katomic - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Level Sets
ar: مجموعات المستويات

en: Level %1 finished.
ar: انتهى المستوى %1 .

en: Congratulations! You have a new highscore!
ar: تهانينا ، لقد حصلت على مستوى عالي جديد!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ar: سرعة التحريك.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
ar: عرض الخلفية المحفوظة

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
ar: ارتفاع الخلفية المحفوظة

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
ar: آخر المستويات الملعوبة

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ar: إ&عدادات

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ar: شريط الأدوات الرئيسي

en: Noname
ar: بدون اسم

en: by %1
ar: بواسطة %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, m_pbNewStuff)
en: Get new levels
ar: احصل على مستويات جديدة

en: Porting to KDE4. Current maintainer
ar: النقل إلى كدي4 ، و المشرف الحالي

en: 6 new levels
ar: 6 مرحلة جديدة

en: Game graphics and application icon
ar: رسوم اللعبة ، و أيقونة التطبيق

en: New great SVG artwork for KDE4
ar: رسوم SVG الرائعة لكدي4

en: Port to use KGameRenderer
ar: النقل ليستخدم KGameRenderer

en: Enable access to all levels
ar: مكّن الوصول إلى كل المستويات

en: Level:
ar: المستوى:

en: Current score:
ar: النتيجة الحالية:

en: Highscore:
ar: أعلى نتيجة:

en: Previous Level
ar: المستوى السابق

en: Next Level
ar: المستوى التالي

en: Animation Speed
ar: سرعة الحركات

en: Slow
ar: بطيء

en: Normal
ar: عادي

en: Fast
ar: سريع

en: Undo All
ar: تراجع الكل

en: Redo All
ar: تكرار الكل

en: Atom Up
ar: حرك الذرة الى أعلى

en: Atom Down
ar: حرك الذرة الي أسفل

en: Atom Left
ar: حرك الذرة الي اليسار

en: Atom Right
ar: حرك الذرة الى اليمين

en: Next Atom
ar: الذرة التالية

en: Previous Atom
ar: الذرة السابقة

en: Level: %1 (%2)
ar: المستوى: %1 (%2)

en: Current score: %1
ar: النتيجة الحالية: %1

en: Highscore: %1
ar: أعلى نتيجة: %1
