kate - en to tr translation catalogue (84 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
tr: Tüm Dosyayı Clang Format’la

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
tr: Seçili Metni Clang Format’la

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
tr: cpp Derle ve Çalıştır

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
tr: Tüm Dosyayı Go Fmt ile İşle

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
tr: GoImports Tam Dosya

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
tr: Seçili Metni Google ile Ara

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
tr: UUID Ekle

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
tr: Tüm Dosyayı JSON’la

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
tr: Geçerli Dosya Görünümünü Düzgünleştir

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
tr: Qt Quick 2 Önizlemesi (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
tr: Kabuk Betiği Çalıştır

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
tr: Tüm Dosyası Rust Fmt ile İşle

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
tr: KDE API İçinde Ara

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
tr: Qt API İçinde Ara

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
tr: Tüm Dosyayı XML’le

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
tr: Bu liste, menü metniyle temsil edilen tüm yapılandırılmış araçları gösterir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
tr: &Ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
tr: Dü&zenle…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
tr: &Kaldır

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
tr: “%1“ yürütülebiliri bulunamadı. Yürütülebilir dosyanın var olduğundan ve kullanılmışsa değişken adlarının doğru olduğundan emin olun

en: External Tools
tr: Dış Araçlar

en: Running %1: %2 %3
tr: %1 çalışıyor: %2, %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
tr: %1 çalışıyor: %2 %3, %4 girdisiyle

en: Data written to stderr:
tr: stderr’e yazılan veri:

en: %1 crashed
tr: %1 çöktü

en: %1 finished with exit code %2
tr: %1, %2 çıkış koduyla bitti

en: Starts the external tool '%1'
tr: “%1“ dış aracıyla başlar

en: Edit External Tool
tr: Dış Aracı Düzenle

en: Revert tool to default settings
tr: Aracı öntanımlı ayarlarına geri döndür

en: External Tool
tr: Dış Araç

en: You must specify at least a name and an executable
tr: En azından bir ad ve yürütülebilir belirtmelisiniz

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
tr: “Tetik” etkinken, en azından bir MIME türü belirtilmelidir.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
tr: Bu aracı etkinleştirmek için Mime Türleri seçin.

en: Select Mime Types
tr: Mime Türleri Seçin

en: Add Tool...
tr: Araç Ekle…

en: Add Tool from Defaults
tr: Öntanımlılardan Araç Ekle

en: Add Category
tr: Kategori Ekle

en: Uncategorized
tr: Kategorisiz

en: New Category
tr: Yeni Kategori

en: New Category %1
tr: Yeni Kategori %1

en: Configure...
tr: Yapılandır…

en: Launch external helper applications
tr: Dış yardımcı uygulamayı çalıştır

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
tr: Aracı Düzenle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
tr: &Ad:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
tr: Ad, “Araçlar → Dış Araçlar” menüsünde görüntülenecektir.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
tr: Aracın kısa adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
tr: Yürütülebilir:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
tr: Uygulama veya yorumlayıcı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
tr: A&rgümanlar:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
tr: Komut satırı argümanları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
tr: &Girdi:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
tr: İsteğe bağlı standart girdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
tr: Çalışma dizini:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
tr: Boşsa geçerli belge yolunu kullanır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
tr: MIME &türleri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
tr: Bu aracın kullanılabileceği mime türlerinin noktalı virgüller ayrılmış bir listesi. Boşsa araç her zaman kullanılabilir.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
tr: Yalnızca verilen mime türü için aracı göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
tr: Mime türlerinin bir listesini oluşturmada yardımcı olacak bir iletişim kutusu açar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
tr: Kaydet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
tr: Bu komutu çalıştırma öncesinde isteğe bağlı olarak geçerli veya tüm değiştirilmiş belgeleri kaydet. Bu, örneğin bir FTP uygulaması gibi dış uygulamalara URL’ler geçirmek istediğinizde yararlıdır.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
tr: Hiçbiri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
tr: Geçerli Belge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
tr: Tüm Belgeler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
tr: Tetikleyici

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
tr: Kaydetme Öncesi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
tr: Kaydetme Sonrası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
tr: Yürütme sonrası geçerli belgeyi yeniden yükle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
tr: Çı&ktı:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
tr: Yok Say

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
tr: İmleç Konumunda Ekle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
tr: Seçili Metni Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
tr: Geçerli Belgeyi Değiştir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
tr: Geçerli Belgeye İliştir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
tr: Yeni Belgede Ekle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
tr: Panelde Görüntüle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
tr: Düzenleyici komutu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
tr: Burada bir ad belirtirseniz komutu görünüm komut satırından belirttiğiniz_ad ile çağırabilirsiniz. Adda boşluklar veya sekmeler kullanmayın.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
tr: İsteğe bağlı görünüm komut satırı adı

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
tr: Çıktı

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
tr: Dış araçtan çıktıyı görüntüler

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tr: &Araçlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu
