katomic - en to fi translation catalogue (46 entries)

[ctx: @title:window]
en: Level Sets
fi: Tasopaketit

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
fi: Tasopaketin "%1" lataaminen epäonnistui. Tarkista, onko se asennettu tietokoneellesi.

en: Level %1 finished.
fi: Taso %1 läpäisty.

en: Congratulations! You have a new highscore!
fi: Onneksi olkoon! Teit uuden ennätyksen!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
fi: Animaatioiden nopeus.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
fi: Tallennetun taustan leveys

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
fi: Tallennetun taustan korkeus

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
fi: Viimeksi pelattu tasopaketti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Noname
fi: Ei nimeä

[ctx: @info author attribution]
en: By %1
fi: Tekijältä %1

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
fi[0]: , sisältää %1 tason
fi[1]: , sisältää %1 tasoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
fi: Valitse pelattava tasopaketti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, m_pbNewStuff)
en: Download New Levels…
fi: Lataa uusia tasoja…

en: Atomic Entertainment Game
fi: Atomic-viihdepeli

en: (c) 1998, Andreas Wuest
    (c) 2007-2009 Dmitry Suzdalev
fi: © 1998 Andreas Wuest
    © 2007–2009 Dmitry Suzdalev

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Porting to KDE4. Current maintainer
fi: KDE4-siirros, nykyinen ylläpitäjä

en: 6 new levels
fi: 6 uutta tasoa

en: Game graphics and application icon
fi: Pelin grafiikat ja sovelluksen kuvake

en: New great SVG artwork for KDE4
fi: SVG-grafiikka KDE4 varten

en: Port to use KGameRenderer
fi: Siirros use KGameRendereriin

en: Enable access to all levels
fi: Pääsy kaikille tasoille

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
fi: KAtomicin oletustasoja ei löydy. Tarkista asennuksen eheys.

[ctx: @label]
en: Level:
fi: Taso:

[ctx: @label]
en: Current score:
fi: Nykyinen tulos:

[ctx: @label]
en: Highscore:
fi: Ennätykset:

[ctx: @action]
en: Previous Level
fi: Edellinen taso

[ctx: @action]
en: Next Level
fi: Seuraava taso

[ctx: @action]
en: Choose Level Set…
fi: Valitse tasopaketti…

[ctx: @title:menu]
en: Animation Speed
fi: Animointinopeus

[ctx: @item animation speed]
en: Slow
fi: Hidas

[ctx: @item animation speed]
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: @item animation speed]
en: Fast
fi: Nopea

[ctx: @action]
en: Undo All
fi: Kumoa kaikki

[ctx: @action]
en: Redo All
fi: Tee kaikki uudelleen

[ctx: @action]
en: Atom Up
fi: Atomi ylöspäin

[ctx: @action]
en: Atom Down
fi: Atomi alaspäin

[ctx: @action]
en: Atom Left
fi: Atomi vasemmalle

[ctx: @action]
en: Atom Right
fi: Atomi oikealle

[ctx: @action]
en: Next Atom
fi: Seuraava atomi

[ctx: @action]
en: Previous Atom
fi: Edellinen atomi

en: Level: %1 (%2)
fi: Taso: %1 (%2)

en: Current score: %1
fi: Nykyinen tulos: %1

en: Highscore: %1
fi: Ennätys: %1
