katomic - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Level %1 finished.
fa: سطح %1 تمام شد.

en: Congratulations! You have a new highscore!
fa: آفرین! شما بالاترین امتیاز جدید را دارید!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
fa: سرعت پویانماییها.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
fa: عرض زمینه ذخیره‌شده

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
fa: ارتفاع زمینه ذخیره‌شده

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: Noname
fa: بی‌نام

en: KAtomic
fa: اتمی

en: Andreas Wuest
fa: آندرئاست وست

en: Dmitry Suzdalev
fa: دیمیتری سوزدالو

en: Porting to KDE4. Current maintainer
fa: بردن به KDE4. نگه‌دارنده جاری

en: Stephan Kulow
fa: استفان کولو

en: Cristian Tibirna
fa: کریستین تیبرینا

en: Carsten Pfeiffer
fa: کارستن پفیفر

en: Dave Corrie
fa: دیو کُری

en: Kai Jung
fa: کای جونگ

en: 6 new levels
fa: ۶ مرحله جدید

en: Danny Allen
fa: دنی آلن

en: Game graphics and application icon
fa: نگاره‌سازی بازی و شمایل کاربرد

en: Johann Ollivier Lapeyre
fa: جان الیوییر لاپیر

en: New great SVG artwork for KDE4
fa: کار هنری SVG بزرگ جدید برای KDE4

en: Enable access to all levels
fa: فعال‌سازی دستیابی به همه سطوح

en: Level:
fa: مرحله:

en: Current score:
fa: امتیاز فعلی:

en: Highscore:
fa:  بالاترین امتیاز:

en: Previous Level
fa: مرحله قبلی

en: Next Level
fa:  مرحله بعدی

en: Animation Speed
fa: سرعت پویانمایی

en: Slow
fa: کند

en: Normal
fa: عادی

en: Fast
fa: سریع

en: Undo All
fa: واگرد همه

en: Redo All
fa: انجام مجدد همه

en: Atom Up
fa: حرکت اتم به سمت بالا

en: Atom Down
fa: حرکت اتم به سمت پائین

en: Atom Left
fa: حرکت اتم به سمت چپ

en: Atom Right
fa: حرکت اتم به سمت راست

en: Next Atom
fa: انتخاب اتم بعدی

en: Previous Atom
fa: انتخاب اتم قبلی

en: Current score: %1
fa: امتیاز جاری: %1

en: Highscore: %1
fa:  بالاترین امتیاز: %1
