kate - en to uz@cyrillic translation catalogue (82 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
uz@cyrillic: Kate - Кенгайтирилган матн таҳрирчи

en: KWrite - Text Editor
uz@cyrillic: KWrite - Матн таҳрирчи

en: Open File
uz@cyrillic: Файлни очиш

en: Maintainer
uz@cyrillic: Таъминловчи

en: Core Developer
uz@cyrillic: Асосий тузувчи

en: The Editing Commands
uz@cyrillic: Таҳрирлаш буйруқлари

en: Testing, ...
uz@cyrillic: Синаш, ...

en: Former Core Developer
uz@cyrillic: Олдинги асосий тузувчи

en: KWrite Author
uz@cyrillic: KWrite муаллифи

en: Patches and more
uz@cyrillic: Пачлар ва бошқа нарсалар

en: PHP Keyword/Datatype list
uz@cyrillic: PHP таянч сўз/маълумот тури рўйхати

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
uz@cyrillic: Ҳисса қўшган, аммо уларни ёд этиш менинг эсимдан чиқан кишилар

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
uz@cyrillic: '%1' файлини очиб бўлмади. У оддий файл эмас, у жилд.

en: Behavior
uz@cyrillic: Хусусиятлар

en: &Behavior
uz@cyrillic: &Хусусиятлар

en: Session Management
uz@cyrillic: Сеанс бошқаруви

en: Plugins
uz@cyrillic: Плагинлар

en: Plugin Manager
uz@cyrillic: Плагин бошқарувчиси

en: Name
uz@cyrillic: Номи

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
uz@cyrillic: Бу ерда, ҳамма мавжуд бўлган плагинларини кўришингиз мумкин. Белгиланган плагинлар юкланган. Kate ишга тушганда улар юкланади.

en: Close Document
uz@cyrillic: Ҳужжатни ёпиш

en: Closing Aborted
uz@cyrillic: Ёпиш тўхтатилди

en: Starting Up
uz@cyrillic: Ишга тушмоқда

en: Reopening files from the last session...
uz@cyrillic: Охирги сеанснинг файллари қайтадан очилмоқда...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
uz@cyrillic: Кўринишнинг ҳолат панелини кўрсатиш ёки бекитиш учун шу буйруқдан фойдаланинг

en: Show the complete document path in the window caption
uz@cyrillic: Ҳужжатнинг тўлиқ йўлини ойнанинг сарлавҳасида кўрсатиш

en: &Quick Open
uz@cyrillic: &Тез очиш

en: Create a new document
uz@cyrillic: Янги ҳужжатни яратиш

en: Open an existing document for editing
uz@cyrillic: Таҳрирлаш учун мавжуд ҳужжатни очиш

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
uz@cyrillic: Яқинда очилган файлларнинг рўйхатини кўрсатади ва уларни осонгина очиш учун имконият яратади.

en: Save A&ll
uz@cyrillic: Ҳа&ммасини сақлаш

en: Save all open, modified documents to disk.
uz@cyrillic: Ҳамма очиқ, ўзгартирилган ҳужжатларни сақлаш.

en: Close the current document.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни ёпиш.

en: Clos&e All
uz@cyrillic: Ҳаммасини ё&пиш

en: Close all open documents.
uz@cyrillic: Ҳамма очиқ ҳужжатларни ёпиш.

en: Close this window
uz@cyrillic: Шу ойнани ёпиш

en: Open W&ith
uz@cyrillic: ...билан &очиш

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
uz@cyrillic: Жорий ҳужжатни ушбу файл тури учун қайд қилинган бошқа дастур ёки сиз истаган дастур билан очиш.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
uz@cyrillic: Дастурнинг тугмалар бирикмасини мослаш.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
uz@cyrillic: Асбоблар панел(лар)ида қайси элемент кўринишини мослаш.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
uz@cyrillic: Дастурнинг хар ҳил параметрларини ва таҳрирлаш компонентини мослаш.

en: This shows help files for various available plugins.
uz@cyrillic: Мавжуд бўлган плагинлар учун ёрдам файлларини кўрсатиш.

en: Sess&ions
uz@cyrillic: &Сеанслар

en: Show Side&bars
uz@cyrillic: Ён &панелларни кўрсатиш

en: Move To
uz@cyrillic: Кўчириш

en: Left Sidebar
uz@cyrillic: Чап ён панели

en: Right Sidebar
uz@cyrillic: Ўнг ён панели

en: Top Sidebar
uz@cyrillic: Юқори ён панели

en: Bottom Sidebar
uz@cyrillic: Паст ён панели

en: Documents Modified on Disk
uz@cyrillic: Ҳужжат дискда ўзгарди

en: Filename
uz@cyrillic: Файлнинг номи

en: Status on Disk
uz@cyrillic: Дискдаги ҳолати

en: Modified
uz@cyrillic: Ўзгарган

en: Created
uz@cyrillic: Яратилган

en: Deleted
uz@cyrillic: Ўчирилган

en: &View Difference
uz@cyrillic: &Фарқни кўриш

en: Could not save the document 
    '%1'
uz@cyrillic: '%1'
    ҳужжатини сақлаб бўлмади

en: Error Creating Diff
uz@cyrillic: Фарқни яратишда хато

en: Save As (%1)
uz@cyrillic: Сақлаш (%1)

en: Save Documents
uz@cyrillic: Ҳужжатларни сақлаш

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
uz@cyrillic: <qt>Қуйидаги ҳужжатларга ўзариш киритилди. Уларни ёпишдан олдин сақлашни истайсизми?</qt>

en: Documents
uz@cyrillic: Ҳужжатлар

en: Location
uz@cyrillic: Манзил

en: Se&lect All
uz@cyrillic: &Ҳаммасини танлаш

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
uz@cyrillic: Талаб қилинган маълумотни сақлаб бўлмади. Қандай давом этишни танланг.

en: Split Ve&rtical
uz@cyrillic: &Бўйига бўлиш

en: Split the currently active view vertically into two views.
uz@cyrillic: Жорий актив кўринишни бўйига иккита кўринишга бўлиш.

en: Split &Horizontal
uz@cyrillic: &Энига бўлиш

en: Split the currently active view horizontally into two views.
uz@cyrillic: Жорий актив кўринишни энига иккита кўринишга бўлиш.

en: Cl&ose Current View
uz@cyrillic: Жорий &кўринишни ёпиш

en: Make the next split view the active one.
uz@cyrillic: Кейинги бўлинган кўринишни актив қилиш.

en: Make the previous split view the active one.
uz@cyrillic: Олдинги бўлинган кўринишни актив қилиш.

en: Manage Sessions
uz@cyrillic: Сеансларни бошқариш

en: Session Chooser
uz@cyrillic: Сеансни танлагич

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
uz@cyrillic: Сеанснинг номи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
uz@cyrillic: Янги сеанс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
uz@cyrillic: Но&мини ўзгартириш

en: Session name:
uz@cyrillic: Сеанснинг номи:

en: To save a session, you must specify a name.
uz@cyrillic: Сеансни сақлаш учун унинг номини кўрсатиш керак.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
uz@cyrillic: &Янги сеансни бошлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
uz@cyrillic: &Сеансни кўлбола танлаш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
uz@cyrillic: &Ойна мосламалари билан
