kate - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Line Number
tr: Satır Numarası

en: File Path
tr: Dosya Yolu

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: Go to Previous Bookmark
tr: Önceki Yer İmine Git

en: Go to Next Bookmark
tr: Sonraki Yer İmine Git

en: Remove Bookmark
tr: Yer İmini Kaldır
