kate - en to sl translation catalogue (112 entries)

en: Usage: grep [pattern to search for in folder]
sl: Uporaba: grep [vzorec, ki bo iskan v mapi]

en: Usage: newGrep [pattern to search for in folder]
sl: Uporaba: newGrep [vzorec, ki bo iskan v mapi]

en: Usage: search [pattern to search for in open files]
sl: Uporaba: search [vzorec, ki bo iskan v odprtih datotekah]

en: Usage: pgrep [pattern to search for in current project]
sl: Uporaba: pgrep [vzorec, ki bo iskan v trenutnem projektu]

en: Usage: newPGrep [pattern to search for in current project]
sl: Uporaba: newPGrep [vzorec, ki bo iskan v trenutnem projektu]

en: Usage: preg [regex pattern to search for in current project]
sl: Uporaba: preg [regex vzorec iskanja v trenutnem projektu]

en: Export Search Result Matches
sl: Izvozi zadetke iskanja

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, exportPatternText)
en: Export Pattern
sl: Vzorec izvoza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Generate
sl: Generiraj

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, exportResultText)
en: Result
sl: Rezultati

en: <b><i>Generating file list: ...%1</i></b>
sl: <b><i>Generiranje seznama datotek: ...%1</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: ...%2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: ...%2</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 najdeno ujemanje, iskanje: ...%2</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 najdeni ujemanji, iskanje: ...%2</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 najdena ujemanja, iskanje: ...%2</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 najdenih ujemanj, iskanje: ...%2</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: %2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: %2</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 najdeno ujemanje, iskanje: %2</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 najdeni ujemanji, iskanje: %2</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 najdena ujemanja, iskanje: %2</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 najdenih ujemanj, iskanje: %2</i></b>

en: One checked | %1 checked
sl[0]: %1 preverjen
sl[1]: %1 preverjeni
sl[2]: %1 preverjene
sl[3]: %1 preverjenih

en: <b><i>One match (%2) found in file</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in current file</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 ujemanje (%2) najdeno v trenutni datoteki</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 ujemanji (%2) najdeni v trenutni datoteki</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 ujemanja (%2) najdeno v trenutni datoteki</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 ujemanj (%2) najdenih v trenutni datoteki</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in open files</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in open files</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 najdeno ujemanje (%2) v odprtih datotekah</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 najdeni ujemanji (%2) v odprtih datotekah</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 najdena ujemanja (%2) v odprtih datotekah</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 najdenih ujemanj (%2) v odprtih datotekah</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in folder %2</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in folder %2</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 najdeno ujemanje (%3) v mapi %2</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 najdeni ujemanji (%3) v mapi %2</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 najdena ujemanja (%3) v mapi %2</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 najdenih ujemanj (%3) v mapi %2</i></b>

en: <b><i>One match (%4) found in project %2 (%3)</i></b> | <b><i>%1 matches (%4) found in project %2 (%3)</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 ujemanje (%4) najdeno v projektu %2 (%3)</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 ujemanji (%4) najdena v projektu %2 (%3)</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 ujemanja (%4) najdeno v projektu %2 (%3)</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 ujemanj (%4) najdeno v projektu %2 (%3)</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b>
sl[0]: <b><i>%1 ujemanje (%3) najdeno v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)</i></b>
sl[1]: <b><i>%1 ujemanji (%3) najdeni v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)</i></b>
sl[2]: <b><i>%1 ujemanja (%3) najdena v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)</i></b>
sl[3]: <b><i>%1 ujemanj (%3) najdenih v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)</i></b>

en: Generating file list: ...%1
sl: Generiranje seznama datotek: ...%1

en: One match found, searching: ...%2 | %1 matches found, searching: ...%2
sl[0]: %1 zadetek najden, iščem: ...%2
sl[1]: %1 zadetka najdena, iščem: ...%2
sl[2]: %1 zadetki najdeni, iščem: ...%2
sl[3]: %1 zadetkov najdenih, iščem: ...%2

en: One match found, searching: %2 | %1 matches found, searching: %2
sl[0]: %1 zadetek najden, iščem: %2
sl[1]: %1 zadetka najdena, iščem: %2
sl[2]: %1 zadetki najdeni, iščem: %2
sl[3]: %1 zadetkov najdenih, iščem: %2

en: One match (%2) found in file | %1 matches (%2) found in current file
sl[0]: %1 ujemanje (%2) najdeno v trenutni v datoteki
sl[1]: %1 ujemanja (%2) najdena v trenutni v datoteki
sl[2]: %1 ujemanja (%2) najdena v trenutni v datoteki
sl[3]: %1 ujemanj (%2) najdeno v trenutni v datoteki

en: One match (%2) found in open files | %1 matches (%2) found in open files
sl[0]: %1 ujemanje (%2) najdeno v odprtih datotekah
sl[1]: %1 ujemanji (%2) najdeni v odprtih datotekah
sl[2]: %1 ujemanja (%2) najdeno v odprtih datotekah
sl[3]: %1 ujemanj (%2) najdenih v odprtih datotekah

en: One match (%3) found in folder %2 | %1 matches (%3) found in folder %2
sl[0]: %1 ujemanje (%3) najdeno v mapi %2
sl[1]: %1 ujemanji (%3) najdeni v mapi %2
sl[2]: %1 ujemanja (%3) najdena v mapi %2
sl[3]: %1 ujemanj (%3) najdenih v mapi %2

en: One match (%4) found in project %2 (%3) | %1 matches (%4) found in project %2 (%3)
sl[0]: %1 ujemanje (%4) najdeno v projektu %2 (%3)
sl[1]: %1 ujemanji (%4) najdena v projektu %2 (%3)
sl[2]: %1 ujemanja (%4) najdeno v projektu %2 (%3)
sl[3]: %1 ujemanj (%4) najdeno v projektu %2 (%3)

en: One match (%3) found in all open projects (common parent: %2) | %1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)
sl[0]: %1 ujemanje (%3) najdeno v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)
sl[1]: %1 ujemanji (%3) najdeni v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)
sl[2]: %1 ujemanja (%3) najdena v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)
sl[3]: %1 ujemanj (%3) najdenih v vseh odprtih projektih (s skupnim nadrejenim: %2)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
sl: Poišči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceCheckedBtn)
en: Replace Checked
sl: Zamenjaj označene

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
sl: Naslednje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop
sl: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case
sl: Ujemanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, useRegExp)
en: <html><head/><body><p>Enable regular expressions. Find help for regex syntax by using the buttons in the search and replace text fields.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Omogoči regularne izraze. Pomoč pri sintaksi za regex najdete s pomočjo gumbov v poljih za iskanje in zamenjavo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, expandResults)
en: Expand results
sl: Razširi rezultate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceButton)
en: Replace
sl: Zamenjaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Current File
sl: V trenutni datoteki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Open Files
sl: V odprtih datotekah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Folder
sl: V mapi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, currentFolderButton)
en: Use the current document's path.
sl: Uporabi pot trenutnega dokumenta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, displayOptions)
en: Show more search options
sl: Pokaži več nastavitev iskanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, newTabButton)
en: Add new search tab
sl: Dodaj nov zavihek za iskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder:
sl: Mapa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, folderUpButton)
en: Go one folder up.
sl: Pojdi mapo navzgor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excludeLabel)
en: Exclude:
sl: Izloči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveCheckBox)
en: Recursive
sl: Rekurzivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenCheckBox)
en: Include hidden
sl: Vključi skrite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, symLinkCheckBox)
en: Follow symbolic links
sl: Sledi simbolnim povezavam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, binaryCheckBox)
en: Include binary files
sl: Vključi dvojiške datoteke

en: Line break
sl: Prelom vrstice

en: Tab
sl: Tabulator

en: Beginning of line
sl: Začetek vrstice

en: End of line
sl: Konec vrstice

en: Any single character (excluding line breaks)
sl: Katerikoli posamezen znak (razen preloma vrstice)

en: Literal dot
sl: Pika

en: One or more occurrences
sl: Ena ali več pojavitev

en: Zero or more occurrences
sl: Nič ali več pojavitev

en: Zero or one occurrences
sl: Nič ali ena pojavitev

en: <a> through <b> occurrences
sl: Od <a> do <b> pojavitev

en: Group, capturing
sl: Skupina, zajemanje

en: Or
sl: Ali

en: Set of characters
sl: Nabor znakov

en: Negative set of characters
sl: Negativni nabor znakov

en: Group, non-capturing
sl: Skupina, brez zajemanja

en: Lookahead
sl: Poglej vnaprej

en: Negative lookahead
sl: Negativni pogled naprej

en: Word boundary
sl: Meja besede

en: Not word boundary
sl: Ni meja besede

en: Digit
sl: Števka

en: Non-digit
sl: Ne-števka

en: Whitespace (excluding line breaks)
sl: Presledki (razen preloma vrstic)

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
sl: Ne-presledki (razen preloma vrstic)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
sl: Besedni znak (alfanumerični plus »_«)

en: Non-word character
sl: Nebesedni znak

en: Regular expression capture 0 (whole match)
sl: Zajem regularnega izraza 0 (ustreza v celoti)

en: Regular expression capture 1-9
sl: Zajem regularnih izrazov 1-9

en: Regular expression capture 0-999
sl: Zajem regularnih izrazov 0-999

en: Upper-cased capture 0-9
sl: Zajem velikih črk 0-9

en: Upper-cased capture 0-999
sl: Zajem velikih črk 0-999

en: Lower-cased capture 0-9
sl: Zajem malih črk 0-9

en: Lower-cased capture 0-999
sl: Zajem malih črk 0-999

en: Search & Replace
sl: Poišči in zamenjaj

en: Find in Files
sl: Poišči v datotekah

en: Find in Files (in a New Tab)
sl: Poišči v datotekah (v novem zavihku)

en: Go to Next Match
sl: Pojdi na naslednje ujemanje

en: Go to Previous Match
sl: Pojdi na predhodno ujemanje

en: Cut Matching Lines
sl: Izreži ujemajoče se vrstice

en: This will cut all highlighted search match lines from the current document to the clipboard
sl: To bo izrezalo vse osvetljene ujemajoče se vrstice iskanja iz trenutnega dokumenta na odložišče

en: Copy Matching Lines
sl: kopiraj ujemajoče se vrstice

en: This will copy all highlighted search match lines in the current document to the clipboard
sl: To bo kopiralo vse osvetljene ujemajoče se vrstice iskanja iz trenutnega dokumenta na odložišče

en: Comma separated list of file types to search in. Example: "*.cpp,*.h"
sl: Z vejico ločen seznam vseh vrst datotek, ki naj bodo preiskane, npr.:  "*.cpp,*.h"

en: Comma separated list of files and directories to exclude from the search. Example: "build*"
sl: Z vejico ločen seznam datotek in map, ki bodo izločene iz iskanja. Primer: "build*"

en: Click to filter through results
sl: Kliknite za filtriranje skozi rezultate

en: Find
sl: Najdi

en: Searching while you type was interrupted. It would have taken too long.
sl: Iskanje med tipkanjem je bilo prekinjeno, ker bi trajalo predolgo.

en: Search Match
sl: Poišči ustrezne

en: Next from cursor
sl: Naslednje od kazalke

en: Starting from first match
sl: Začenjanje od prvega ujemanja

en: Continuing from first match
sl: Nadaljevanje od prvega ujemanja

en: Starting from last match
sl: Začenjam od zadnjega ujemanja

en: Continuing from last match
sl: Nadaljevanje od zadnjega ujemanja

en: Search: %1
sl: Poišči: %1

en: Copy all
sl: Kopiraj vse

en: Copy expanded
sl: Kopiraj razširjeno

en: Export matches
sl: Izvozi zadetke

en: Open as Editor Tab
sl: Odpri kot zavihek urejevalnika

en: Clear
sl: Počisti

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Search As You Type
sl: Išči že med tipkanjem

en: In Current Project
sl: V trenutnem projektu

en: In All Open Projects
sl: V vseh odprtih projektih

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&ejanje

note: i18n: ectx: Menu (search_more)
en: Find in Files Variants
sl: Poišči v različicah datotek
