kate - en to uz translation catalogue (82 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
uz: Kate - Kengaytirilgan matn tahrirchi

en: KWrite - Text Editor
uz: KWrite - Matn tahrirchi

en: Open File
uz: Faylni ochish

en: Maintainer
uz: Taʼminlovchi

en: Core Developer
uz: Asosiy tuzuvchi

en: The Editing Commands
uz: Tahrirlash buyruqlari

en: Testing, ...
uz: Sinash, ...

en: Former Core Developer
uz: Oldingi asosiy tuzuvchi

en: KWrite Author
uz: KWrite muallifi

en: Patches and more
uz: Pachlar va boshqa narsalar

en: PHP Keyword/Datatype list
uz: PHP tayanch soʻz/maʼlumot turi roʻyxati

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
uz: Hissa qoʻshgan, ammo ularni yod etish mening esimdan chiqan kishilar

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
uz: '%1' faylini ochib boʻlmadi. U oddiy fayl emas, u jild.

en: Behavior
uz: Xususiyatlar

en: &Behavior
uz: &Xususiyatlar

en: Session Management
uz: Seans boshqaruvi

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Plugin Manager
uz: Plagin boshqaruvchisi

en: Name
uz: Nomi

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
uz: Bu yerda, hamma mavjud boʻlgan plaginlarini koʻrishingiz mumkin. Belgilangan plaginlar yuklangan. Kate ishga tushganda ular yuklanadi.

en: Close Document
uz: Hujjatni yopish

en: Closing Aborted
uz: Yopish toʻxtatildi

en: Starting Up
uz: Ishga tushmoqda

en: Reopening files from the last session...
uz: Oxirgi seansning fayllari qaytadan ochilmoqda...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
uz: Koʻrinishning holat panelini koʻrsatish yoki bekitish uchun shu buyruqdan foydalaning

en: Show the complete document path in the window caption
uz: Hujjatning toʻliq yoʻlini oynaning sarlavhasida koʻrsatish

en: &Quick Open
uz: &Tez ochish

en: Create a new document
uz: Yangi hujjatni yaratish

en: Open an existing document for editing
uz: Tahrirlash uchun mavjud hujjatni ochish

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
uz: Yaqinda ochilgan fayllarning roʻyxatini koʻrsatadi va ularni osongina ochish uchun imkoniyat yaratadi.

en: Save A&ll
uz: Ha&mmasini saqlash

en: Save all open, modified documents to disk.
uz: Hamma ochiq, oʻzgartirilgan hujjatlarni saqlash.

en: Close the current document.
uz: Joriy hujjatni yopish.

en: Clos&e All
uz: Hammasini yo&pish

en: Close all open documents.
uz: Hamma ochiq hujjatlarni yopish.

en: Close this window
uz: Shu oynani yopish

en: Open W&ith
uz: ...bilan &ochish

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
uz: Joriy hujjatni ushbu fayl turi uchun qayd qilingan boshqa dastur yoki siz istagan dastur bilan ochish.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
uz: Dasturning tugmalar birikmasini moslash.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
uz: Asboblar panel(lar)ida qaysi element koʻrinishini moslash.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
uz: Dasturning xar hil parametrlarini va tahrirlash komponentini moslash.

en: This shows help files for various available plugins.
uz: Mavjud boʻlgan plaginlar uchun yordam fayllarini koʻrsatish.

en: Sess&ions
uz: &Seanslar

en: Show Side&bars
uz: Yon &panellarni koʻrsatish

en: Move To
uz: Koʻchirish

en: Left Sidebar
uz: Chap yon paneli

en: Right Sidebar
uz: Oʻng yon paneli

en: Top Sidebar
uz: Yuqori yon paneli

en: Bottom Sidebar
uz: Past yon paneli

en: Documents Modified on Disk
uz: Hujjat diskda oʻzgardi

en: Filename
uz: Faylning nomi

en: Status on Disk
uz: Diskdagi holati

en: Modified
uz: Oʻzgargan

en: Created
uz: Yaratilgan

en: Deleted
uz: Oʻchirilgan

en: &View Difference
uz: &Farqni koʻrish

en: Could not save the document 
    '%1'
uz: '%1'
    hujjatini saqlab boʻlmadi

en: Error Creating Diff
uz: Farqni yaratishda xato

en: Save As (%1)
uz: Saqlash (%1)

en: Save Documents
uz: Hujjatlarni saqlash

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
uz: <qt>Quyidagi hujjatlarga oʻzarish kiritildi. Ularni yopishdan oldin saqlashni istaysizmi?</qt>

en: Documents
uz: Hujjatlar

en: Location
uz: Manzil

en: Se&lect All
uz: &Hammasini tanlash

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
uz: Talab qilingan maʼlumotni saqlab boʻlmadi. Qanday davom etishni tanlang.

en: Split Ve&rtical
uz: &Boʻyiga boʻlish

en: Split the currently active view vertically into two views.
uz: Joriy aktiv koʻrinishni boʻyiga ikkita koʻrinishga boʻlish.

en: Split &Horizontal
uz: &Eniga boʻlish

en: Split the currently active view horizontally into two views.
uz: Joriy aktiv koʻrinishni eniga ikkita koʻrinishga boʻlish.

en: Cl&ose Current View
uz: Joriy &koʻrinishni yopish

en: Make the next split view the active one.
uz: Keyingi boʻlingan koʻrinishni aktiv qilish.

en: Make the previous split view the active one.
uz: Oldingi boʻlingan koʻrinishni aktiv qilish.

en: Manage Sessions
uz: Seanslarni boshqarish

en: Session Chooser
uz: Seansni tanlagich

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
uz: Seansning nomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
uz: Yangi seans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
uz: No&mini oʻzgartirish

en: Session name:
uz: Seansning nomi:

en: To save a session, you must specify a name.
uz: Seansni saqlash uchun uning nomini koʻrsatish kerak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
uz: &Yangi seansni boshlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
uz: &Seansni koʻlbola tanlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
uz: &Oyna moslamalari bilan
