kdegames - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
bs: Neuspjelo učitavanje nivoa "%1". Provjerite je li instaliran na vašem računaru.

en: Level %1 finished.
bs: Nivo %1 završen.

en: Congratulations! You have a new highscore!
bs: Čestitamo! Postigli ste novi najveći rezultat!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
bs: Brzina animacija.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
bs: Širina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
bs: Visina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
bs: Posljednje puštani skup nivoa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Noname
bs: Bezimeni

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
bs[0]: , sadrži %1 nivo
bs[1]: , sadrži %1 nivoa
bs[2]: , sadrži %1 nivoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
bs: Izaberite skup nivoa za igranje:

en: (c) 1998, Andreas Wuest
    (c) 2007-2009 Dmitry Suzdalev
bs: (c) 1998, Andreas Wuest
    (c) 2007-2009 Dmitri Suzdalev

en: Original author
bs: Orginalni autor

en: Dmitry Suzdalev
bs: Dimitrij Suzdalev

en: Porting to KDE4. Current maintainer
bs: Prevođenje za KDE4. Trenutni održavaoc

en: Stephan Kulow
bs: Stefan Kulov

en: Kai Jung
bs: Kai Jang

en: 6 new levels
bs: 6 novih nivoa

en: Game graphics and application icon
bs: Grafika igre i ikona programa

en: New great SVG artwork for KDE4
bs: Novo odlično SVG umjetničko djelo za KDE4

en: Port to use KGameRenderer
bs: Ulaz za korištenje KGameRenderer

en: Enable access to all levels
bs: Omogućiti pristup svim nivoima

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
bs: KAtomic nije uspio pronaći podrazumijevane postavke nivoa i rad će prestati. Molimo vas da provjerite vašu instalaciju.

en: Level: %1 (%2)
bs: Nivo: %1 (%2)

en: Current score: %1
bs: Trenutni rezultat: %1

en: Highscore: %1
bs: Najbolji rezultat: %1
