kate - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Preview
tr: Önizleme

en: Lock Current Document
tr: Geçerli Belgeyi Kilitle

en: Lock preview to current document
tr: Önizlemeyi geçerli belgeye kilitle

en: Unlock Current View
tr: Geçerli Görünümün Kilidini Aç

en: Unlock current view
tr: Geçerli görünümün kilidini aç

en: Automatically Update Preview
tr: Önizlemeyi Kendiliğinden Güncelle

en: Enable automatic updates of the preview to the current document content
tr: Geçerli belge içeriği önizlemesinin kendiliğinden güncellenmesini etkinleştir

en: Manually Update Preview
tr: Önizlemeyi Elle Güncelle

en: Disable automatic updates of the preview to the current document content
tr: Geçerli belge içeriği önizlemesinin kendiliğinden güncellenmesini devre dışı bırak

en: Update Preview
tr: Önizlemeyi Güncelle

en: Update the preview to the current document content
tr: Geçerli belge içeriği önizlemesini güncelle

en: View
tr: Görünüm

en: No preview available.
tr: Kullanılabilir önizleme yok.

en: About %1
tr: %1 Hakkında
