kariet

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
sk: Ak je táto možnosť zaškrtnutá, umožní sa rolovanie v paneli kariet, keď je počet kariet veľký.

en: Elide tab text
sk: Skrátiť text karty

en: When checked tab text might be elided if its too long.
sk: Keď začiarknuté karty majú čo najväčšiu veľkosť.

en: &Mouse
sk: &Myš

en: &Backward button pressed:
sk: Stlačené tlačidlo späť:

en: Previous tab
sk: Predchádzajúca karta

en: History back
sk: História späť

en: &Forward button pressed:
sk: Stlačené tlačidlo vpred:

en: Next tab
sk: &Nasledujúca karta

en: History forward
sk: História dopredu

en: Diff Style:
sk: Štýl rozdielov:

en: Navigation Bar
sk: Navigačný panel

en: Show current symbol in navigation bar
sk: Zobraziť aktuálny symbol v navigačnom paneli

en: Session
sk: Sedenie

en: Session Management
sk: Správca sedení

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
sk: (nikdy)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dni

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
sk: Po zatvorení okna sa zatvoria aj dokumenty otvorené len v tomto okne.

en: Plugins
sk: Moduly

en: Plugin Manager
sk: Správca modulov

en: User Feedback
sk: Používateľská odozva

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
sk: Máte neuložené zmeny. Chcete tieto zmeny použiť alebo zahodiť?

en: Name
sk: Meno

en: Description
sk: Popis

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
sk: Tu sú zobrazené všetky dostupné moduly pre Kate. Tie, ktoré sú označené, sú načítané a budú načítané aj pri budúcom štarte Kate.

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
sk: <p>Dokument '%1' je zmenený, ale neuložený.</p><p>Chcete vaše zmeny uložiť alebo ich zahodiť?</p>

en: Close Document
sk: Zavrieť dokument

en: Save As
sk: Uložiť &ako

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
sk: Nový súbor bol otvorený počas zatvárania Kate, zatvorenie zrušené.

en: Closing Aborted
sk: Zatvorenie zrušené

en: Starting Up
sk: Štartuje sa

en: Reopening files from the last session...
sk: Znovu otváram súbory z posledného sedenia...

en: Rename file
sk: Premenovať súbor

en: New file name
sk: Nový názov súboru

en: File "%1" could not be moved to "%2"
sk: Súbor "%1" sa nepodarilo presunúť do "%2"

en: Do you really want to delete file "%1"?
sk: Chcete naozaj vymazať súbor "%1"?

en: Delete file
sk: Odstrániť súbor

en: File "%1" could not be deleted.
sk: Súbor "%1" sa nepoarilo vymazať.

en: &Other Application...
sk: Iná aplikácia...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
sk: Tento príkaz zobrazí alebo skryje stavový riadok pohľadu

en: Show &Tabs
sk: Zobraziť karty

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
sk: Tento príkaz zobrazí alebo skryje karty pre pohľady

en: Sho&w Path in Titlebar
sk: Ukázať &cestu v titulkovom pruhu

en: Show the complete document path in the window caption
sk: Zobrazí celú cestu k dokumentu v titulku okna

en: Show Navigation Bar
sk: Zobraziť navigačný panel

en: &Window Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: &Previous Tab
sk: &Predchádzajúca karta

en: Focus the previous tab.
sk: Aktivovať predošlú kartu.

en: &Next Tab
sk: &Nasledujúca karta

en: Focus the next tab.
sk: Aktivovať ďalšiu kartu.

en: &Quick Open
sk: Rýchlo otvoriť

en: Open a form to quick open documents.
sk: Otvoriť formulár na rýchle otvorenie dokumentov.

en: Output
sk: Výstup

en: Create a new document
sk: Vytvoriť nový dokument

en: Open an existing document for editing
sk: Otvoriť už existujúci dokument pre úpravu

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
sk: Toto je zoznam súborov, ktoré boli naposledy otvorené. Podporuje ich jednoduché znovuotvorenie.

en: Save A&ll
sk: Uložiť &všetko

en: Save all open, modified documents to disk.
sk: Uložiť všetky otvorené a zmenené dokumenty na disk.

en: &Reload All
sk: Obnoviť všetko

en: Reload all open documents.
sk: Obnoviť všetky otvorené dokumenty.

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
sk: Skopíruje cestu k aktuálnemu dokumentu do schránky

en: &Open Containing Folder
sk: &Otvoriť priečinok s obsahom

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Renames the file belonging to the current document.
sk: Premenuje súbor patriaci k aktuálnemu dokumentu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Deletes the file belonging to the current document.
sk: Vymaže súbor patriaci k aktuálnemu dokumentu.

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Compare
sk: Porovnať

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
sk: Použiť ponuku záložkového panelu na porovnanie dvoch dokumentov

en: Shows a hint how to compare documents.
sk: Zobrazí nápovedu, ako porovnávať dokumenty.

en: Close Orphaned
sk: Zatvoriť osirotené

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
sk: Zatvoriť všetky dokumenty v zozname súborov, ktoré nie je možné znova otvoriť, pretože už nie sú prístupné.

en: Close the current document.
sk: Zavrieť aktuálny dokument.

en: Close Other
sk: Zatvoriť ostatné

en: Close other open documents.
sk: Zavtvoriť všetky otvorené dokumenty.

en: Clos&e All
sk: Zav&rieť všetko

en: Close all open documents.
sk: Zavrieť všetky otvorené dokumenty.

en: Close this window
sk: Zavrieť toto okno

en: &New Window
sk: &Nové okno

en: Create a new window.
sk: Vytvoriť nové okno.

en: Open W&ith
sk: Otvoriť po&mocou

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
sk: Otvoriť aktuálny dokument pomocou inej aplikácie registrovanej pre tento typ, alebo aplikácie podľa vášho výberu.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
sk: Nastaví  klávesové skratky aplikácie

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
sk: Nastaví položky, ktoré sa majú zobraziť v paneloch nástrojov.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
sk: Nastaví rôzne možnosti aplikácie a komponentu pre editovanie textu.

en: &Plugins Handbook
sk: &Príručka modulov

en: This shows help files for various available plugins.
sk: Toto zobrazí pomocníka pre jednotlivé moduly.

en: Sess&ions
sk: Seden&ia

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
sk: Nové sedenie

en: &Recent Sessions
sk: Nedávne sedenia

en: &All Sessions
sk: Všetky sedeni&a

en: &Manage Sessions...
sk: Spravovať sedenia...

en: &Save Session
sk: Uložiť sedenie

en: Save Session &As...
sk: Uložiť sedene ako...

en: Go to Previous Location
sk: Prejsť na predchádzajúce umiestnenie

en: Go to Next Location
sk: Prejsť na nasledujúce umiestnenie

en: Show File Git History
sk: Zobraziť históriu súborov git

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
sk: Toto zatvorí všetky otvorené dokumenty. Určite chcete pokračovať?

en: Close all documents
sk: Zatvoriť všetky dokumenty

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
sk: Toto zatvorí všetky otvorené dokumenty vedľa aktuálneho. Určite chcete pokračovať?

en: Close all documents beside current one
sk: Zatvoriť všetky dokumenty vedľa aktuálneho

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sk: Toto skryje ponuku možností. Môžete ju znovu zviditeľniť stlačením %1.

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
sk: Vložili ste adresár %1 do Kate. Chcete otvoriť všetky súbory, ktoré obsahuje?

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
sk: Otvoriť súbory rekurzívne

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
sk: Otvoriť súbor

en:  [read only]
sk:  [iba na čítanie]

en: Toolview Manager
sk: Správca zobrazenia nástrojov

en: Sidebar Buttons
sk: Tlačidlá bočných panelov

en: Focus Toolview
sk: Aktivovať zobrazenie nástrojov

en: Tool &Views
sk: Zobrazenia nástrojo&v

en: Show Side&bars
sk: Zobraziť &bočné panely

en: Hide All Tool Views
sk: Skryť všetky zobrazenia nástrojov

en: Show %1
sk: Zobraziť %1

en: Show %1 Button
sk: Zobraziť tlačidlo %1

en: Focus %1
sk: Aktivovať %1

en: Configure...
sk: Nas&taviť...

en: Hide Button
sk: Skryť tlačidlo

en: Move To
sk: Premiestniť do

en: Own Section
sk: Vlastná sekcia

en: One Down
sk: Jedno nadol

en: One Right
sk: Jedno vpravo

en: One Up
sk: Jedno nahor

en: One Left
sk: Jedno vľavo

en: Left Sidebar
sk: Ľavý bočný panel

en: Right Sidebar
sk: Pravý bočný panel

en: Top Sidebar
sk: Vrchný bočný panel

en: Bottom Sidebar
sk: Spodný bočný panel

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
sk: <qt>Idete skryť bočné panely. So skrytými bočnými panelmi už nie je možné priamo pristupovať k nástrojom pohľadu pomocou myši, ak chcete použiť bočné panely znova zvoľte <b>Zobraziť &gt; Pohľady nástrojov &gt; Zobraziť bočné panely</b> v ponuke. Tiež je možné zobraziť/skryť pohľad nástrojov pomocou klávesových skratiek.</qt>

en: Documents Modified on Disk
sk: Dokumenty zmenené na disku

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
sk: <qt>Dokumenty zobrazené dole boli zmenené na disku.<p>Zvoľte jeden alebo viac naraz a stlačte tlačidlo akcie pokiaľ zoznam nie je prázdny.</p></qt>

en: Filename
sk: Meno súboru

en: Status on Disk
sk: Stav na disku

en: Modified
sk: Zmenený

en: Created
sk: Vytvorený

en: Deleted
sk: Vymazaný

en: &View Difference
sk: &Zobraziť rozdiel

en: &Ignore Changes
sk: &Ignorovať zmeny

en: Remove modified flag from selected documents
sk: Odstrániť príznak zmenený z vybraných dokumentov

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
sk: Prepísať vybrané dokumenty, zahodiť zmeny disku

en: &Reload
sk: &Obnoviť

en: Reload selected documents from disk
sk: Znovu načítať vybrané dokumenty z disku

en: Could not save the document 
    '%1'
sk: Dokument sa nedá uložiť. 
    '%1'

en: Error Creating Diff
sk: Chyba pri vytváraní rozdielu

en: Copy all text to clipboard
sk: Skopírovať celý text do schránky

en: Clear all messages
sk: Vyčistiť všetky správy

[ctx: @info]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @info]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @info]
en: Info
sk: Informácie

[ctx: @info]
en: Log
sk: Výpis

en: Save As (%1)
sk: Uložiť ako (%1)

en: Save Documents
sk: Uložiť dokumenty

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
sk: Dokument "%1" bol zmenený. Chcete vaše zmeny uložiť alebo ich zahodiť?

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
sk: <qt>Nasledujúce dokumenty boli zmenené. Chcete ich uložiť pred zatvorením?</qt>

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Se&lect All
sk: Zvo&liť všetky

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
sk: Dáta, ktoré ste žiadali uložiť nemôžu byť zapísané. Prosím zvoľte ako ďalej postupovať.

en: Split Ve&rtical
sk: Rozdeliť ve&rtikálne

en: Split the currently active view vertically into two views.
sk: Vertikálne rozdelí aktuálny pohľad na dva.

en: Split &Horizontal
sk: Rozdeliť &horizontálne

en: Split the currently active view horizontally into two views.
sk: Horizontálne rozdelí aktuálny pohľad na dva.

en: Move Document to New Vertical Split
sk: Presunúť dokument do nového vertikálneho rozdelenia

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
sk: Rozdeliť momentálne aktívne zobrazenie vertikálne na dve zobrazenia a presunúť aktuálne aktívny dokument do pravého zobrazenia.

en: Move Document to New Horizontal Split
sk: Presunúť dokument do nového horizontálneho rozdelenia

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
sk: Rozdeliť momentálne aktívne zobrazenie horizontálne na dve zobrazenia a presunúť aktuálne aktívny dokument do zobrazenia pod ním.

en: Cl&ose Current View
sk: Zavrieť aktuálny p&ohľad

en: Close the currently active split view
sk: Zatvoriť aktuálny aktívny rozdelený pohľad

en: Close Inactive Views
sk: Zavrieť neaktívne pohľady

en: Close every view but the active one
sk: Zatvoriť všetky pohľady okrem aktívneho

en: Hide Inactive Views
sk: Skryť neaktívne pohľady

en: Hide every view but the active one
sk: Skryť všetky pohľady okrem aktívneho

en: Toggle Orientation
sk: Prepnúť orientáciu

en: Toggles the orientation of the current split view
sk: Prepne orientáciu aktuálneho rozdeleného pohľadu

en: Next Split View
sk: Ďalší rozdelený pohľad

en: Make the next split view the active one.
sk: Aktivuje nasledujúci pohľad

en: Previous Split View
sk: Predošlý rozdelený pohľad

en: Make the previous split view the active one.
sk: Aktivuje predchádzajúci pohľad

en: Left Split View
sk: Ľavé rozdelené zobrazenie

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
sk: Urobiť z rozdeleného zobrazenia intuitívne zobrazenie vľavo aktívnym.

en: Right Split View
sk: Pravé rozdelené zobrazenie

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
sk: Urobiť z rozdeleného zobrazenia intuitívne zobrazenie vpravo aktívnym.

en: Upward Split View
sk: Nahor rozdelený pohľad

en: Make the split view intuitively upward the active one.
sk: Urobiť z rozdeleného zobrazenia intuitívne zobrazenie nahor aktívnym.

en: Downward Split View
sk: Nadol rozdelené zobrazenie

en: Make the split view intuitively downward the active one.
sk: Urobiť z rozdeleného zobrazenia intuitívne zobrazenie nadol aktívnym.

en: Move Splitter Right
sk: Presunúť oddeľovač doprava

en: Move the splitter of the current view to the right
sk: Presunúť rozdeľovač aktuálneho pohľadu vpravo

en: Move Splitter Left
sk: Presunúť oddeľovač doľava

en: Move the splitter of the current view to the left
sk: Presunúť rozdeľovač aktuálneho pohľadu vľavo

en: Move Splitter Up
sk: Posunúť oddeľovač hore

en: Move the splitter of the current view up
sk: Presunúť rozdeľovač aktuálneho pohľadu hure

en: Move Splitter Down
sk: Posunúť oddeľovač dole

en: Move the splitter of the current view down
sk: Presunúť rozdeľovač aktuálneho pohľadu dolu

en: Focus Navigation Bar
sk: Aktivovať navigačný panel

en: Focus the navigation bar
sk: Aktivovať navigačný panel

en: Welcome Page
sk: Uvítacia stránka

en: Show the welcome page
sk: Zobraziť uvítaciu stránku

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
sk: <p>Snažíte sa otvoriť jeden alebo viac veľkých súborov:</p><ul>%1</ul> <p>Chcete pokračovať?</p> <p><strong>Dajte si pozor, Kate môže prestať reagovať nejaký čas počas otvárania veľkých súborov.</strong></p>

en: Opening Large File
sk: Otváranie veľkého súboru

en: %1 cannot open folders
sk: %1 nemôže otvoriť priečinky

en: The plugin required to open folders was not found
sk: Zásuvný modul potrebný na otvorenie priečinkov nebol nájdený

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
sk: Aby bolo možné otvárať priečinky, musí byť povolený zásuvný modul <b>%1</b>. Povoliť ho?

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

[ctx: @action:button]
en: Enable
sk: Povoliť

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
sk: Nepodarilo sa povoliť zásuvný modul <b>%1</b>

en: Click here to switch to the Quick Open view.
sk: Kliknite sem na prepnutie pohľadu Rýchleho otvorenia.

en: Control view space splitting
sk: Rozdeľovanie miesta pohľadu ovládania

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
sk[0]: Aktuálne je otvorený ešte jeden dokument. Na zobrazenie všetkých otvorených dokumentov prepnite na pohľad Rýchle otvorenie kliknutím sem.
sk[1]: Aktuálne sú otvorené ešte %1 dokumenty. Na zobrazenie všetkých otvorených dokumentov prepnite na pohľad Rýchle otvorenie kliknutím sem.
sk[2]: Aktuálne je otvorených ešte %1 dokumentov. Na zobrazenie všetkých otvorených dokumentov prepnite na pohľad Rýchle otvorenie kliknutím sem.

en: Close Tab
sk: Zatvoriť kartu

en: &Close Document
sk: &Zavrieť dokument

en: Close Other &Documents
sk: &Zavrieť ostatné dokumenty

en: Close &All Documents
sk: Z&atvoriť všetky dokumenty

en: D&etach Document
sk: Odpojiť dokument

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
sk: Otvorí dokument v novom okne a zatvorí ho v aktuálnom okne

en: Compare with Active Document
sk: Porovnať s aktívnym dokumentom

en: Compare with Active Document Using
sk: Porovnať s aktívnym dokumentom pomocou

en: Could not start program
sk: Nepodarilo sa spustiť program

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
sk: Vybratý program sa nepodarilo spustiť. Možno nie je nainštalovaný.

en: Quick Open Search (configure via context menu)
sk: Rýchle otvorené vyhľadávanie (konfigurácia pomocou kontextovej ponuky)

en: All Projects
sk: Všetky projekty

en: Current Project
sk: Aktuálny projekt

en: Fuzzy Filtering
sk: Nepresné filtrovanie

en: Wildcard Filtering
sk: Filtrovanie pomocou zástupných znakov

en: Manage Sessions
sk: Správca sedení

en: Session Chooser
sk: Voľba sedenia

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Session will be deleted on dialog close
sk: Sedenie sa vymaže po zatvorení dialógového okna

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
sk: Filtrovať sedenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
sk: Meno sedenia

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
sk: Súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
sk: Naposledy otvorené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
sk: &Otvoriť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
sk: Nové sedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
sk: Otvoriť ako šablónu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
sk: Viac sa nepýtať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
sk: Duplikovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
sk: &Premenovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
sk: Vymazať

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
sk: Vnútorná chyba: pre dané sedenie je viac ako jedna otvorená inštancia.

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
sk: Sedenie '%1' je už otvorené v inej inštancii Kate. Prepnúť na ňu, alebo znovu otvoriť v tejto inštancii?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
sk: Prepnúť na inštanciu

[ctx: @action:button]
en: Reopen
sk: Znovu otvoriť

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
sk: Sedenie nie je možné premenovať na "%1". Zlyhal zápis do "%2"

en: Session Renaming
sk: Premenovanie sedenia

en: Session name:
sk: Meno sedenia:

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
sk: Už existuje sedenie s vami vybraným názvom: %1
    Prosím zvoľte iný názov.

en: To save a session, you must specify a name.
sk: Na uloženie sedenia treba zadať meno.

en: Specify a name for this session
sk: Zadajte meno pre toto sedenie

en: Specify a new name for session: %1
sk: Zadajte nové meno pre sedenie: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
sk: Možnosti spustenia aplikácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
sk: &Spustiť nové sedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
sk: &Načítať naposledy použité sedenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
sk: &Manuálne vybrať sedenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
sk: Správanie pri spustení/vypnutí aplikácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
sk: Automaticky ukladať a obnovovať:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
sk: Novo vytvorené neuložené súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
sk: Súbory s neuloženými zmenami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
sk: Ak je táto možnosť zakázaná, pre nové okná sa zobrazí dokument bez názvu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
sk: Ukazovať zobrazenie uvítania pre nové okná

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
sk: Ak je táto možnosť povolená, aplikácia sa ukončí, ak sa zavrie posledný editovaný súbor, inak sa otvorí prázdna stránka a je možné začať nový súbor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: Close the application entirely when the last file is closed
sk: Po zatvorení posledného súboru aplikáciu úplne zavrieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
sk: Zavrieť dokumenty s oknom, ku ktorému patria

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
sk: Prvky sedenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
sk: Sedenie obsahuje zoznam otvorených dokumentov, nedávno otvorených súborov, záložiek, polôh kurzora atď. Keď sa načíta sedenie, obnovia sa všetky prvky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
sk: Maximálny počet položiek v zozname nedávnych súborov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
sk: Zaškrtnite túto voľbu, ak chcete všetky zobrazenia a rámce obnoviť pri každom otvorení aplikácie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
sk: Vložiť konfiguráciu &okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
sk: Toto zapnite, ak chcete zachovať nastavenie pre dokument, ako sú záložky. Nastavenie sa obnoví, ak dokument nie je pri otvorení zmenený.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
sk: Udržiavať &meta-informácie medzi sedeniami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delete unused meta-information after:
sk: Odstrániť nepoužívané meta-informácie po:

en: Welcome to %1
sk: Vitajte v %1

en: Recent Documents and Projects
sk: Nedávne dokumenty a projekty

en: Recent Documents
sk: Nedávne dokumenty

en: No recent documents or projects
sk: Žiadne nedávne dokumenty alebo projekty

en: No recent documents
sk: Žiadne nedávne dokumenty

en: No saved sessions
sk: Žiadne uložené sedenia

en: Copy &Location
sk: Kopírovať umiestnenie

en: &Remove
sk: Odst&rániť

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
sk: Vitajte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
sk: Nový súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
sk: Otvoriť priečinok...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
sk: Nedávne súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
sk: Otvoriť súbor...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
sk: Vymazať nedávne súbory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
sk: Pomocník

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
sk: Zapojiť sa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
sk: Čítať príručku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
sk: Uložené sedenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
sk: Spravovať sedenia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowForNewWindow)
en: Show for new window
sk: Zobraziť pre nové okno
