kate - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Enter RBQL query
uk: Введіть запит RBQL

en: Add new tab
uk: Додати нову вкладку

en: Execute query
uk: Виконати запит

en: File has header
uk: Файл містить заголовок

en: Failed to get separator for current document. Not a CSV/TSV doc?
uk: Не вдалося отримати роздільник для поточного документа. Документ не є документом CSV/TSV?

en: Document is empty
uk: Документ порожній
