katomic - en to el translation catalogue (45 entries)

en: Level Sets
el: Σύνολα επιπέδων

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
el: Αδύνατη η φόρτωση του συνόλου επιπέδων "%1". Ελέγξτε εάν είναι εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας.

en: Level %1 finished.
el: Το επίπεδο %1 ολοκληρώθηκε.

en: Congratulations! You have a new highscore!
el: Συγχαρητήρια! Έχετε μια νέα υψηλή βαθμολογία!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
el: Η ταχύτητα των εφέ κίνησης.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
el: Πλάτος του αποθηκευμένου φόντου

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
el: Ύψος του αποθηκευμένου φόντου

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
el: Τελευταίο σύνολο επιπέδων που παίξατε

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Noname
el: Χωρίς όνομα

en: by %1
el: από τον/την %1

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
el[0]: , περιέχει 1 επίπεδο
el[1]: , περιέχει %1 επίπεδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
el: Επιλογή συνόλου επιπέδων για να παίξετε:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, m_pbNewStuff)
en: Get new levels
el: Λήψη νέων επιπέδων

en: Atomic Entertainment Game
el: Παιχνίδι ψυχαγωγίας Atomic

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Porting to KDE4. Current maintainer
el: Μεταφορά στο KDE4. Τρέχων συντηρητής

en: 6 new levels
el: 6 νέα επίπεδα

en: Game graphics and application icon
el: Γραφικά παιχνιδιού και εικονίδιο εφαρμογής

en: New great SVG artwork for KDE4
el: Νέα SVG γραφικά για το KDE4

en: Port to use KGameRenderer
el: Μεταφορά στο KGameRenderer

en: Enable access to all levels
el: Επιτρέπεται η πρόσβαση σε όλα τα επίπεδα

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
el: Το KAtomic απέτυχε να βρει το προκαθορισμένο σύνολο επιπέδων και θα τερματιστεί . Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση σας.

en: Level:
el: Επίπεδο:

en: Current score:
el: Τρέχων βαθμός:

en: Highscore:
el: Υψηλός βαθμός:

en: Previous Level
el: Προηγούμενο επίπεδο

en: Next Level
el: Επόμενο επίπεδο

en: Choose level set...
el: Επιλογή συνόλου επιπέδων...

en: Animation Speed
el: Ταχύτητα κίνησης

en: Slow
el: Αργή

en: Normal
el: Κανονική

en: Fast
el: Γρήγορη

en: Undo All
el: Αναίρεση όλων

en: Redo All
el: Επαναφορά όλων

en: Atom Up
el: Άτομο πάνω

en: Atom Down
el: Άτομο κάτω

en: Atom Left
el: Άτομο αριστερά

en: Atom Right
el: Άτομο δεξιά

en: Next Atom
el: Επόμενο άτομο

en: Previous Atom
el: Προηγούμενο άτομο

en: Level: %1 (%2)
el: Επίπεδο: %1 (%2)

en: Current score: %1
el: Τρέχων βαθμός: %1

en: Highscore: %1
el: Υψηλός βαθμός: %1
