kate - en to tr translation catalogue (107 entries)

en: Filter...
tr: Süz...

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: LSP Client
tr: LSP İstemcisi

en: No JSON data to validate.
tr: Doğrulanacak JSON verisi yok.

en: JSON data is valid.
tr: JSON verisi geçerli.

en: JSON data is invalid: no JSON object
tr: JSON verisi geçersiz: JSON nesnesi yok

en: JSON data is invalid: %1
tr: JSON verisi geçersiz: %1

en: Delete selected entries
tr: Seçili girdileri sil

en: Delete all entries
tr: Tüm girdileri sil

en: LSP server start requested
tr: LSP sunucu başlatımı istendi

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
tr: LSP sunucusunun başlatılmasını istiyor musunuz?<br><br>Tam komut:<br><br><b>%1</b><br><br>Seçim, eklentinin yapılandırma sayfasından değiştirilebilir.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
tr: Kullanıcı, şu eklentinin başlatılmasını kalıcı olarak engelledi: '%1'
    Bu engellemeyi geri almak için eklentinin yapılandırma sayfasını kullanın.

en: Go to Definition
tr: Tanıma Git

en: Go to Declaration
tr: Beyana Git

en: Go to Type Definition
tr: Tür Tanımına Git

en: Find References
tr: Başvuruları Bul

en: Find Implementations
tr: Uygulama Noktalarını Bul

en: Highlight
tr: Vurgula

en: Symbol Info
tr: Sembol Bilgisi

en: Search and Go to Symbol
tr: Ara ve Sembole Git

en: Format
tr: Biçim

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Expand Selection
tr: Seçimi Genişlet

en: Shrink Selection
tr: Seçimi Küçült

en: Switch Source Header
tr: Kaynak Üstbilgisini Değiştir

en: Expand Macro
tr: Makroyu Genişlet

en: Code Action
tr: Kod Eylemi

en: Show selected completion documentation
tr: Seçili Tamamlama Belgelendirmesini Göster

en: Enable signature help with auto completion
tr: Kendiliğinden Tamamlamalı İmza Yardımını Etkinleştir

en: Include declaration in references
tr: Başvurularda Beyanları İçer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
tr: İşlev Tamamlamasında Ayraçlar Ekle

en: Show hover information
tr: Üzerine Gelince Bilgi Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
tr: Yazarken Biçimlendir

en: Incremental document synchronization
tr: Artımlı Belge Eşzamanlaması

en: Highlight goto location
tr: goto Konumunu Vurgula

en: Show Inlay Hints
tr: Satır İçi İpuçlarını Göster

en: Show Diagnostics Notifications
tr: Tanı Bildirimlerini Göster

en: Show Messages
tr: İletileri Göster

en: Server Memory Usage
tr: Sunucu Bellek Kullanımı

en: Close All Dynamic Reference Tabs
tr: Tüm Devingen Başvuru Sekmelerini Kapat

en: Restart LSP Server
tr: LSP Sunucusunu Yeniden Başlat

en: Restart All LSP Servers
tr: Tüm LSP Sunucularını Yeniden Başlat

en: Go To
tr: Git

en: More options
tr: Daha fazla seçenekler

en: Expand All
tr: Tümünü Genişlet

en: Collapse All
tr: Tümünü Daralt

en: RangeHighLight
tr: Erim Vurgulaması

en: Line: %1:
tr: Satır: %1

en: No results
tr: Sonuç yok

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
tr: Tanım: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
tr: Beyan: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
tr: Tür Tanımı: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
tr: Başvurular: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
tr: Uygulama Noktası: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
tr: Vurgulama: %1

en: No Actions
tr: Eylem Yok

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: No edits
tr: Düzenleme yok

[ctx: @title:window]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
tr: Yeni ad (Dikkat: Tüm başvurular değiştirilmeyebilir)

en: Not enough results
tr: Yeterli sonuç yok

en: Corresponding Header/Source not found
tr: İlgili Üstbilgi/Kaynak bulunamadı

[ctx: @info]
en: LSP Server
tr: LSP Sunucusu

[ctx: @info]
en: LSP Client
tr: LSP İstemcisi

en: Restarting
tr: Yeniden Başlatılıyor

en: NOT Restarting
tr: Yeniden BAŞLATILMIYOR

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
tr: Sunucu beklenmedik bir biçimde sonlandı ... %1 [%2] [ana sayfa: %3]

en: Failed to find server binary: %1
tr: Sunucu ikilisi bulunamadı: %1

en: Please check your PATH for the binary
tr: İkili PATH'ini denetleyin

en: See also %1 for installation or details
tr: Kurulum veya ayrıntılar için ayrıca %1 adresine bakın

en: Failed to start server: %1
tr: Sunucu başlatılamadı: %1

en: Started server %2: %1
tr: %2 sunucusu başlatıldı: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
tr: Sunucu yapılandırması '%1' bulunamadı: JSON nesnesi yok

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
tr: Sunucu yapılandırması '%1' ayrıştırılamadı: %2

en: Failed to read server configuration: %1
tr: Sunucu yapılandırması okunamadı: %1

en: Symbol Outline
tr: Sembol Ana Hattı

en: Tree Mode
tr: Ağaç Kipi

en: Automatically Expand Tree
tr: Ağacı Kendiliğinden Genişlet

en: Sort Alphabetically
tr: Abecesel Sırala

en: Show Details
tr: Ayrıntıları Göster

en: Symbols
tr: Semboller

en: No LSP server for this document.
tr: Bu belge için LSP sunucusu yok.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
tr: İstemci Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
tr: Kaydederken Biçimlendir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
tr: Anlamsal Vurgulamayı Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
tr: Satır içi ipuçlarını etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
tr: Tamamlamalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
tr: Seçili tamamlama için satır içi belgeler göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
tr: Bir işlev çağrısı yazarken işlev imzasını göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
tr: Tamamlama sırasında gerek duyulursa içe aktarmaları kendiliğinden ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
tr: Dolaşım:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
tr: Bir sembol başvurularını ararken beyanları say

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
tr: Üzerine Gelinen Sembol Hakkında Bilgi Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
tr: Hedef satıra atlarken onu vurgula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
tr: Sunucu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
tr: Program Tanılarını Göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
tr: LSP sunucusu bildirimlerini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
tr: Belgeleri LSP sunucusuyla artan biçimde eşzamanla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
tr: Belge ana hattı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
tr: Sembolleri abecesel sırala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
tr: Semboller hakkında ek ayrıntılar görüntüle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
tr: Sembolleri düz liste yerine bir hiyerarşide sun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
tr: Ağacı kendiliğinden genişlet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
tr: İzin Verilen ve Engellenen Sunucular

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
tr: Kullanıcı Sunucu Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
tr: Ayarlar Dosyası:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
tr: Öntanımlı Sunucu Ayarları

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
tr: Daha Fazla Seçenek
