kate - en to tg translation catalogue (53 entries)

en: KWrite - Text Editor
tg: KWrite - Муҳаррири Матнӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
tg: Пӯшидан

en: Open File
tg: Кушодани Файл

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tg: &Таҳрир кардан

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tg: &Намуд

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
tg: Ҷудо кардани намуд

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tg: &Абзорҳо

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tg: &Танзимот

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
tg: &Кумак

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tg: Навори абзорҳои асосӣ

en: Warning
tg: Огоҳӣ

en: Maintainer
tg: Муассис

en: Configure
tg: Танзимкунӣ

en: Behavior
tg: Рафтор

en: &Behavior
tg: &Рафтор

en: Session Management
tg: Идоракунии ҷаласаҳо

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
tg: (ҳеҷ гоҳ)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
tg[0]:  рӯз
tg[1]:  рӯз

en: Plugins
tg: Васлкунакҳо

en: Plugin Manager
tg: Мудири васлкунакҳо

en: Name
tg: Ном

en: Description
tg: Тавсиф

en: Close Document
tg: Пӯшидани ҳуҷҷат

en: Save As
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун

en: Rename file
tg: Иваз кардани номи файл

en: New file name
tg: Номи нави файл

en: Delete file
tg: Нест кардани файл

en: &Quick Open
tg: &Кушоиши тезкор

en: Save A&ll
tg: &Ҳамаро нигоҳ доштан

en: &Open Containing Folder
tg: &Кушодани ҷузвадони марбут

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
tg: Номро иваз кардан...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
tg: Нест кардан

en: Properties
tg: Хусусиятҳо

en: Compare
tg: Муқоиса

en: Close the current document.
tg: Пӯшидани ҳуҷҷати ҷорӣ.

en: Open W&ith
tg: &Кушодан ба воситаи

en: Sess&ions
tg: &Ҷаласаҳо

en: &Manage Sessions...
tg: &Идоракунии ҷаласаҳо...

en: &Save Session
tg: &Нигоҳ доштани ҷаласа

en: Save Session &As...
tg: &Нигоҳ доштани ҷаласа ҳамчун...

en: Show %1
tg: Намоиш додани %1

en: Filename
tg: Номи файл

en: Modified
tg: Санаи тағйир

en: Created
tg: Санаи эҷод

en: Save As (%1)
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун (%1)

en: Documents
tg: Ҳуҷҷатҳо

en: Location
tg: Ҷойгиршавӣ

en: Se&lect All
tg: &Ҳамаро интихоб кардан

en: &Close Document
tg: &Пӯшидани ҳуҷҷат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
tg: &Кушодан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
tg: &Номро иваз кардан...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_deleteButton)
en: Delete
tg: Нест кардан
