kate - en to vi translation catalogue (13 entries)

en: Show preview for known color names
vi: Hiện xem thử cho các tên màu đã biết

en: Also show the color picker for known color names (e.g. skyblue).
    See https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords for the list of colors.
vi: Hiện trình nhặt màu cho cả các tên màu đã biết (vd. skyblue).
    Xem danh sách màu tại https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords

en: Place preview after text color
vi: Đặt phần xem thử sau phần chữ

en: Hex color matching
vi: Khớp màu hex

en: 12 digits (#RRRRGGGGBBBB)
vi: 12 chữ số (#RRRRGGGGBBBB)

en: 9 digits (#RRRGGGBBB)
vi: 9 chữ số (#RRRGGGBBB)

en: 8 digits (#AARRGGBB)
vi: 8 chữ số (#AARRGGBB)

en: 6 digits (#RRGGBB)
vi: 6 chữ số (#RRGGBB)

en: 3 digits (#RGB)
vi: 3 chữ số (#RGB)

en: Color Picker
vi: Trình nhặt màu

en: Color Picker Settings
vi: Thiết lập trình nhặt màu

en: Select Color (Hex output)
vi: Chọn màu (đầu ra hex)

en: View Color [Read only]
vi: Xem màu [chỉ đọc]
