kate - en to xh translation catalogue (47 entries)

en: Open File
xh: Vula Ifayile

en: Core Developer
xh: Umbhekisi phambili Wengaphakathi lento/umntu

en: The cool buffersystem
xh: Indlela epholileyo yesixhobo sokubulala ungqubano

en: Testing, ...
xh: Iyavavanya, ...

en: KWrite Author
xh: Umbhali we KWrite

en: KWrite port to KParts
xh: KWrite efakelwa kwi KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
xh: KWrite Imbali Yokungenziwa, Okupheleleyo kwe Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
xh: KWrite XML Inkxaso yophawu ngokwesivakalisi

en: Patches and more
xh: Iziziba nokunye

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
xh: Yenza uphawu lwe RPM Spec-iifayile, Perl, Diff nokunye

en: Highlighting for VHDL
xh: Yenza uphawu lwe VHDL

en: Highlighting for SQL
xh: Yenza uphawu lwe SQL

en: Highlighting for Ferite
xh: Yenza uphawu lwe Ferite

en: Highlighting for ILERPG
xh: Yenza uphawu lwe ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
xh: Yenza uphawu lwe LaTex

en: Highlighting for Makefiles, Python
xh: Iphawulela Iifayile zokwenza, Python

en: Highlighting for Python
xh: Yenza uphawu lwe Python

en: Highlighting for Scheme
xh: Yenza uphawu Lodweliso

en: PHP Keyword/Datatype list
xh: PHP Igama elingundoqo/Uluhlu lohlobo lwe data

en: Very nice help
xh: Uncedo oluhle kakhulu

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
xh: Bonke abantu abanikeleyo kwaye endibalibeleyo ukubakhankanya

en: Plugins
xh: Iiplagi ezifakiweyo

en: Plugin Manager
xh: Umphathi Weplagi Yangaphakathi

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
xh: uuApha uyakwazi ukubona zonke i plugins ze Kate ezifumanekayo. Zilayishiwe ezinophawu lokukhangela, kwaye zizakulayishwa kwakhona kwixesha elizayo xa i Kate iqaliswa.

en: Name
xh: Igama

en: Reopening files from the last session...
xh: Ivula kwakhona iifayile ezivela kwintlanganiso yokugqibela...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
xh: Sebenzisa umyalelo ukubonisa okanye ukufihla iwonga le bar yemboniselo

en: Show the complete document path in the window caption
xh: Bonisa umendo opheleleyo woxwebhu kumzobo we window

en: Create a new document
xh: Yenza uxwebhu olutsha

en: Open an existing document for editing
xh: Vula uxwebhu olukhoyo xa uhlela

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
xh: Udweliso leefayile osandukulivula, likuvumela ukuba uzivulu lula kwixesha elizayo.

en: Close the current document.
xh: Vala uxwebhu lwangoku.

en: Clos&e All
xh: &Vala Konke

en: Close all open documents.
xh: Vala onke amaxwebhu avuliweyo.

en: Close this window
xh: Vala le window

en: Open W&ith
xh: &Vula Nge

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
xh: Vula uxwebhu lwangoku usebenzise esinye isicelo esibhalisiweyo koludidi lwe fayile, okanye isicelo sakho osithandayo.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
xh: Qwalasela uyalelo lwendlela ezimfutshane zebhodi yesitshixo yesicelo.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
xh: Qwalaselo owuphi umba ozakubonakala kwisixhobo se bar(ii).

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
xh: Qwalsela indawo ezithile zesicelo uhlele ingxenye.

en: This shows help files for various available plugins.
xh: Oku kubonisa iifayile zoncedo kwi plagi zangaphakathi eziliqela ezikhona.

en: Show %1
xh: Bonisa %1

en: Split the currently active view vertically into two views.
xh: Yahlula imboniselo yangoku esebenzayo ngokuthe nkqo kwimboniselo ezimbini.

en: Split &Horizontal
xh: &Saa Ngokuthe tye

en: Split the currently active view horizontally into two views.
xh: Yahlula kabini imboniselo yangoku esebenzayo ngokuthe tye kwimboniselo ezimbini.

en: Make the next split view the active one.
xh: Yenza imboniselo yolwahlulo olulandlelayo kwesebenzayo.

en: Make the previous split view the active one.
xh: Yenza uhlulo oludlulileyo lubonise olusebenzayo.
