katexmltools - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: XML Tools
sv: XML-verktyg

en: &Insert Element...
sv: &Infoga element...

en: &Close Element
sv: &Avsluta element

en: Assign Meta &DTD...
sv: Tilldela meta-&DTD...

en: Assign Meta DTD in XML Format
sv: Tilldela meta-DTD på XML-format

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
sv: Aktuell fil har identifierats som ett dokument av typen "%1". Meta-DTD för det här dokumentet kommer nu att laddas.

en: Loading XML Meta DTD
sv: Laddar XML meta-DTD

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
sv: Filen "%1" kunde inte öppnas. Servern skickade tillbaka ett fel.

en: XML Plugin Error
sv: Fel i XML-insticksprogram

en: XML entities
sv: XML-entiteter

en: XML attribute values
sv: XML-egenskapsvärden

en: XML attributes
sv: XML-egenskaper

en: XML elements
sv: XML-element

en: Insert XML Element
sv: Infoga XML-element

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
sv: Ange XML-tagg och egenskaper ("<", ">" och avslutande tagg läggs till):

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
sv: Filen "%1" kunde inte tolkas. Kontrollera att filen är korrekt formaterad XML.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
sv: Filen "%1" har inte förväntat format. Kontrollera att filen är av den här typen:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Du kan skapa sådana här filer med dtdparse. Se dokumentationen för Kates insticksprogram för mer information.

en: Analyzing meta DTD...
sv: Analyserar meta-DTD...

en: Cancel
sv: Avbryt
