kate - en to vi translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title:window]
en: Close files confirmation
vi: Xác nhận đóng tệp

[ctx: @label:listbox]
en: You are about to close the following documents:
vi: Bạn sắp đóng các tài liệu sau:

[ctx: @title:column]
en: Document
vi: Tài liệu

[ctx: @title:column]
en: Location
vi: Địa điểm

[ctx: option:check]
en: Do not ask again
vi: Đừng hỏi lại

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Confirmation
vi: Hiện xác nhận

[ctx: @action:inmenu close docs except the following...]
en: Close Except
vi: Đóng ngoại trừ

[ctx: @action:inmenu close docs like the following...]
en: Close Like
vi: Đóng theo kiểu

en: Close Except/Like Plugin
vi: Phần cài cắm đóng ngoại trừ / theo kiểu

[ctx: @title:window]
en: Error
vi: Lỗi

[ctx: @info:tooltip]
en: No files to close ...
vi: Không có tệp nào để đóng...

[ctx: @title:window]
en: Done
vi: Xong

en: %1 file closed | %1 files closed
vi[0]: Đã đóng %1 tệp
