katomic - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
id: Gagal memuat set level "%1". Periksa apakah ini sudah terinstal di komputermu.

en: Level %1 finished.
id: Level %1 selesai.

en: Congratulations! You have a new highscore!
id: Selamat! Kamu punya skor-tinggi baru!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
id: Kecepatannya animasi.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
id: Lebarnya latarbelakang yang disimpan

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
id: Tingginya latarbelakang yang disimpan

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
id: Setlevel yang dimainkan terakhir

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
id: Peng&aturan

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
id: Bilah Alat Utama

en: Noname
id: Tanpa nama

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
id[0]: , berisi 1 level
id[1]: , berisi %1 level

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
id: Pilih sebuah set level yang dimainkan:

en: Original author
id: Penulis asli

en: Porting to KDE4. Current maintainer
id: Porting ke KDE4. Pemelihara saat ini

en: 6 new levels
id: Ada 6 level baru

en: Game graphics and application icon
id: Ikon aplikasi dan grafik permainan

en: New great SVG artwork for KDE4
id: Karya seni SVG baru yang bagus untuk KDE4

en: Port to use KGameRenderer
id: Port untuk menggunakan KGameRenderer

en: Enable access to all levels
id: Fungsikan akses ke semua level

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
id: KAtomic gagal menemukan set level bakunya dan akan berhenti. Silakan periksa penginstalanmu.

en: Current score: %1
id: Skor saat ini: %1

en: Highscore: %1
id: Skor tertinggi: %1
