kate - en to sl translation catalogue (503 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
sl: Kate - Napredni urejevalnik besedil

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
sl: (c) 2000-2024 Avtorji Kate

en: Start Kate with a given session.
sl: Zaženi Kate z dano sejo.

en: session
sl: seja

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
sl: Zaženi Kate z novo anonimno sejo, s pomenom '-n'.

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
sl: Vsili začetek nove seje (se prezre, če je uporabljena možnost »start« in ima nek drug primerek že odprto dano sejo), vsiljeno, če ni podanih nobenih parametrov ali URL-jev.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
sl: Če se že uporablja nek primerek in so podani URL-ji za odprtje, blokira dokler se primerek ne konča.

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
sl: Poskusi znova uporabiti samo primerek s tem PID-om (se prezre, če je uporabljena možnost »start« in ima nek drug primerek že odprto dano sejo).

en: Set encoding for the file to open.
sl: Nastavi kodiranje datoteke, ki bo odprta.

en: encoding
sl: kodiranje

en: Navigate to this line.
sl: Krmari do te vrstice.

en: line
sl: vrstica

en: Navigate to this column.
sl: Krmari do tega stolpca.

en: column
sl: stolpec

en: Read the contents of stdin.
sl: Preberi vsebino stdin.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sl: Datoteke in URL-ji, ki jih odpre program, bodo izbrisani po uporabi

en: Documents to open.
sl: Dokumenti za odprtje.

en: [urls...]
sl: [naslovi url...]

en: KWrite - Text Editor
sl: KWrite - Urejevalnik besedil

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Copy Location
sl: Kopiraj mesto

en: Invalid hash
sl: Neveljavno razpršilo

en: %1 doesn't exist in a git repo.
sl: %1 ne obstaja v git skladišču.

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
sl: Potrdi %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (file_file_actions)
en: File Act&ions
sl: Dejavnosti datoteke

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Sele&ction
sl: Izbira

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sl: Pojdi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
sl: Razdeli pogled

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (tools_diagnosticsview) i18n: ectx: Menu (tools)
en: Diagnostics View
sl: Pogled diagnostike

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (hamburgerBar)
en: Hamburger Menu Toolbar
sl: Orodna vrstica Hamburger meni

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
sl: Predmeti vrstice &stanja

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
sl: Napaka v regularnem izrazu %1
    odmik %2: %3

en: All
sl: Vse

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
sl: Omejitev diagnostike je dosežena, nadaljnja diagnostika se ne upošteva. Omejitev lahko nastavite v nastavitvah.

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
sl: Pogled diagnostike

en: Quick Fix
sl: Hitro popravljanje

en: Next Item
sl: Naslednja postavka

en: Previous Item
sl: Predhodna postavka

en: Clear Diagnostics Filter
sl: Očisti diagnostični filter

en: Show Hover Info
sl: Prikaži informacije o kazalcu nad

en: Diagnostics
sl: Diagnostika

en: Errors
sl: Napake

en: Warnings
sl: Opozorila

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
sl: Očisti diagnostiko

en: Error
sl: Napaka

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Information
sl: Informacije

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
sl: %1 [zatrto %2]

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Collapse All
sl: Strni vse

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

en: Remove Global Suppression
sl: Odstrani globalno zatrtje

en: Add Global Suppression
sl: Dodaj globalno zatrtje

en: Remove Local Suppression
sl: Odstrani lokalno zatrtje

en: Add Local Suppression
sl: Dodaj lokalno zatrtje

en: Disable Suppression
sl: Onemogoči zatrtje

en: Enable Suppression
sl: Omogoči zatrtje

en: Change Style
sl: Spremeni slog

en: Side By Side
sl: En zraven drugega

en: Unified
sl: Poenoteno

en: Raw
sl: Surovo

en: Edit Line
sl: Uredi vrstico

en: Stage Line | Stage Lines
sl[0]: Sledi vrstici
sl[1]: Sledi vrsticama
sl[2]: Sledi vrstice
sl[3]: Sledi vrsticam

en: Stage Hunk
sl: Sledi skupku razlik

en: Discard Line | Discard Lines
sl[0]: Zavrzi vrstico
sl[1]: Zavrzi vrstici
sl[2]: Zavrzi vrstice
sl[3]: Zavrzi vrstice

en: Discard Hunk
sl: Zavrzi skupek razlik

en: Unstage Line | Unstage Lines
sl[0]: Ne sledi vrstici
sl[1]: Ne sledi vrsticam
sl[2]: Ne sledi vrsticam
sl[3]: Ne sledi vrsticam

en: Unstage Hunk
sl: Ne sledi skupku razlik

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
sl: <b>git</b> ni najden. Git je potreben za ugotovitev razlik dokumentov. Če je git že nameščen, preverite njegovo spremenljivko PATH. Poglejte https://git-scm.com/downloads

en: Diff
sl: Razlika

en: Diff %1
sl: Razlika %1

en: Diff %1..%2
sl: Razlika %1..%2

en: Diff %1 .. %2
sl: Razlika %1 .. %2

en: Show/Hide Commit Info
sl: Prikaži/Skrij informacije o potrjevanju

en: Jump to Next File
sl: Pojdi na naslednjo datoteko

en: Jump to Previous File
sl: Pojdi na prejšnjo datoteko

en: Jump to Next Hunk
sl: Pojdi na naslednje mesto

en: Jump to Previous Hunk
sl: Pojdi na prejšnje mesto

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
sl: Znova naloži razliko

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
sl: Pokaži razlike v celotnem kontekstu, ne samo spremenjene vrstice

en: New file %1
sl: Nova datoteka %1

en: Deleted file %1
sl: Brisana datoteka %1

en: No differences found
sl: Ni najdenih razlik

[ctx: error message]
en: Invalid date: %1
sl: Neveljavni datum: %1

[ctx: Help text]
en: Filter the log.<ul><li>Use <code>"a:"</code> prefix to filter by author name. For e.g., <b>a:john doe</b></li><li>Use <code>"!a:"</code> prefix to exclude an author. For e.g., <b>!a:john doe</b></li><li>Use <code>"since:"</code> prefix to show commits after the given date. The author date of each commit will be checked. The date format is yyyy-MM-dd For e.g., <b>since:2025-04-17</b></li><li>Use <code>"until:"</code> prefix to show commits before the given date. The author date of each commit will be checked. The date format is yyyy-MM-dd For e.g., <b>until:2025-04-17</b></li><li>To filter messages, just type the search term. If multiple search terms are given then messages matching all the search terms will be shown.</li></ul>To trigger the filter, press the <b>Enter</b> key.
sl: Filtriraj dnevnik.<ul><li>Za filtriranje po imenu avtorja uporabi predpono <code>"a:"</code>. Na primer, <b>a:john doe</b></li><li>Za izključitev avtorja uporabi predpono <code>"!a:"</code>. Na primer, <b>!a:john doe</b></li><li>Za prikaz zapisov po danem datumu uporabite predpono <code>"since:"</code>. Preverjen bo datum avtorja vsakega zapisa. Oblika datuma je yyyy-MM-dd. Na primer, <b>since:2025-04-17</b></li><li>Za prikaz zapisov pred danim datumom uporabite predpono <code>"until:"</code>. Preverjen bo datum avtorja vsakega zapisa. Oblika datuma je yyyy-MM-dd. Na primer, <b>do:2025-04-17</b></li><li>Za filtriranje sporočil preprosto vnesite iskalni izraz. Če je podanih več iskalnih izrazov, bodo prikazana sporočila, ki ustrezajo vsem iskalnim izrazom.</li></ul>Za proženje filtra pritisnite tipko <b>Enter</b>.

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
sl: Pridobivanje zgodovine datoteke ni uspelo: izvršljive datoteke git ni mogoče najti na poti PATH

en: Failed to get file history: %1
sl: Pridobivanje zgodovine datoteke ni uspelo: %1

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
sl: Kopiraj razpršilo potrdila

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
sl: Prikaži celotno potrdilo

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
sl: Zgodovina datoteke - %1

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
sl: Poganjanje aplikacije Kate pod sudo lahko povzroča napake in vas izpostavlja varnostnim tveganjem. Namesto tega uporabljajte Kate normalno in boste opozorjeni za povečane pravice ob shranjevanju dokumentov, če bi bilo potrebno.

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
sl: Poganjanje aplikacije Kate pod kdesu lahko povzroča napake in vas izpostavlja varnostnim tveganjem. Namesto tega uporabljajte Kate normalno in boste opozorjeni za povečane pravice ob shranjevanju dokumentov, če bi bilo potrebno.

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Core Developer
sl: Glavni razvijalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: The cool buffersystem
sl: Odličen predpomnilniški sistem

en: The Editing Commands
sl: Ukazi za urejanje

en: Testing, ...
sl: Preizkušanje, ...

en: Former Core Developer
sl: Prejšnji glavni razvijalec

en: KWrite Author
sl: Avtor KWrite

en: KWrite port to KParts
sl: Prenos KWrite v KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
sl: Zgodovina razveljavitev KWrite, vgradnja Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
sl: Podpora poudarjanju skladnje XML v KWrite

en: Patches and more
sl: Popravki in še več

en: Python Plugin Developer
sl: Razvijalec vstavka za Python

en: QA and Scripting
sl: Zagotavljanje kakovosti in skripte

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
sl: Oblikovalec maskote Kateve cyber žolne - 'Kate the Cyber Woodpecker'

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
sl: Poudarjanje za datoteke RPM Spec, Perl, diff in druge

en: Highlighting for VHDL
sl: Poudarjanje za VHDL

en: Highlighting for SQL
sl: Poudarjanje za SQL

en: Highlighting for Ferite
sl: Poudarjanje za Ferite

en: Highlighting for ILERPG
sl: Poudarjanje za ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
sl: Poudarjanje za LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
sl: Poudarjanje za Python in datoteke Makefile

en: Highlighting for Python
sl: Poudarjanje za Python

en: Highlighting for Scheme
sl: Poudarjanje za Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
sl: Seznam ključnih besed/vrst podatkov za PHP

en: Very nice help
sl: Zelo privlačna pomoč

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sl: Vsi, ki so prispevali, pa sem jih pozabil omeniti

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
sl: Mape je mogoče odpreti le, ko je omogočen vtičnik za projekte

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
sl: Datoteke »%1« ni bilo mogoče odpreti, ker ni navadna datoteka, ampak mapa.

en: Configure
sl: Nastavi

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Behavior Options
sl: Možnosti obnašanja

en: List of %1 separated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
sl: Seznam %1 ločenih imenikov, kjer bo Kate iskal programe za zagon. Ta seznam bo dodan na začetek k vaši spremenljivki okolja PATH. Npr. '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'

en: &Behavior
sl: O&bnašanje

en: Open each document in its own window
sl: Odpri vsak dokument v svojem oknu

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
sl: Če je omogočeno, bo vsak dokument odprt v svojem oknu. Če ni omogočeno, bo vsak dokument odprt v svojem zavihku v trenutnem oknu.

en: &Switch to output view upon message type:
sl: Preklopi na izhodni pogled glede na vrsto sporočila:

en: Never
sl: Nikoli

en: Info
sl: Informacije

en: Log
sl: Dnevnik

en: &Limit output view history:
sl: Omeji pogled zgodovine izhoda:

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
sl: Uporabi ločeno pogovorno okno za urejanje od zunaj spremenjene datoteke

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
sl: Če je to omogočeno, boste ob ponovnem preklopu žarišča na Kate vprašani, kaj storiti z datotekami, ki so bile spremenjene na trdem disku. Če to ni omogočeno, boste vprašani, kaj storiti z datoteko, ki je bila spremenjena na trdem disku, samo takrat, ko boste to datoteko želeli shraniti.

en: Output timestamps with date
sl: Izhodni časovni žigi z datumom

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
sl: Ko je omogočeno, bodo glave časovnih žigov izhodnih vrstic imele predpono datuma.

en: &Sidebars
sl: &Stranski vrstici

en: Sync section size with tab positions
sl: Sinhroniziraj velikost razdelka s pozicijami zavihkov

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
sl: Kadar je omogočeno bo velikost razdelka določena s pozicijami zavihkov.
    Ta možnost ne vpliva na spodnjo stransko vrstico.

en: Show text for left and right sidebar buttons
sl: Prikazuj besedilo za gumbe na levi in desni stranski vrstici

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
sl: Velikost ikon za gumbe na levi in desni stranski vrstici:

en: &Tabs
sl: Zavihki

en: &Limit number of tabs:
sl: Omeji število zavihkov:

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
sl: Visoka omejitev lahko poveča velikost okna, zato omogočite možnost »Dovoli drsenje med zavihki«, da to preprečite. Neomejeno število zavihkov pomeni, da je drsenje med njimi vedno možno.

en: &Auto hide tabs
sl: S&amodejno skrivaj zavihke

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
sl: Ko je odkljukano, bodo zavihki skriti, če je odprt samo en dokument.

en: &Show close button
sl: Pokaži gumb za zapiranje

en: When checked each tab will display a close button.
sl: Ko je odkljukano, bo vsak zavihek kazal gumb za zapiranje.

en: &Expand tabs
sl: Razširi zavihke

en: When checked tabs take as much size as possible.
sl: Kadar je odkljukano, zavihki zavzamejo kolikor je le na voljo prostora.

en: &Double click opens a new document
sl: &Dvojni klik odpre nov dokument

en: When checked double click opens a new document.
sl: Če je odkljukano, dvojni klik odpre nov dokument.

en: &Middle click closes a document
sl: Srednji klik zapre dokument

en: When checked middle click closes a document.
sl: Če je odkljukano, srednji klik zapre dokument.

en: Allow tab scrolling
sl: Dovoli drsenje med zavihki

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
sl: Če je potrjeno, omogoča drsenje med zavihki v vrstici zavihkov, ko je število zavihkov veliko.

en: Elide tab text
sl: Skrajšaj napis zavihka

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
sl: Če je odkljukano, bo besedilo zavihka lahko skrajšano, če je predolgo.

en: Open new tabs to the right of the current tab
sl: Odpri nov zavihek desno od trenutnega zavihka

en: If unchecked the new tab will open at the end.
sl: Če ni označeno, se bo nov zavihek odprl na koncu.

en: Allow cycling through tabs
sl: Dovoli kroženje med zavihki

[ctx: If 'Allow cycling through tabs' is disabled.]
en: If unchecked, the action '%1'/'%2' will not go to first/last tab after reaching the end.
sl: Če ni potrjeno, dejanje '%1'/'%2' ne bo prešlo na prvi/zadnji zavihek, ko dosežete konec.

en: &Mouse
sl: &Miška

en: &Backward button pressed:
sl: Pritisnjena tipka nazaj:

en: Previous tab
sl: Predhodni zavihek

en: History back
sl: Zgodovina nazaj

en: &Forward button pressed:
sl: Pritisnjena tipka naprej:

en: Next tab
sl: Naslednji zavihek

en: History forward
sl: Zgodovina naprej

en: Diff Style:
sl: Slog razlike:

en: Navigation Bar
sl: Vrstica krmarjenja

en: Show current symbol in navigation bar
sl: Prikaži trenutni simbol v vrstici krmarjenja

en: Diagnostics limit:
sl: Omejitev diagnostike:

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
sl: Največje dovoljeno število diagnostičnih sporočil v orodnem pogledu.

en: Context
sl: Kontekst

en: Enable tool view
sl: Omogoči pogled orodja

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
sl: Pogled orodja za prikaz konteksta povezanega s trenutnim položajem kazalca (namigi LSP, diagnostika)

en: Session
sl: Seja

en: Session Management
sl: Upravljanje s sejami

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
sl: (nikoli)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
sl[0]: %v dnevih
sl[1]: %v dnevu
sl[2]: %v dneh
sl[3]: %v dneh

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
sl: Ko se zapre okno se zaprejo tudi dokumenti, ki so bilo odprti samo v tem oknu.

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Plugin Manager
sl: Upravljalnik vstavkov

en: User Feedback
sl: Odziv uporabnikov

en: Bad PATH value
sl: Napačna vrednost PATH

en: The path '%1' doesn't exist
sl: Pot '%1' ne obstaja

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
sl: Imate neshranjene spremembe. Ali želite shraniti spremembe, ali jih zavreči?

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
sl: Tu lahko vidite vse razpoložljive vstavke za Kate. Ti s kljukicami so naloženi in bodo ponovno naloženi ob naslednjem zagonu Kate.

en: Name
sl: Ime

en: Description
sl: Opis

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
sl: <p>Dokument »%1« je bil spremenjen, vendar ni shranjen.</p><p>Ali želite shraniti spremembe, ali jih zavreči?</p>

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: Save As
sl: Shrani kot

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
sl: Med zapiranjem Kate je bila odprta nova datoteka, zapiranje prekinjeno.

en: Closing Aborted
sl: Zapiranje prekinjeno

en: Starting Up
sl: Začenjanje

en: Reopening files from the last session...
sl: Ponovno odpiranje datotek iz zadnje seje...

en: Cannot pin untitled documents.
sl: Ni mogoče pripeti dokumentov brez naslova.

en: Cannot pin non local documents.
sl: Ni mogoče pripeti ne-lokalnih dokumentov.

en: Rename file
sl: Preimenuj datoteko

en: New file name
sl: Novo ime datoteke

en: File "%1" could not be moved to "%2"
sl: Datoteke "%1" ni bilo moč prenesti na "%2"

en: Do you really want to delete file "%1"?
sl: Ali zares želite brisati datoteko "%1"?

en: Delete file
sl: Briši datoteko

en: File "%1" could not be deleted.
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče zbrisati.

en: &Other Application...
sl: Druga aplikacija...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
sl: Uporabite ta ukaz za prikaz ali skritje vrstice stanja pogleda

en: Show &Tabs
sl: Pokaži zavihke

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
sl: Uporabite ta ukaz za prikaz ali skritje zavihkov pogleda

en: Sho&w Path in Titlebar
sl: Pokaži pot v naslovni vrstici

en: Show the complete document path in the window caption
sl: Pokaži celotno pot dokumenta v naslovu okna

en: Show Navigation Bar
sl: Pokaži vrstico krmarjenja

en: &Window Color Scheme
sl: Barvna shema okna

en: &Previous Tab
sl: &Predhodni zavihek

en: Focus the previous tab.
sl: Postavi predhodni zavihek v žarišče.

en: &Next Tab
sl: &Naslednji zavihek

en: Focus the next tab.
sl: Postavi naslednji zavihek v žarišče.

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
sl: Preklopi na zavihek %1

en: &Quick Open
sl: Hitro odpiranje

en: Open a form to quick open documents.
sl: Odpri obrazec za hitro odpiranje dokumentov.

en: Output
sl: Izhod

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Open an existing document for editing
sl: Odpri obstoječi dokument za urejanje

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
sl: To je seznam datotek, ki ste jih odprli nedavno, in vam omogoča enostavno ponovno odprtje.

en: Sa&ve All
sl: Shrani &vse

en: Save all open, modified documents to disk.
sl: Shrani vse odprte in spremenjene dokumente na disk.

en: Reload A&ll
sl: Znova naloži vse

en: Reload all open documents.
sl: Znova naloži vse odprte dokumente.

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
sl: Kopiraj pot trenutne datoteke na odložišče.

en: Copy Filename
sl: Kopiraj ime datoteke

en: &Open Containing Folder
sl: &Odpri vsebujočo mapo

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
sl: P&reimenuj...

en: Renames the file belonging to the current document.
sl: Preimenuje datoteko, ki sodi k trenutnem dokumentu.

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sl: Briši

en: Deletes the file belonging to the current document.
sl: Briši datoteko, ki sodi k trenutnemu dokumentu.

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Compare
sl: Primerjaj

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
sl: Uporabi menujsko vrstico zavihkov za primerjavo dveh dokumentov

en: Shows a hint how to compare documents.
sl: Prikaži namig kako primerjati dva dokumenta.

en: Close Orp&haned
sl: Zapri osirotele

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
sl: Zapre vse dokumente s seznama, ki jih ni mogoče znova odpreti, ker niso več dostopni.

en: Close the current document.
sl: Zapri trenuten dokument.

en: Close O&ther
sl: Zapri druge

en: Close other open documents.
sl: Zapre vse druge odprte dokumente.

en: Clos&e All
sl: Zapri vs&e

en: Close all open documents.
sl: Zapri vse odprte dokumente.

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
sl: Ponovno odpri zadnji/e zaprte dokument(e)

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
sl: Ponovno odpri dokument ali dokumente, ki so bili nedavno zaprti

en: Close &Window
sl: Zapri okno

en: Close this window
sl: Zapri to okno

en: Quit the application
sl: Zapusti aplikacijo

en: New &Window
sl: Novo okno

en: Create a new window.
sl: Ustvari novo okno.

en: Open W&ith
sl: Odpri z

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
sl: Odpre trenuten dokument z uporabo drugega programa, ki je registriran za to vrsto datoteke ali programa po vaši izbiri.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
sl: Nastavi dodelitev tipkovnih bližnjic programa.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
sl: Nastavi prikaz predmetov v orodni vrstici.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
sl: Nastavi različne možnosti tega programa in urejanja dokumentov.

en: &Plugins Handbook
sl: &Priročnik vstavkov

en: This shows help files for various available plugins.
sl: To prikazuje datoteke s pomočjo za različne razpoložljive vstavke.

en: Sess&ions
sl: Seje

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
sl: Nova seja

en: &Recent Sessions
sl: Nedavne seje

en: &All Sessions
sl: Vse seje

en: &Manage Sessions...
sl: Upravljanje sej...

en: &Save Session
sl: &Shrani sejo

en: Save Session &As...
sl: Shr&ani sejo kot...

en: Pin/Unpin Active Document
sl: Pripni/Odpni aktivni dokument

en: Open Next Pinned Document
sl: Odpri naslednji pripeti dokument

en: Go to Previous Location
sl: Pojdi na prejšnje mesto

en: Go to Next Location
sl: Pojdi na naslednje mesto

en: Show File Git History
sl: Pokaži zgodovino datoteke v Git

en: &Windows
sl: Okna

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
sl: To zapre vse odprte dokumente. Ali res želite nadaljevati?

en: Close all documents?
sl: Naj zaprem vse dokumente?

en: Close All
sl: Zapri vse

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
sl: To zapre vse odprte dokumente, ki se nahajajo poleg trenutnega. Ali res želite nadaljevati?

en: Close all documents beside current one?
sl: Naj zaprem vse dokumente poleg trenutnega?

en: Close Others
sl: Zapri ostale

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sl: To bo povsem skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko prikažete s pritiskom %1.

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
sl: V Kate ste spustili mapo %1. Ali želite odpreti vse datoteke, ki jih ta vsebuje?

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
sl: Rekurzivno odpri datoteke

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
sl: Odpri vse datoteke

en:  [read only]
sl:  [samo za branje]

en: Toolview Manager
sl: Skrbnik pogledov orodij

en: Sidebar Buttons
sl: Gumbi stranske vrstice

en: Focus Toolview
sl: Pogled orodij za fokus

en: Tool &Views
sl: Pogledi orodij

en: Show Side&bars
sl: Pokaži stranske vrstice

en: Hide All Tool Views
sl: Skrij vse poglede orodij

en: Show %1
sl: Pokaži %1

en: Show %1 Button
sl: Pokaži gumb %1

en: Focus %1
sl: Fokus %1

en: Configure...
sl: Konfiguriraj...

en: Hide Button
sl: Skrij gumb

en: Move To
sl: Premakni v

en: Own Section
sl: Lastni razdelek

en: One Down
sl: Ena dol

en: One Right
sl: Ena desno

en: One Up
sl: Ena gor

en: One Left
sl: Ena levo

en: Left Sidebar
sl: Levo stransko vrstico

en: Right Sidebar
sl: Desno stransko vrstico

en: Top Sidebar
sl: Zgornjo stransko vrstico

en: Bottom Sidebar
sl: Spodnjo stransko vrstico

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
sl: <qt>Nameravate skriti stranske vrstice. S skritimi stranskimi vrsticami ne boste mogli več neposredno dostopati do pogledov orodij s pomočjo miške. Če ponovno potrebujete dostop do stranskih vrstic, izberite <b>Pokaži stranske vrstice</b> v meniju <b>Okno &gt; Pogledi orodij</b>. Še vedno je mogoče skrivanje in prikazovanje pogledov z ustreznimi bližnjicami.</qt>

en: Documents Modified on Disk
sl: Dokumenti so bili spremenjeni na disku

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
sl: <qt>Spodnji dokumenti so bili spremenjeni na disku.<p>Izberite enega ali več naenkrat in pritisnite gumb za dejanje, dokler seznam ni prazen.</p></qt>

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Status on Disk
sl: Stanje na disku

en: Modified
sl: Spremenjena

en: Created
sl: Ustvarjena

en: Deleted
sl: Izbrisana

en: &View Difference
sl: Poglej razlike

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
sl: Izračuna razliko med vsebino urejevalnika in datoteko na disku za izbran dokument.

en: &Ignore Changes
sl: Prezr&i spremembe

en: Remove modified flag from selected documents
sl: Odstrani zastavico "spremenjeno" iz sledečih dokumentov

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
sl: Prepiše izbrane dokumente in zavrže spremembe na disku

en: &Reload
sl: Znova naloži

en: Reload selected documents from disk
sl: Znova naloži vse izbrane dokumente

en: Could not save the document 
    '%1'
sl: Ni bilo mogoče shraniti dokumenta 
    »%1«

en: Please install git to view diffs
sl: Za ogled razlik namestite git

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
sl: Ukaz diff ni uspel. Preverite, da je nameščen git in je v vaši spremenljivki PATH.

en: Error Creating Diff
sl: Napaka med ustvarjanjem razlike

en: [OLD]
sl: [STARO]

en: [NEW]
sl: [NOVO]

en: Search...
sl: Išči...

en: Copy all text to clipboard
sl: Kopiraj vse besedilo na odložišče

en: Clear all messages
sl: Očisti vsa sporočila

[ctx: @info]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @info]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @info]
en: Info
sl: Informacije

[ctx: @info]
en: Log
sl: Dnevnik

en: Save As (%1)
sl: Shrani kot (%1)

en: Save Documents
sl: Shrani dokumente

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
sl: Dokument "%1" je bil spremenjen. Ali želite shraniti spremembe, ali jih zavreči?

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
sl: <qt>Naslednji dokumenti so bili spremenjeni. Ali jih želite shraniti pred zapiranjem?</qt>

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Location
sl: Mesto

en: Se&lect All
sl: Izberi vse

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
sl: Podatkov, ki ste jih želeli shraniti, ni bilo mogoče zapisati. Izberite, kako želite nadaljevati.

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
sl: Kopiraj mesto

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
sl: Kopiraj ime datoteke

en: Split Ve&rtical
sl: &Razdeli navpično

en: Split the currently active view vertically into two views.
sl: Razdeli trenutno dejaven pogled navpično v dva dela.

en: Split &Horizontal
sl: Razdeli vodoravno

en: Split the currently active view horizontally into two views.
sl: Razdeli trenutno dejaven pogled vodoravno v dva dela.

en: Move Document to New Vertical Split
sl: Preseli dokument v nov navpični razdelek

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
sl: Razdeli trenutno dejavni pogled navpično v dva dela in prenesi trenutno dejavni dokument v desni pogled.

en: Move Document to New Horizontal Split
sl: Preseli dokument v novi vodoravni razdelek

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
sl: Razdeli trenutno dejavni pogled vodoravno v dva dela in preseli trenutno dejavni dokument v spodnji pogled.

en: Cl&ose Current View
sl: Zapri trenutni p&ogled

en: Close the currently active split view
sl: Zapre trenutno dejaven razdeljen pogled

en: Close Inactive Views
sl: Zapri nedejavne poglede

en: Close every view but the active one
sl: Zapre vse poglede razen dejavnega

en: Hide Inactive Views
sl: Skrij nedejavne poglede

en: Hide every view but the active one
sl: Skrije vse poglede razen dejavnega

en: Toggle Orientation
sl: Preklopi usmerjenost

en: Toggles the orientation of the current split view
sl: Preklopi usmerjenost trenutnega razdeljenega pogleda

en: Next Split View
sl: Naslednji razdeljen pogled

en: Make the next split view the active one.
sl: Naslednjo razdelitev pogleda naredi dejavno.

en: Previous Split View
sl: Predhodni razdeljen pogled

en: Make the previous split view the active one.
sl: Prejšnjo razdelitev pogleda naredi dejavno.

en: Left Split View
sl: Levi razdeljeni pogled

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
sl: Nastavi razdeljeni pogled na levi intuitivno kot dejavnega.

en: Right Split View
sl: Desni razdeljeni pogled

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
sl: Nastavi razdeljeni pogled na desni intuitivno kot dejavnega.

en: Upward Split View
sl: Gornji razdeljeni pogled

en: Make the split view intuitively upward the active one.
sl: Nastavi razdeljeni pogled zgoraj intuitivno kot dejavnega.

en: Downward Split View
sl: Spodnji razdeljeni pogled

en: Make the split view intuitively downward the active one.
sl: Nastavi razdeljeni pogled spodaj intuitivno kot dejavnega.

en: Move Splitter Right
sl: Premakni razdelilnik desno

en: Move the splitter of the current view to the right
sl: Premakne razdelilnik trenutnega pogleda na desno

en: Move Splitter Left
sl: Premakni razdelilnik levo

en: Move the splitter of the current view to the left
sl: Premakne razdelilnik trenutnega pogleda na levo

en: Move Splitter Up
sl: Premakni razdelilnik gor

en: Move the splitter of the current view up
sl: Premakne delilnik trenutnega prikaza navzgor

en: Move Splitter Down
sl: Premakni razdelilnik dol

en: Move the splitter of the current view down
sl: Premakne razdelilnik trenutnega pogleda navzdol

en: Focus Navigation Bar
sl: Pozornost na vrstico krmarjenja

en: Focus the navigation bar
sl: Usmeri pozornost na vrstico krmarjenja

en: Welcome Page
sl: Stran dobrodošlice

en: Show the welcome page
sl: Prikazuj stran dobrodošlice

en: Toggle Scroll Synchronization
sl: Preklopi sinhronizacijo drsenja

en: Toggle scroll synchronization for the current view
sl: Preklopi sinhronizacijo drsenja za trenutni pogled

en: Detach Active Document
sl: Odpni aktivni dokument

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
sl: Odpre aktivni dokument v novem oknu in ga zapre v trenutnem oknu

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
sl: <p>Poskušate odpreti eno ali več velikih datotek:</p><ul>%1</ul><p>Ali želite nadaljevati?</p><p><strong>Imejte v mislih, da se bo med odpiranjem velikih datotek Kate mogoče za nekaj časa prenehal odzivati.</strong></p>

en: Opening Large File
sl: Odiranje velike datoteke

en: %1 cannot open folders
sl: %1 ni mogoče odpreti map

en: The plugin required to open folders was not found
sl: Zahtevanega vtičnika za odpiranje map ni bilo mogoče najti

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
sl: Da bi odpirali mape, mora biti vtičnik <b>%1</b> omogočen. Naj ga omogočim?

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
sl: Odpri mapo

[ctx: @action:button]
en: Enable
sl: Omogoči

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
sl: Omogočenje vtičnika <b>%1</b> ni uspelo

en: The file '%1' does not exist
sl: Datoteka '%1' ne obstaja

en: Synchronize Scrolling
sl: Sinhroniziraj drsenje

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
sl: Sinhroniziraj drsenje tega razcepljenega pogleda z ostalimi sinhroniziranimi razcepljenimi pogledi

en: Click here to switch to the Quick Open view.
sl: Kliknite sem za preklop na pogled hitrega odpiranja.

en: Control view space splitting
sl: Razdelitev prostora nadzornega pogleda

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
sl[0]: Trenutno je odprt še %1 dokument. Kliknite sem, da preklopite na pogled hitrega odpiranja in vidite vse odprte dokumente.
sl[1]: Trenutno sta odprta še %1 dokumenta. Kliknite sem, da preklopite na pogled hitrega odpiranja in vidite vse odprte dokumente.
sl[2]: Trenutno so odprti še %1 dokumenti. Kliknite sem, da preklopite na pogled hitrega odpiranja in vidite vse odprte dokumente.
sl[3]: Trenutno je odprtih še %1 dokumentov. Kliknite sem, da preklopite na pogled hitrega odpiranja in vidite vse odprte dokumente.

en: &Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Close &Other Tabs
sl: Zapri ostale zavihke

en: Close All &Tabs
sl: Zapri vse zavihke

en: D&etach Document
sl: Odpni dokument

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
sl: Odpre dokument v novem oknu in ga zapre v trenutnem oknu

en: Compare with Active Document
sl: Primerjaj z aktivnim dokumentom

en: Compare with Active Document Using
sl: Primerjaj z aktivnim dokumentom z uporabo

en: Unpin Document
sl: Odpni dokument

en: Pin Document
sl: Pripni dokument

en: Can not open %1
sl: Ni mogoče odpreti %1

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
sl: Za ime: '%1' ni bilo mogoče najti nobenega pogleda orodja. Ali je vtičnik zanj onemogočen ali je ime napačno črkovano?

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
sl: Napaka skripta. Pričakovano ime pogleda orodja. Na voljo: %1

en: Scripting
sl: Poganjanje skriptov

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
sl: 'showtoolview $toolview_name'. Prikaži ploščo s pogledom orodja. Razpoložljive plošče: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
sl: 'showtoolview $toolview_name'. Skrij ploščo s pogledom orodja. Razpoložljive plošče: %1

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
sl: Išči datoteke v vseh projektih (desni klik za konfiguriranje)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
sl: Išči datoteke v trenutnem projektu (desni klik za konfiguriranje)

en: All Projects
sl: Vsi projekti

en: Current Project
sl: Trenutni projekt

en: Fuzzy Filtering
sl: Ohlapno filtriranje

en: Wildcard Filtering
sl: Filtriranje z nadomestnimi znaki

en: Project: %1
sl: Projekt: %1

en: Manage Sessions
sl: Upravljanje s sejami

en: Session Chooser
sl: Izbirnik sej

en: Restore
sl: Obnovi

en: Session will be deleted on dialog close
sl: Seja bo zbrisana po zaprtju dialoga

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_filterBox)
en: Filter Sessions
sl: Filtriraj seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
sl: Ime seje

note: i18n: The number of open documents i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Files
sl: Datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Last opened
sl: Zadnje odprta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
sl: &Odpri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
sl: Nova seja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_templateButton)
en: Open as Template
sl: Odpri kot šablono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dontAskCheckBox)
en: Don't ask again
sl: Ne vprašaj več

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_copyButton)
en: Duplicate...
sl: Dupliciraj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
sl: P&reimenuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
sl: Briši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
sl: Zapri

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
sl: Seja '%1' je že odprta v drugem pojavku Kate. Ali naj preklopim nanj ali naj ponovno odprem v tem pojavku?

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
sl: Preklopi na pojavek

[ctx: @action:button]
en: Reopen
sl: Ponovno odpri

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
sl: Seje ni bilo mogoče preimenovati v "%1". Ni bilo mogoče pisati v "%2"

en: Session Renaming
sl: Preimenovanje seje

en: Session name:
sl: Ime seje:

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
sl: Seja z izbranim imenom že obstaja: %1
    Prosim, izberite drugačno ime.

en: To save a session, you must specify a name.
sl: Za shranitev seje morate navesti njeno ime.

en: Specify a name for this session
sl: Navedite ime za to sejo

en: Specify a new name for session: %1
sl: Navedite novo ime za sejo: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Application Startup Behavior
sl: Obnašanje programa ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
sl: Začni novo &sejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
sl: Na&loži zadnje uporabljeno sejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
sl: Ročno izberi sejo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Application Startup/Shutdown Behavior
sl: Obnašanje programa ob začetku/zaključku izvajanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Automatically save and restore:
sl: Samodejno shrani in obnovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashNewUnsavedFiles)
en: Newly-created unsaved files
sl: Na novo ustvarjene in še ne shranjene datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stashUnsavedFilesChanges)
en: Files with unsaved changes
sl: Datoteke z neshranjenimi spremembami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
sl: Če je onemogočeno, se v novem oknu prikaže neimenovani dokument.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWelcomeViewForNewWindow)
en: Show welcome view for new windows
sl: Pokaži pogled dobrodošlice v novih oknih

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
sl: Če je omogočeno, se Kate izklopi, ko bo zaprta nazadnje urejena datoteka, sicer se bo odprla prazna stran, tako da lahko začnete urejati novo datoteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, modCloseAfterLast)
en: Close the application entirely when the last file is closed
sl: Zapri program, ko je zaprta zadnja datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, winClosesDocuments)
en: Close documents with the window they belong to
sl: Zapri dokumente skupaj s pripadajočimi okni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
sl: Predmeti seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
sl: Seja vsebuje seznam odprtih dokumentov, seznam nedavno odprtih datotek, zaznamke, položaj kazalke, itd. Ko je seja naložena, se obnovijo vsi predmeti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
sl: Največje število vnosov v seznamu nedavnih datotek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
sl: Potrdite to možnost, če želite povrniti vse vaše poglede in okvirje ob vsakem odprtju programa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
sl: Vključi nastavitev okna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
sl: Izberite to možnost, če želite, da se nastavitve dokumenta (npr. zaznamki) shranijo preko sej urejevalnika. Nastavitev bo povrnjena, če dokument ni bil spremenjen pred ponovnim odprtjem.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
sl: Ohrani &metapodatke preko sej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Delete unused meta-information after:
sl: Izbriši neuporabljene metapodatke po:

en: Welcome to %1
sl: Dobrodošli v %1

en: Recent Documents and Projects
sl: Nedavni dokumenti in projekti

en: Recent Documents
sl: Nedavni dokumenti

en: No recent documents or projects
sl: Ni nedavnih dokumentov ali projektov

en: No recent documents
sl: Ni nedavnih dokumentov

en: No saved sessions
sl: Ni shranjenih sej

en: Open Selected Files...
sl: Odpri izbrane datoteke...

en: Copy &Location
sl: Kopiraj mesto

en: &Remove
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QScrollArea, WelcomeView)
en: Welcome
sl: Dobrodošli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewFile)
en: New File
sl: Nova datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFolder)
en: Open Folder...
sl: Odpri mapo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRecentItems)
en: Recent Files
sl: Nedavne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonOpenFile)
en: Open File...
sl: Odpri datoteko...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClearRecentItems)
en: Clear Recent Files
sl: Počisti nedavne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelHelp)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHomepage)
en: Visit homepage
sl: Obišči domačo stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelContribute)
en: Get involved
sl: Bodite vpleteni

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, labelHandbook)
en: Read handbook
sl: Beri priročnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSavedSessions)
en: Saved Sessions
sl: Shranjene seje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonManageSessions)
en: Manage Sessions...
sl: Upravljaj seje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowForNewWindow)
en: Show welcome page for new window
sl: Pokaži stran dobrodošlice za novo okno
