katomic - en to ne translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
ne: एनिमेसनको गति ।

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
ne: बचत गरिएको पृष्ठभूमिको चौडाइ

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
ne: बचत गरिएको पृष्ठभूमिको उचाइ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ne: सेटिङ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

en: Noname
ne: बेनामी

en: KAtomic
ne: केडीई एटोमिक

en: Andreas Wuest
ne: एन्ड्रेस वेस्ट

en: Dmitry Suzdalev
ne: डीमिट्रे सुज्डालेभ

en: Porting to KDE4. Current maintainer
ne: केडीई ४ मा पोर्ट गर्दै, हालको सम्भारकर्ता

en: Stephan Kulow
ne: स्टेफन कुल्वो

en: Cristian Tibirna
ne: क्रिस्टियन टिबिर्ना

en: Carsten Pfeiffer
ne: कार्स्टेन पिफिफर

en: Dave Corrie
ne: डेभ कोरी

en: Kai Jung
ne: काइ जङ

en: 6 new levels
ne: ६ वटा नयाँ स्तर

en: Danny Allen
ne: ड्यानि एलेन

en: Game graphics and application icon
ne: खेल ग्राफिक्स र अनुप्रयोग प्रतिमा

en: Johann Ollivier Lapeyre
ne: जोहान ओलिभिर लापिर

en: New great SVG artwork for KDE4
ne: केडीई ४ का लागि नयाँ ठूलो एसभीजी कलाकार्य

en: Enable access to all levels
ne: सबै स्तरमा पहुँच सक्षम पार्नुहोस्

en: Current score: %1
ne: हालको प्राप्ताङ्क: %1

en: Highscore: %1
ne: उच्च प्राप्ताङ्क: %1
