kate - en to wa translation catalogue (113 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
wa: Kata - Aspougneu di tecse po spepieus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
wa: Clôre

en: Open File
wa: Drovi fitchî

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
wa: &Usteyes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
wa: &Aidance

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: &Mwaisse bår ås usteyes

en: Christoph Cullmann
wa: Christophe Cullmann

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: Core Developer
wa: Mwaisse diswalpeu

en: The cool buffersystem
wa: Li clapant sistinme di tampon

en: The Editing Commands
wa: Les comandes d' aspougnaedje

en: Testing, ...
wa: Sayaedjes, ...

en: Former Core Developer
wa: Ancyin mwaisse diswalpeu

en: KWrite Author
wa: Oteur di KWrite

en: KWrite port to KParts
wa: Poirtaedje KParts po KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
wa: Istwere des disfijhaedjes, eployaedje di Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
wa: Metaedje e valeur del sintacse XML

en: Patches and more
wa: Coridjaedjes et co d' pus

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
wa: Metaedje en evidince po les fitchîs spec des RPM, Perl, Diff eyet co d' pus

en: Highlighting for VHDL
wa: Metaedje en evidince po VHDL

en: Yury Lebedev
wa: Youri Lebedev

en: Highlighting for SQL
wa: Metaedje en evidince po SQL

en: Highlighting for Ferite
wa: Metaedje en evidince po Ferite

en: Highlighting for ILERPG
wa: Metaedje en evidince po ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
wa: Metaedje en evidince po LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
wa: Metaedje en evidince po les fitchîs Makefile eyet Python

en: Highlighting for Python
wa: Metaedje en evidince po Python

en: Highlighting for Scheme
wa: Metaedje en evidince po Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
wa: Djivêye des mots clés et sôres di dnêyes PHP

en: Very nice help
wa: Clapante aidance

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
wa: Totes les djins k' ont aidî et k' dj' a rovyî d' dire li no

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
wa: Li fitchî « %1 » ni sai nén esse drovi: çou n' est nén on normå fitchî, c' est on ridant.

en: Configure
wa: Apontyî

en: Behavior
wa: Dujhance

en: &Behavior
wa: &Dujhance

en: Session Management
wa: Manaedjmint des sessions

en: Plugins
wa: Tchôkes-divins

en: Plugin Manager
wa: Manaedjeu des tchôkes-divins

en: Name
wa: No

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
wa: <p>Li documint '%1' a stî candjî, mins nén schapé.</p><p>Voloz vs schaper vos candjmints ou les passer?</p>

en: Close Document
wa: Clôre li documint

en: Save As
wa: Schaper eyet rlomer

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
wa: Novea fitchî drovou sol tins k' dji sayîve di clôre Kate. Clôre a stî abandné.

en: Closing Aborted
wa: Clôre a stî abandné

en: Starting Up
wa: Enondaedje

en: Reopening files from the last session...
wa: Ridrovi des fitchî del dierinne session...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
wa: Eployî cisse comande po mostrer ou catchî l' bår d' estat del vuwe

en: Show the complete document path in the window caption
wa: Mostere tot l' tchimin do documint el finiesse

en: &Quick Open
wa: &Rade drovi

en: Create a new document
wa: Ahiver on novea documint

en: Open an existing document for editing
wa: Drovi on documint egzistant po l' aspougnî

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
wa: Çoula mostere ene djivêye des fitchîs ki vos avoz dierinnmint drovou, et vs permete delzès rdrovi åjheymint.

en: Save A&ll
wa: Schaper &ttafwait

en: Save all open, modified documents to disk.
wa: Schape el deure plake tos les documints drovous et candjîs.

en: &Reload All
wa: &Ritcherdjî ttafwait

en: Reload all open documents.
wa: Ritcherdjî tos les documints di drovous.

en: Close Orphaned
wa: Clôre orfulins

en: Close the current document.
wa: Clôre li documint do moumint.

en: Close Other
wa: Clôre ls ôtes

en: Close other open documents.
wa: Clôre les ôtes documints di drovous.

en: Clos&e All
wa: Clôr&e totafwait

en: Close all open documents.
wa: Clôre tos les documints di drovous.

en: Close this window
wa: Clôre cisse finiesse chal

en: Open W&ith
wa: Drovi a&vou

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
wa: Apontyî les aroyaedjes des rascourti programe del taprece.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
wa: Aponteye kés cayets duvrént aparete el båre(s) ås usteye.

en: &Plugins Handbook
wa: &Live des tchôkes-divins

en: Sess&ions
wa: &Sessions

en: Tool &Views
wa: &Vuwes des usteyes

en: Show Side&bars
wa: Mostrer les &båres di costé

en: Show %1
wa: Mostrer %1

en: Move To
wa: Bodjî viè

en: Left Sidebar
wa: Hintche båre di costé

en: Right Sidebar
wa: Droete båre di costé

en: Top Sidebar
wa: Båre di costé di pa dzeu

en: Bottom Sidebar
wa: Båre di costé di pa dzo

en: Documents Modified on Disk
wa: Documints candjîs sol plake

en: Filename
wa: No do fitchî

en: Status on Disk
wa: Estat sol plake

en: Modified
wa: Candjî

en: Created
wa: Ahivé

en: Deleted
wa: Disfacé

en: &View Difference
wa: &Vey les diferinces

en: &Reload
wa: &Ritcherdjî

en: Could not save the document 
    '%1'
wa: Dji n' a sepou schapé l' documint 
    '%1'

en: Error Creating Diff
wa: Aroke en ahivant Diff

en: Save As (%1)
wa: Schaper et rlomer (%1)

en: Save Documents
wa: Schaper documints

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
wa: <qt>Les documints shuvants ont stî candjîs. Les voloz vs schaper divant d' les clôre?</qt>

en: Documents
wa: Documints

en: Location
wa: Eplaeçmint

en: Se&lect All
wa: Tchoe&zi ttafwait

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
wa: Les dnêyes ki vs avoz dmandé d' schaper n' polèt nén esse sicrîtes. Tchoezixhoz, s' i vs plait, comint vs voloz fé.

en: Split Ve&rtical
wa: Dispårti l' vuwe &hintche/droete

en: Split &Horizontal
wa: Dispårti l' vuwe di&zeu/dizo

en: Cl&ose Current View
wa: C&lôre li vuwe do moumint

en: Manage Sessions
wa: Manaedjî les sessions

en: Session Chooser
wa: Tchoes del session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
wa: No del session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
wa: &Drovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
wa: Novele session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
wa: &Rilomer...

en: Session Renaming
wa: Rilomaedje del session

en: Session name:
wa: No del session :

en: To save a session, you must specify a name.
wa: Po schaper ene session, vos dvoz specifyî on no.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
wa: &Enonder ene novele session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
wa: Tchoezi al &mwin ene session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
wa: Mete divins l' apontiaedje del &finiesse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
wa: Wårder l' &meta-informåcion des sessions di passêyes
