kate - en to sr@ijekavian translation catalogue (269 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@ijekavian: При&каз

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
sr@ijekavian: По&дјела приказа

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sr@ijekavian: &Алатке

note: i18n: ectx: Menu (sessions)
en: Sess&ions
sr@ijekavian: &Сесије

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@ijekavian: П&омоћ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

note: i18n: ectx: Menu (viewspace_popup_statusbar)
en: &Status Bar Items
sr@ijekavian: Ставке &траке стања

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
sr@ijekavian: Фајл „%1“ не може да се отвори јер није обичан фајл већ је фасцикла.

en: Configure
sr@ijekavian: Подешавање

en: Application
sr@ijekavian: Програм

en: Application Options
sr@ijekavian: Опције програма

en: General
sr@ijekavian: Опште

en: General Options
sr@ijekavian: Опште опције

en: &Behavior
sr@ijekavian: &Понашање

en: Wa&rn about files modified by foreign processes
sr@ijekavian: Упозори када &спољашњи процес измијени фајлове

en: If enabled, when Kate receives focus you will be asked what to do with files that have been modified on the hard disk. If not enabled, you will be asked what to do with a file that has been modified on the hard disk only when that file is tried to be saved.
sr@ijekavian: Ако је укључено, када Кејт прими фокус бићете упитани шта учинити са фајловима који су измијењени на диску. У супротном, бићете упитани шта учинити тек кад се покуша уписивање фајла.

en: Meta-Information
sr@ijekavian: Метаподаци

en: Keep &meta-information past sessions
sr@ijekavian: Чувај &метаподатке претходних сесија

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
sr@ijekavian: Укључите ово ако желите да постава документа, у шта спадају на примјер обиљеживачи, буде сачувана из прошлих сесија уређивања. Постава ће бити обновљена ако се документ није промијенио при поновном отварању.

en: &Delete unused meta-information after:
sr@ijekavian: &Обриши некоришћене метаподатке послије:

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
sr@ijekavian: (никада)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
sr@ijekavian[0]:  дан
sr@ijekavian[1]:  дана
sr@ijekavian[2]:  дана
sr@ijekavian[3]:  дан

en: &Quick Open
sr@ijekavian: &Брзо отвори

en: Filename
sr@ijekavian: име фајла

en: Sessions
sr@ijekavian: Сесије

en: Session Management
sr@ijekavian: Управљање сесијама

en: Plugins
sr@ijekavian: Прикључци

en: Plugin Manager
sr@ijekavian: Менаџер прикључака

en: Editor Component
sr@ijekavian: Уређивачка компонента

en: Editor Component Options
sr@ijekavian: Уређивачка компонента

en: Name
sr@ijekavian: име

en: Description
sr@ijekavian: опис

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
sr@ijekavian: Овдје можете видјети све доступне прикључке за Кејт. Означени ће бити учитани, сада као и кад сљедећи пут покренете Кејт.

en: The supposedly temporary file %1 has been modified. Do you want to delete it anyway?
sr@ijekavian: Наводно привремени фајл %1 је измијењен. Желите ли ипак да га обришете?

en: Delete File?
sr@ijekavian: Обрисати фајл?

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
sr@ijekavian: <p>Документ „%1“ је измијењен, али није сачуван.</p><p>Желите ли да сачувате или одбаците измјене?</p>

en: Close Document
sr@ijekavian: Затвори документ

en: Save As
sr@ijekavian: Сачувај као

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
sr@ijekavian: Отворен је нови фајл током затварања Кејт, па је оно обустављено.

en: Closing Aborted
sr@ijekavian: Затварање обустављено

en: Starting Up
sr@ijekavian: Покретање

en: Reopening files from the last session...
sr@ijekavian: Отварам фајлове из прошле сесије...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
sr@ijekavian: Прикажите или сакријте траку стања у приказу

en: Show &Tabs
sr@ijekavian: Прикажи &језичке

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
sr@ijekavian: Прикажите или сакријте језичке за приказе.

en: Sho&w Path in Titlebar
sr@ijekavian: &Путања у насловној траци

en: Show the complete document path in the window caption
sr@ijekavian: Прикажи цијелу путању документа у наслову прозора

en: &Previous Tab
sr@ijekavian: &Претходни језичак

en: Focus the previous tab.
sr@ijekavian: Фокусира на претходни језичак.

en: &Next Tab
sr@ijekavian: &Следећи језичак

en: Focus the next tab.
sr@ijekavian: Фокусира на следећи језичак.

en: Open a form to quick open documents.
sr@ijekavian: Отвара формулар за брзо отварање докумената.

en: Create a new document
sr@ijekavian: Направи нови документ

en: Open an existing document for editing
sr@ijekavian: Отвори постојећи документ

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
sr@ijekavian: Списак докумената који су недавно отварани, одакле их можете лако поново отворити.

en: Save A&ll
sr@ijekavian: Сачувај с&ве

en: Save all open, modified documents to disk.
sr@ijekavian: Сачувај све отворене и измијењене документе.

en: &Reload All
sr@ijekavian: &Учитај све поново

en: Reload all open documents.
sr@ijekavian: Учитај поново све отворене документе.

en: &Open Containing Folder
sr@ijekavian: &Отвори обухватајућу фасциклу

en: Close Orphaned
sr@ijekavian: Затвори сирочиће

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
sr@ijekavian: Затворите све документе на списку фајлова који се не могу поново отворити јер им се више не може приступити.

en: Close the current document.
sr@ijekavian: Затвори текући документ.

en: Close Other
sr@ijekavian: Затвори друге

en: Close other open documents.
sr@ijekavian: Затвори друге отворене документе.

en: Clos&e All
sr@ijekavian: Затвори св&е

en: Close all open documents.
sr@ijekavian: Затвори све отворене документе.

en: Close this window
sr@ijekavian: Затвори овај прозор

en: &New Window
sr@ijekavian: &Нови прозор

en: Create a new Kate view (a new window with the same document list).
sr@ijekavian: Ствара нови Кејтин приказ, тј. прозор са истим списком докумената.

en: Open W&ith
sr@ijekavian: Отвори по&моћу

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
sr@ijekavian: Отвара текући документ неким другим програмом придруженим овом типу фајла, или програмом по вашем избору.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
sr@ijekavian: Подесите пречице са тастатуре за у овом програму.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
sr@ijekavian: Подесите које се ставке налазе у тракама алатки.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
sr@ijekavian: Подесите разне особина овог програма и уређивачку компоненту.

en: &Plugins Handbook
sr@ijekavian: Приручник за &прикључке

en: This shows help files for various available plugins.
sr@ijekavian: Текстови помоћи за разне прикључке на располагању.

en: &About Editor Component
sr@ijekavian: О &уређивачкој компоненти

[ctx: Menu entry Session->New]
en: &New
sr@ijekavian: &Нова

en: &Save Session
sr@ijekavian: &Сачувај сесију

en: Save Session &As...
sr@ijekavian: Сачувај сесију &као...

en: &Manage Sessions...
sr@ijekavian: &Управљај сесијама...

en: &Quick Open Session
sr@ijekavian: &Брзо отвори сесију

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
sr@ijekavian: Затвориће се сви отворени документи. Желите ли заиста да наставите?

en: Close all documents
sr@ijekavian: Затвори све документе

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
sr@ijekavian: Затвориће се сви отворени документи осим текућег. Желите ли заиста да наставите?

en: Close all documents beside current one
sr@ijekavian: Затвори све документе осим текућег

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sr@ijekavian: Ово ће потпуно сакрити траку менија. Можете је вратити притиском на %1.

en: Hide menu bar
sr@ijekavian: Сакривање траке менија

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to load all files contained in it ?
sr@ijekavian: Превукли сте фасциклу %1 на Кејт. Желите ли да учитате све фајлове из ње?

en: Load files recursively?
sr@ijekavian: Учитати фајлове рекурзивно?

en: &Other...
sr@ijekavian: &Други...

en: Application '%1' not found.
sr@ijekavian: Програм „%1“ није нађен.|/|Програм „$[ном %1]“ није нађен!

en: Application not found
sr@ijekavian: Програм није нађен

en:  [read only]
sr@ijekavian:  [само читање]

en: Tool &Views
sr@ijekavian: Прикази &алатки

en: Show Side&bars
sr@ijekavian: Прикажи &бочне траке

en: Show %1
sr@ijekavian: Прикажи %1|/|Прикажи $[аку %1]

en: Configure ...
sr@ijekavian: Подеси...

en: Behavior
sr@ijekavian: Понашање

en: Make Non-Persistent
sr@ijekavian: Учини привременим

en: Make Persistent
sr@ijekavian: Учини трајним

en: Move To
sr@ijekavian: Премјести у

en: Left Sidebar
sr@ijekavian: леву бочну траку

en: Right Sidebar
sr@ijekavian: десну бочну траку

en: Top Sidebar
sr@ijekavian: горњу бочну траку

en: Bottom Sidebar
sr@ijekavian: доњу бочну траку

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Управо ћете сакрити бочне траке. Након тога не можете директно мишем приступити приказима алатки, те ако вам бочне траке поново затребају, употријебите <i>Приказ→Прикази алатки→Прикажи бочне траке</i> из менија. И даље је могуће употријебити додијељене пречице за приказивање и скривање.</qt>

en: Documents Modified on Disk
sr@ijekavian: Документи измијењени на диску

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Доље наведени документи измијењени су на диску.</p><p>Изаберите један или више њих и кликните на жељено дугме, и тако док се списак не испразни.</p></qt>

en: Status on Disk
sr@ijekavian: стање на диску

en: Modified
sr@ijekavian: измијењен

en: Created
sr@ijekavian: створен

en: Deleted
sr@ijekavian: обрисан

en: &View Difference
sr@ijekavian: Прикажи &разлику

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document, and shows the difference with the default application. Requires diff(1).
sr@ijekavian: <html>За изабрани документ рачуна разлику између садржаја уређивача и фајла на диску, и приказује је помоћу подразумијеваног програма. Захтева <tt>diff(1)</tt>.</html>

en: &Ignore Changes
sr@ijekavian: &Занемари измене

en: Remove modified flag from selected documents
sr@ijekavian: Уклања заставицу измењеног са изабраних докумената.

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
sr@ijekavian: Пребрисује изабране документе, одбацујући измијене на диску.

en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

en: Reload selected documents from disk
sr@ijekavian: Поново учитава изабране документе са диска.

en: Could not save the document 
    '%1'
sr@ijekavian: Нисам могао да сачувам документ 
    „%1“

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
sr@ijekavian: Наредба diff није успела. Проверите да ли је инсталирана и доступна кроз $PATH.

en: Error Creating Diff
sr@ijekavian: Грешка при разликовању

en: Ignoring amount of white space changed, the files are identical.
sr@ijekavian: Не рачунајући измјене у празнинама, фајлови су истовјетни.

en: Diff Output
sr@ijekavian: Излаз разлике

en: Quick Open Search
sr@ijekavian: Претрага за брзо отварање

en: Save As (%1)
sr@ijekavian: Сачувај као (%1)

en: Save Documents
sr@ijekavian: Сачувај документе

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Сљедећи документи су измијењени. Желите ли да их сачувате прије затварања?</qt>

en: Documents
sr@ijekavian: Документи|/|$[својства аку 'Документе']

en: Location
sr@ijekavian: локација

en: Se&lect All
sr@ijekavian: Изабери &све

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
sr@ijekavian: Не могу да упишем податке које желите да сачувате. Изаберите како да се поступи.

en: Split Ve&rtical
sr@ijekavian: Подијели &усправно

en: Split the currently active view vertically into two views.
sr@ijekavian: Подијели текући приказ усправно на два приказа.

en: Split &Horizontal
sr@ijekavian: Подијели &водоравно

en: Split the currently active view horizontally into two views.
sr@ijekavian: Подијели текући приказ водоравно на два приказа.

en: Cl&ose Current View
sr@ijekavian: &Затвори текући приказ

en: Close the currently active split view
sr@ijekavian: Затвори текући подијељени приказ

en: Close Inactive Views
sr@ijekavian: Затвори неактивне приказе

en: Close every view but the active one
sr@ijekavian: Затвори све приказе осим активног

en: Hide Inactive Views
sr@ijekavian: Сакриј неактивне приказе

en: Hide every view but the active one
sr@ijekavian: Сакриј све приказе осим активног

en: Toggle Orientation
sr@ijekavian: Пребаци оријентацију

en: Toggles the orientation of the current split view
sr@ijekavian: Пребацује оријентацију текућег подељеног приказа.

en: Next Split View
sr@ijekavian: Сљедећи подијељени приказ

en: Make the next split view the active one.
sr@ijekavian: Активира сљедећи подијељени приказ.

en: Previous Split View
sr@ijekavian: Претходни подијељени приказ

en: Make the previous split view the active one.
sr@ijekavian: Активира претходни подијељени приказ.

en: Move Splitter Right
sr@ijekavian: Помери раздвајач удесно

en: Move the splitter of the current view to the right
sr@ijekavian: Помера раздвајач текућег приказа удесно

en: Move Splitter Left
sr@ijekavian: Помери раздвајач улијево

en: Move the splitter of the current view to the left
sr@ijekavian: Помера раздвајач текућег приказа улијево

en: Move Splitter Up
sr@ijekavian: Помери раздвајач нагоре

en: Move the splitter of the current view up
sr@ijekavian: Помера раздвајач текућег приказа нагоре

en: Move Splitter Down
sr@ijekavian: Помери раздвајач надоле

en: Move the splitter of the current view down
sr@ijekavian: Помера раздвајач текућег приказа надоље

en: Open File
sr@ijekavian: Отварање фајла

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
sr@ijekavian: <p>Задали сте отварање једног или више великих фајлова:</p><ul>%1</ul><p>Желите ли да наставите?</p><p><strong>Имајте на уму да Кејт може престати да се одазива док отвара велике фајлове.</strong></p>

en: Opening Large File
sr@ijekavian: Отварање великог фајла

en: Click here to switch to the Quick Open view.
sr@ijekavian: Кликните овде да пређете на приказ брзог отварања.

en: Control view space splitting
sr@ijekavian: Управљање поделом приказа.

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
sr@ijekavian[0]: Тренутно има још %1 отворен документ. Кликните овде да их све видите, пребацивши се на приказ брзог отварања.
sr@ijekavian[1]: Тренутно има још %1 отворена документа. Кликните овде да их све видите, пребацивши се на приказ брзог отварања.
sr@ijekavian[2]: Тренутно има још %1 отворених докумената. Кликните овде да их све видите, пребацивши се на приказ брзог отварања.
sr@ijekavian[3]: Тренутно има још један отворен документ. Кликните овде да их све видите, пребацивши се на приказ брзог отварања.

en: &Close Document
sr@ijekavian: &Затвори документ

en: Close Other &Documents
sr@ijekavian: Затвори друге &документе

en: Kate
sr@ijekavian: Кејт

en: Kate - Advanced Text Editor
sr@ijekavian: Кејт, напредни уређивач текста

en: Christoph Cullmann
sr@ijekavian: Кристоф Кулман

en: Maintainer
sr@ijekavian: одржавалац

en: Dominik Haumann
sr@ijekavian: Доминик Хауман

en: Core Developer
sr@ijekavian: програмер језгра

en: Sven Brauch
sr@ijekavian: Свен Браух

en: Developer
sr@ijekavian: програмер

en: Kåre Särs
sr@ijekavian: Коре Серс

en: Anders Lund
sr@ijekavian: Андерс Лунд

en: Joseph Wenninger
sr@ijekavian: Јозеф Венингер

en: Hamish Rodda
sr@ijekavian: Хамиш Рода

en: Alexander Neundorf
sr@ijekavian: Александер Нојндорф

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: The cool buffersystem
sr@ijekavian: жешћи баферски систем

en: Charles Samuels
sr@ijekavian: Чарлс Семјуелс

en: The Editing Commands
sr@ijekavian: уређивачке наредбе

en: Matt Newell
sr@ijekavian: Мет Њуел

en: Testing, ...
sr@ijekavian: испробавање...

en: Michael Bartl
sr@ijekavian: Михаел Бартл

en: Former Core Developer
sr@ijekavian: бивши програмер језгра

en: Michael McCallum
sr@ijekavian: Мајкл Мекалум

en: Jochen Wilhemly
sr@ijekavian: Јохен Вилхелми

en: KWrite Author
sr@ijekavian: аутор К‑писања

en: Michael Koch
sr@ijekavian: Михаел Кох

en: KWrite port to KParts
sr@ijekavian: пребацивање К‑писања на К‑дијелове

en: Christian Gebauer
sr@ijekavian: Кристијан Гебауер

en: Simon Hausmann
sr@ijekavian: Симон Хаусман

en: Glen Parker
sr@ijekavian: Глен Паркер

en: KWrite Undo History, Kspell integration
sr@ijekavian: историјат опозива за К‑писање, уклапање Кспела

en: Scott Manson
sr@ijekavian: Скот Менсон

en: KWrite XML Syntax highlighting support
sr@ijekavian: истицање синтаксе ИксМЛ‑а за К‑писање

en: John Firebaugh
sr@ijekavian: Џон Фајербо

en: Patches and more
sr@ijekavian: закрпе и још тога

en: Pablo Martín
sr@ijekavian: Пабло Мартин

en: Python Plugin Developer
sr@ijekavian: програмер питонских прикључака

en: Gerald Senarclens de Grancy
sr@ijekavian: Жерал Санарклан де Гранси

en: QA and Scripting
sr@ijekavian: обезбеђивање квалитета и скриптовање

en: Matteo Merli
sr@ijekavian: Матео Мерли

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
sr@ijekavian: истицање РПМ одредница, перла, разлика и још тога

en: Rocky Scaletta
sr@ijekavian: Роки Скалета

en: Highlighting for VHDL
sr@ijekavian: истицање ВХДЛ‑а

en: Yury Lebedev
sr@ijekavian: Јуриј Лебедев

en: Highlighting for SQL
sr@ijekavian: истицање СКуЛ‑а

en: Chris Ross
sr@ijekavian: Крис Рос

en: Highlighting for Ferite
sr@ijekavian: истицање ферита

en: Nick Roux
sr@ijekavian: Ник Роукс

en: Highlighting for ILERPG
sr@ijekavian: истицање ИЛЕРПГ‑а

en: Carsten Niehaus
sr@ijekavian: Карстен Нихаус

en: Highlighting for LaTeX
sr@ijekavian: истицање латеха

en: Per Wigren
sr@ijekavian: Пер Вигрен

en: Highlighting for Makefiles, Python
sr@ijekavian: истицање справифајлова, питона

en: Jan Fritz
sr@ijekavian: Јан Фриц

en: Highlighting for Python
sr@ijekavian: истицање питона

en: Daniel Naber
sr@ijekavian: Данијел Набер

en: Roland Pabel
sr@ijekavian: Роланд Пабел

en: Highlighting for Scheme
sr@ijekavian: истицање шеме

en: Cristi Dumitrescu
sr@ijekavian: Кристи Думитреску

en: PHP Keyword/Datatype list
sr@ijekavian: списак кључних речи и типова за ПХП

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavian: Карстен Пфајфер

en: Very nice help
sr@ijekavian: ваљана помоћ

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sr@ijekavian: сви који су допринијели, а ја заборавих да их споменем

en: Start Kate with a given session.
sr@ijekavian: Покрени Кејт са датом сесијом.

en: session
sr@ijekavian: сесија

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
sr@ijekavian: Покрени Кејт са новом анонимном сесијом (повлачи -n).

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
sr@ijekavian: Принудно покрени нови примјерак Кејт ако није дат ниједан параметар нити УРЛ (игнорише се ако је сесија задата и већ отворена у другом примјерку).

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
sr@ijekavian: Ако се користи већ покренути примјерак Кејт, блокирај док не заврши ако су дати УРЛ‑ови за отварање.

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
sr@ijekavian: Покушај да употријебиш само примјерак Кејт са овим ПИД‑ом (игнорише се ако је сесија задата и већ отворена у другом примјерку).

en: pid
sr@ijekavian: ПИД

en: Set encoding for the file to open.
sr@ijekavian: Кодирање за фајл који се отвара.

en: encoding
sr@ijekavian: кодирање

en: Navigate to this line.
sr@ijekavian: Иди на овај ред.

en: line
sr@ijekavian: ред

en: Navigate to this column.
sr@ijekavian: Иди на ову колону.

en: column
sr@ijekavian: колона

en: Read the contents of stdin.
sr@ijekavian: Учитај садржај са стдул.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови које је програм отворио биће обрисани након коришћења

en: Documents to open.
sr@ijekavian: Документи за отварање.

en: [urls...]
sr@ijekavian: [УРЛ‑ови...]

en: Manage Sessions
sr@ijekavian: Управљање сесијама

en: Session Chooser
sr@ijekavian: Бирач сесија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
sr@ijekavian: име сесије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
sr@ijekavian: Нова сесија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
sr@ijekavian: &Преименуј...

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
sr@ijekavian: Унутрашња грешка: више од једног отвореног примјерка за дату сесију.

en: Session '%1' is already opened in another kate instance, change there instead of reopening?
sr@ijekavian: Сесија „%1“ је већ отворена у другом примјерку Кејт — да пребацим на њега умјесто отварања новог?

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
sr@ijekavian: Сесија не може да се преименује на „%1“. Не могу да пишем у „%2“.

en: Session Renaming
sr@ijekavian: Преименовање сесије

en: Session name:
sr@ijekavian: Име сесије:

en: To save a session, you must specify a name.
sr@ijekavian: Морате навести име да бисте сачували сесију.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbElements)
en: Session Elements
sr@ijekavian: Елементи сесије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
sr@ijekavian: Сесија садржи списак отворених докумената, списак недавно отворених фајлова, обележиваче, положај курсора, итд. Када се сесија учита, сви ови елементи се обнове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of entries in recent file list:
sr@ijekavian: Највећа дужина списка недавних фајлова:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open Kate.
sr@ijekavian: Укључите ово ако желите да сви прикази и оквири буду обновљени сваки пут када покренете Кејт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
sr@ijekavian: Укључи поставу &прозора

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAppStartup)
en: Behaviour on Application Startup
sr@ijekavian: Понашање при покретању програма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
sr@ijekavian: Започни &нову сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadLastUserSessionRadioButton)
en: &Load last used session
sr@ijekavian: Учитај &прошлу сесију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
sr@ijekavian: Тражи &избор сесије
