katefilebrowserplugin - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Search
sv: Sök

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
sv: Ange ett namnfilter för att begränsa vilka filer som visas.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
sv: Öppna med

en: &Other...
sv: &Andra...

en: You are trying to open 1 file, are you sure? | You are trying to open %1 files, are you sure?
sv[0]: Du försöker öppna en fil. Är du säker?
sv[1]: Du försöker öppna %1 filer. Är du säker?

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
sv: Öppna alla filer

en: Bookmarks
sv: Bokmärken

en: Current Document Folder
sv: Aktuell dokumentkatalog

en: Options
sv: Alternativ

en: Automatically synchronize with current document
sv: Synkronisera automatiskt med aktuellt dokument

en: Highlight current file
sv: Markera aktuell fil

en: Toolbar
sv: Verktygsrad

en: A&vailable actions:
sv: Tillgängliga åt&gärder:

en: S&elected actions:
sv: Mark&erade åtgärder:

en: Filesystem Browser
sv: Filsystembläddrare

en: Filesystem Browser Settings
sv: Inställning av filsystembläddrare

en: Filesystem
sv: Filsystem
