katomic - en to sr@ijekavian translation catalogue (57 entries)

en: Level Sets
sr@ijekavian: Скупови нивоа

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
sr@ijekavian: Не могу да учитам скуп нивоа „%1“. Провјерите да ли је инсталиран.

en: Level %1 finished.
sr@ijekavian: Ниво %1 је завршен.

en: Congratulations! You have a new highscore!
sr@ijekavian: Честитамо! Остварили сте нови најрезултат!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
sr@ijekavian: Брзина анимација.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
sr@ijekavian: Ширина сачуване позадине

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
sr@ijekavian: Висина сачуване позадине

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
sr@ijekavian: Посљедње играни скуп нивоа

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Noname
sr@ijekavian: Безимени

en: by %1
sr@ijekavian: %1

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
sr@ijekavian[0]: , садржи %1 ниво
sr@ijekavian[1]: , садржи %1 нивоа
sr@ijekavian[2]: , садржи %1 нивоа
sr@ijekavian[3]: , садржи %1 ниво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
sr@ijekavian: Изаберите скуп нивоа за играње:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNS3::Button, m_pbNewStuff)
en: Get new levels
sr@ijekavian: Добави нове нивое

en: KDE Atomic Entertainment Game
sr@ijekavian: Игра са атомима за КДЕ

en: KAtomic
sr@ijekavian: К‑атомика

en: (c) 1998, Andreas Wuest
    (c) 2007-2009 Dmitry Suzdalev
sr@ijekavian: © 1998, Андреас Вист
    © 2007–2009, Дмитриј Суздаљев

en: Andreas Wuest
sr@ijekavian: Андреас Вист

en: Original author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Dmitry Suzdalev
sr@ijekavian: Дмитриј Суздаљев

en: Porting to KDE4. Current maintainer
sr@ijekavian: Преношење на КДЕ‑4, тренутни одржавалац

en: Stephan Kulow
sr@ijekavian: Штефан Кулов

en: Cristian Tibirna
sr@ijekavian: Кристијан Тибирна

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavian: Карстен Пфајфер

en: Dave Corrie
sr@ijekavian: Дејв Кори

en: Kai Jung
sr@ijekavian: Каи Јунг

en: 6 new levels
sr@ijekavian: 6 нових нивоа

en: Danny Allen
sr@ijekavian: Дени Ален

en: Game graphics and application icon
sr@ijekavian: Графика игре и иконица програма

en: Johann Ollivier Lapeyre
sr@ijekavian: Јохан Оливје Лапер

en: New great SVG artwork for KDE4
sr@ijekavian: Сјајна нова СВГ графика за КДЕ‑4

en: Brian Croom
sr@ijekavian: Брајан Крум

en: Port to use KGameRenderer
sr@ijekavian: Пренос на KGameRenderer

en: Enable access to all levels
sr@ijekavian: Укључи приступ свим нивоима

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
sr@ijekavian: К‑атомика не може да нађе подразумијевани скуп нивоа, и зато ће бити напуштен. Провјерите инсталацију.

en: Level:
sr@ijekavian: ниво:

en: Current score:
sr@ijekavian: тренутни резултат:

en: Highscore:
sr@ijekavian: најрезултат:

en: Previous Level
sr@ijekavian: Претходни ниво

en: Next Level
sr@ijekavian: Сљедећи ниво

en: Choose level set...
sr@ijekavian: Скуп нивоа...

en: Animation Speed
sr@ijekavian: Брзина анимације

en: Slow
sr@ijekavian: спора

en: Normal
sr@ijekavian: нормална

en: Fast
sr@ijekavian: брза

en: Undo All
sr@ijekavian: Опозови све

en: Redo All
sr@ijekavian: Понови све

en: Atom Up
sr@ijekavian: Атом нагоре

en: Atom Down
sr@ijekavian: Атом надоље

en: Atom Left
sr@ijekavian: Атом улево

en: Atom Right
sr@ijekavian: Атом удесно

en: Next Atom
sr@ijekavian: Сљедећи атом

en: Previous Atom
sr@ijekavian: Претходни атом

en: Level: %1 (%2)
sr@ijekavian: ниво: %1 (%2)

en: Current score: %1
sr@ijekavian: тренутни резултат: %1

en: Highscore: %1
sr@ijekavian: најрезултат: %1
