kate - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Failed to write a temp file
sv: Misslyckades skriva tillfällig fil

en: Failed to run git diff: %1
sv: Misslyckades köra git jämför: %1

en: User Settings
sv: Användarinställningar

en: Default Settings
sv: Standardinställningar

en: Formatting
sv: Formatering

en: Formatting Settings
sv: Formateringsinställningar

en: Failed to read settings.json. Error: %1
sv: Misslyckades läsa settings.json: Fel: %1

en: Format Document
sv: Formatera dokument

en: Format on Save
sv: Formatera vid spara

en: Disable formatting on save without persisting it in settings
sv: Inaktivera formatera vid spara utan att göra det permanent i inställningarna.

en: %1: Unexpected empty command!
sv: %1: Oväntat tomt kommando.

en: %1 is not installed, please install it to be able to format this document!
sv: %1 är inte installerat, installera det för att kunna formatera dokumentet.

en: Please install node and prettier
sv: Installera node och prettier

en: PrettierFormat: Failed to create temporary file
sv: PrettierFormat: Misslyckades skapa tillfällig fil

en: PrettierFormat: Failed to start 'node': %1
sv: PrettierFormat: Misslyckades starta 'nod': %1

en: Unknown formatterForJson: %1
sv: Okänd formatering för Json: %1

en: Unknown formatterForPython: %1
sv: Okänd formatering för Python: %1

en: Unknown formatterForYaml: %1, falling back to yamlfmt
sv: Okänd formatering för Yaml: %1, återgår till yamlfmt

en: Failed to run formatter. Unsupported language %1
sv: Misslyckades köra formatering. Språket %1 stöds inte.
