kate-ctags-plugin - en to ug translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
ug: ئەڭگىمە ئومۇمىيەت ئىندېكس نىشانلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ug: قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
ug: يېڭىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
ug: CTags بۇيرۇقى

[ctx: Tag Type]
en: define
ug: بەلگىلە

[ctx: Tag Type]
en: label
ug: ئەن

[ctx: Tag Type]
en: macro
ug: ماكرو

[ctx: Tag Type]
en: function
ug: فۇنكسىيە

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
ug: تارماق پروگرامما

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
ug: پارچە ئېنىقلىمىسى

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
ug: خالىغان ئەندىزە

[ctx: Tag Type]
en: slot
ug: ئوقۇر

[ctx: Tag Type]
en: pattern
ug: ئەندىزە

[ctx: Tag Type]
en: class
ug: تىپ

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
ug: سانىغۇچ

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
ug: ساناش

[ctx: Tag Type]
en: member
ug: ئەزا

[ctx: Tag Type]
en: namespace
ug: ئات بوشلۇقى

[ctx: Tag Type]
en: prototype
ug: ئەسلى تىپ

[ctx: Tag Type]
en: struct
ug: قۇرۇلما

[ctx: Tag Type]
en: typedef
ug: تىپ ئېنىقلىمىسى

[ctx: Tag Type]
en: union
ug: ئىتتىپاق

[ctx: Tag Type]
en: variable
ug: ئۆزگەرگۈچى

[ctx: Tag Type]
en: external variable
ug: سىرتقى ئۆزگەرگۈچى

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
ug: ئابزاس

[ctx: Tag Type]
en: feature
ug: ئىقتىدار

[ctx: Tag Type]
en: local entity
ug: يەرلىك گەۋدە

[ctx: Tag Type]
en: block
ug: چەكلە

[ctx: Tag Type]
en: common
ug: ئادەتتىكى

[ctx: Tag Type]
en: entry
ug: كىرگۈ

[ctx: Tag Type]
en: interface
ug: ئارايۈز

[ctx: Tag Type]
en: type component
ug: تىپ بۆلىكى

[ctx: Tag Type]
en: local
ug: يەرلىك

[ctx: Tag Type]
en: module
ug: بۆلەك

[ctx: Tag Type]
en: namelist
ug: ئات تىزىمى

[ctx: Tag Type]
en: program
ug: پروگرامما

[ctx: Tag Type]
en: type
ug: تىپى

[ctx: Tag Type]
en: field
ug: سۆز بۆلىكى

[ctx: Tag Type]
en: method
ug: ئۇسۇل

[ctx: Tag Type]
en: package
ug: بوغچا

[ctx: Tag Type]
en: procedure
ug: جەريان

[ctx: Tag Type]
en: mixin
ug: ئارىلاش

[ctx: Tag Type]
en: set
ug: بەلگىلەنگەن

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
ug: ئىزدە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
ug: ئىندېكس يېڭىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
ug: خەتكۈش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
ug: تىپى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
ug: ھۆججەت

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
ug: ئىندېكس نىشانلىرى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
ug: ساندان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
ug: CTags ساندان ھۆججىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, resetCMD)
en: ...
ug: …

en: Add a directory to index.
ug: ئىندېكسقا بىر مۇندەرىجە قوشىدۇ.

en: Remove a directory.
ug: بىر مۇندەرىجە چىقىرىۋېتىدۇ.

en: (Re-)generate the common CTags database.
ug: CTags سانداننى (قايتا) ھاسىل قىلىدۇ.

en: CTags Settings
ug: CTags تەڭشەك

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
ug: «%1» نى ئىجرا قىلالمىدى. چېكىنىش ھالىتى=%2

en: The CTags executable crashed.
ug: CTags ئىجراچان پروگرامما يىمىرىلدى.

en: The CTags command exited with code %1
ug: CTags بۇيرۇقى %1 كود بىلەن چېكىندى

en: Jump back one step
ug: كەينىگە بىر قەدەم چېكىن

en: Go to Declaration
ug: باياناتقا يۆتكەل

en: Go to Definition
ug: ئېنىقلىمىغا يۆتكەل

en: Lookup Current Text
ug: نۆۋەتتىكى تېكىستنى ئىزدە

en: Go to Declaration: %1
ug: باياناتقا يۆتكەل: %1

en: Go to Definition: %1
ug: ئېنىقلىمىغا يۆتكەل: %1

en: Lookup: %1
ug: ئىزدە: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
ug: ئەڭگىمە بەلگىلىگەن CTags سانداننى (قايتا) ھاسىل قىلىدۇ.

en: Select new or existing database file.
ug: يېڭى ياكى مەۋجۇت ساندان ھۆججەتنى تاللايدۇ.

en: No hits found
ug: خاتىرە تېپىلمىدى
