katesymbolviewer - en to sr@latin translation catalogue (39 entries)

en: Show Functions
sr@latin: Prikaži funkcije

en: Functions
sr@latin: Funkcije

en: Show Macros
sr@latin: Prikaži makroe

en: Show Structures
sr@latin: Prikaži strukture

en: Macros
sr@latin: Makroi

en: Structures
sr@latin: Strukture

en: Show Subroutines
sr@latin: Prikaži potprograme

en: Show Modules
sr@latin: Prikaži module

en: Subroutines
sr@latin: Potprogrami

en: Modules
sr@latin: Moduli

en: Show Uses
sr@latin: Prikaži upotrebe

en: Show Pragmas
sr@latin: Prikaži pragme

en: Uses
sr@latin: Upotrebe

en: Pragmas
sr@latin: Pragme

en: Namespaces
sr@latin: Imenski prostori

en: Defines
sr@latin: Definicije

en: Classes
sr@latin: Klase

en: SymbolViewer
sr@latin: Prikazivač simbola

en: Symbol List
sr@latin: Spisak simbola|/|$[svojstva aku 'Spisak simbola']

[ctx: @title:column]
en: Symbols
sr@latin: simboli

[ctx: @title:column]
en: Position
sr@latin: položaj

en: Display functions parameters
sr@latin: Prikaži parametre funkcije

en: Automatically expand nodes in tree mode
sr@latin: Automatski raširi čvorove u stablu

en: Always display symbols in tree mode
sr@latin: Uvek prikaži simbole u stablu

en: Always sort symbols
sr@latin: Uvek poređaj simbole

en: Parser Options
sr@latin: Opcije raščlanjivača

en: Symbol Viewer
sr@latin: Prikazivač simbola

en: Symbol Viewer Configuration Page
sr@latin: Stranica postave prikazivača simbola

en: Show Globals
sr@latin: Prikaži globalne

en: Show Methods
sr@latin: Prikaži metode

en: Show Classes
sr@latin: Prikaži klase

en: Globals
sr@latin: Globalni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

en: Show Params
sr@latin: Prikaži parametre

en: Show Variables
sr@latin: Prikaži promenljive

en: Show Templates
sr@latin: Prikaži šablone

en: Params
sr@latin: Parametri

en: Variables
sr@latin: Promenljive

en: Templates
sr@latin: Šabloni
