katexmlcheck - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (8 entries)

en: Kate XML check
sr@ijekavianlatin: Kateina provera XML‑a

en: XML Checker Output
sr@ijekavianlatin: Ispis overe XML‑a|/|$[svojstva aku 'Izlaz overe XML‑a']

en: Validate XML
sr@ijekavianlatin: Ovjeri XML

en: Line
sr@ijekavianlatin: red

en: Column
sr@ijekavianlatin: kolona

en: Message
sr@ijekavianlatin: poruka

en: <b>Error:</b> Could not create temporary file '%1'.
sr@ijekavianlatin: <b>Greška:</b> Ne mogu da napravim privremeni fajl „%1“.

en: <b>Error:</b> Failed to execute xmllint. Please make sure that xmllint is installed. It is part of libxml2.
sr@ijekavianlatin: <b>Greška:</b> Ne mogu da izvršim <tt>xmllint</tt>. Proverite da li je ova naredba instalirana (dio paketa <tt>libxml2</tt>).
