kate - en to sl translation catalogue (105 entries)

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: LSP Client
sl: Odjemalec LSP

en: No JSON data to validate.
sl: Ni podatkov JSON, ki bi jih lahko preverili.

en: JSON data is valid.
sl: Podatki JSON so veljavni.

en: JSON data is invalid: no JSON object
sl: Podatki JSON niso veljavni: ni JSON predmeta

en: JSON data is invalid: %1
sl: Podatki JSON niso veljavni: %1

en: Delete selected entries
sl: Zbriši izbrane postavke

en: Delete all entries
sl: Zbriši vse postavke

en: LSP server start requested
sl: Zahtevan zagon strežnika LSP

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
sl: Ali želite zagnati strežnik LSP?<br><br>Celoten ukaz je:<br><br><b>%1</b><br><br>Izbira je lahko spremenjena na konfiguracijski strani vtičnika.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
sl: Uporabnik je za stalno blokiral zagon: '%1'.
    Uporabite konfiguracijsko stran vtičnika za preklic te blokade.

en: Go to Definition
sl: Pojdi na Definicijo

en: Go to Declaration
sl: Pojdi na Deklaracijo

en: Go to Type Definition
sl: Pojdi na Definicijo vrste

en: Find References
sl: Poišči reference

en: Find Implementations
sl: Najdi implementacije

en: Highlight
sl: Osvetli

en: Symbol Info
sl: Informacija o simbolu

en: Search and Go to Symbol
sl: Išči in pojdi na simbol

en: Format
sl: Oblika

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Expand Selection
sl: Razširi izbiro

en: Shrink Selection
sl: Skrči izbiro

en: Switch Source Header
sl: Preklopi glavo vira

en: Expand Macro
sl: Razširi makro

en: Code Action
sl: Koda aktivnosti

en: Show selected completion documentation
sl: Pokaži izbrano dokumentacijo za dokončanje

en: Enable signature help with auto completion
sl: Omogoči pomoč pri podpisu s samodejnim zaključevanjem

en: Include declaration in references
sl: Vključi deklaracijo v reference

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
sl: Dodaj oklepaje po zaključku funkcije

en: Show hover information
sl: Ob prehodu prikaži informacijo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
sl: Oblikuj pri tipkanju

en: Incremental document synchronization
sl: Postopna sinhronizacija dokumentov

en: Highlight goto location
sl: Osvetli lokacijo Pojdi na

en: Show Inlay Hints
sl: Prikaži namige

en: Show Diagnostics Notifications
sl: Prikaži diagnostična obvestila

en: Show Messages
sl: Prikaži sporočila

en: Server Memory Usage
sl: Uporaba pomnilnika strežnika

en: Close All Dynamic Reference Tabs
sl: Zapri vse dinamične referenčne zavihke

en: Restart LSP Server
sl: Ponovno zaženi strežnik LSP

en: Restart All LSP Servers
sl: Ponovno zaženi vse strežnike LSP

en: Go To
sl: Pojdi na

en: More options
sl: Več možnosti

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Collapse All
sl: Strni vse

en: Line: %1:
sl: Vrsta: %1:

en: No results
sl: Ni rezultatov

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
sl: Definicija: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
sl: Deklaracija: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
sl: Definicija vrste: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
sl: Reference: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
sl: Implementacija: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
sl: Poudarek: %1

en: No Actions
sl: Ni aktivnosti

en: Loading...
sl: Nalaganje...

en: No edits
sl: NI popravkov

[ctx: @title:window]
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
sl: Novo ime (pozor:ni mogoča zamenjati vseh referenc)

en: Not enough results
sl: Ni dovolj rezultatov

en: Corresponding Header/Source not found
sl: Ustrezne glave/vira ni mogoče najti

[ctx: @info]
en: LSP Server
sl: Strešnik LSP

[ctx: @info]
en: LSP Client
sl: Odjemalec LSP

en: Restarting
sl: Ponovno zaganjam

en: NOT Restarting
sl: NE zaganjam

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
sl: Strežnik je je nepričakovano ustavil ... %1 [%2] [domača stran: %3]

en: Failed to find server binary: %1
sl: Binarne datoteke strežnika ni bilo mogoče najti: %1

en: Please check your PATH for the binary
sl: Preverite vašo pot za binarne datoteke

en: See also %1 for installation or details
sl: Poglej tudi %1 za namestitev ali podrobnosti

en: Failed to start server: %1
sl: Ni bilo mogoče zagnati strežnika: %1

en: Started server %2: %1
sl: Zagnan strežnik %2: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
sl: Ni mogoče razčleniti nastavitve strežnika '%1': ni predmeta JSON

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
sl: Ni mogoče razčleniti nastavitve strežnika '%1': %2

en: Failed to read server configuration: %1
sl: Ni mogoče prebrati nastavitve strežnika: %1

en: Symbol Outline
sl: Obris simbola

en: Tree Mode
sl: Drevesni način

en: Automatically Expand Tree
sl: Samodejno razširi drevo

en: Sort Alphabetically
sl: Uredi po abecedi

en: Show Details
sl: Prikaži podrobnosti

en: Symbols
sl: Simboli

en: No LSP server for this document.
sl: Ni strežnika LSP za ta dokument.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
sl: Nastavitve odjemalcev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
sl: Oblikuj pri shranjevanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
sl: Omogoči semantično poudarjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
sl: Omogoči namige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
sl: Zaključki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
sl: Pokaži znotraj vrstično dokumentacijo za izbrano dokončanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
sl: Prikaži podpis funkcije kadar vtipkate klic funkcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
sl: Doda uvoze samodejno, če so potrebni za zaključevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
sl: Krmarjenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
sl: Štej deklaracije, kadar iščeš sklicevanja na simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
sl: Prikaži informacije o trenutnem simbolu pod miško

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
sl: Osvetli vrstico s ciljem, kadar skačeš nanjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
sl: Strešnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
sl: Prikaži programske diagnoze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
sl: Prikaži obvestila iz strežnika LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
sl: Postopoma sinhroniziraj dokument s strežnikom LSP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
sl: Oris dokumenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
sl: Uredi simbole po abecedi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
sl: Prikaži dodatne podrobnosti simbolov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
sl: Prikaži simbole v hierarhiji namesto v seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
sl: Samodejno razširi drevo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
sl: Sproščeni in blokirani strežniki

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
sl: Uporabnikove nastavitve strežnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
sl: Datoteka nastavitev:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
sl: Privzete nastavitve strežnika

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
sl: Več možnosti
