katesymbolviewer - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Show Functions
sv: Visa funktioner

en: Functions
sv: Funktioner

en: Show Macros
sv: Visa makron

en: Show Structures
sv: Visa strukturer

en: Macros
sv: Makron

en: Structures
sv: Strukturer

en: Show Subroutines
sv: Visa subrutiner

en: Show Modules
sv: Visa moduler

en: Subroutines
sv: Subrutiner

en: Modules
sv: Moduler

en: Show Uses
sv: Visa användningar

en: Show Pragmas
sv: Visa pragman

en: Uses
sv: Användningar

en: Pragmas
sv: Pragman

en: Namespaces
sv: Namnrymder

en: Defines
sv: Deklarationer

en: Classes
sv: Klasser

en: SymbolViewer
sv: Symbolvisning

en: Tree Mode
sv: Trädläge

en: Expand Tree
sv: Expandera träd

en: Show Sorted
sv: Visa sorterad

en: Show Parameters
sv: Visa parametrar

en: Symbol List
sv: Symbollista

en: Filter...
sv: Filtrera...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
sv: Symboler

en: Sorry, not supported yet!
sv: Tyvärr, stöds inte ännu.

en: File type: %1
sv: Filtyp: %1

en: Display functions parameters
sv: Visa funktioners parametrar

en: Automatically expand nodes in tree mode
sv: Expandera automatiskt noder i trädläge

en: Always display symbols in tree mode
sv: Visa alltid symboler i trädläge

en: Always sort symbols
sv: Sortera alltid symboler

en: Parser Options
sv: Tolkinställningar

en: Symbol Viewer
sv: Symbolvisning

en: Symbol Viewer Configuration Page
sv: Inställningssida för symbolvisning

en: Show Methods
sv: Visa metoder

en: Show Classes
sv: Visa klasser

en: Globals
sv: Globala

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
sv: In&ställningar

en: Show Tags
sv: Visa taggar

en: Show Params
sv: Visa parametrar

en: Show Variables
sv: Visa variabler

en: Show Templates
sv: Visa mallar

en: Params
sv: Parametrar

en: Variables
sv: Variabler

en: Templates
sv: Mallar
