katomic - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (34 entries)

en: Failed to load level set "%1". Check if it is installed on your computer.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da učitam skup nivoa „%1“. Provjerite da li je instaliran.

en: Level %1 finished.
sr@ijekavianlatin: Nivo %1 je završen.

en: Congratulations! You have a new highscore!
sr@ijekavianlatin: Čestitamo! Ostvarili ste novi najrezultat!

note: i18n: ectx: label, entry (AnimationSpeed), group (Game)
en: The speed of the animations.
sr@ijekavianlatin: Brzina animacija.

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundWidth), group (General)
en: Width of saved background
sr@ijekavianlatin: Širina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (SavedBackgroundHeight), group (General)
en: Height of saved background
sr@ijekavianlatin: Visina sačuvane pozadine

note: i18n: ectx: label, entry (LastPlayedLevelSet), group (General)
en: Last played levelset
sr@ijekavianlatin: Posljednje igrani skup nivoa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavianlatin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@ijekavianlatin: Glavna traka

en: Noname
sr@ijekavianlatin: Bezimeni

en: , contains 1 level | , contains %1 levels
sr@ijekavianlatin[0]: , sadrži %1 nivo
sr@ijekavianlatin[1]: , sadrži %1 nivoa
sr@ijekavianlatin[2]: , sadrži %1 nivoa
sr@ijekavianlatin[3]: , sadrži %1 nivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Choose a level set to play:
sr@ijekavianlatin: Izaberite skup nivoa za igranje:

en: KAtomic
sr@ijekavianlatin: K‑atomika

en: (c) 1998, Andreas Wuest
    (c) 2007-2009 Dmitry Suzdalev
sr@ijekavianlatin: © 1998, Andreas Vist
    © 2007–2009, Dmitrij Suzdaljev

en: Andreas Wuest
sr@ijekavianlatin: Andreas Vist

en: Original author
sr@ijekavianlatin: Prvobitni autor

en: Dmitry Suzdalev
sr@ijekavianlatin: Dmitrij Suzdaljev

en: Porting to KDE4. Current maintainer
sr@ijekavianlatin: Prenošenje na KDE4, trenutni održavalac

en: Stephan Kulow
sr@ijekavianlatin: Štefan Kulov

en: Cristian Tibirna
sr@ijekavianlatin: Kristijan Tibirna

en: Carsten Pfeiffer
sr@ijekavianlatin: Karsten Pfajfer

en: Dave Corrie
sr@ijekavianlatin: Dejv Kori

en: 6 new levels
sr@ijekavianlatin: 6 novih nivoa

en: Danny Allen
sr@ijekavianlatin: Deni Alen

en: Game graphics and application icon
sr@ijekavianlatin: Grafika igre i ikonica programa

en: Johann Ollivier Lapeyre
sr@ijekavianlatin: Johan Olivje Laper

en: New great SVG artwork for KDE4
sr@ijekavianlatin: Sjajna nova SVG grafika za KDE4

en: Brian Croom
sr@ijekavianlatin: Brajan Krum

en: Port to use KGameRenderer
sr@ijekavianlatin: Prenos na KGameRenderer

en: Enable access to all levels
sr@ijekavianlatin: Uključi pristup svim nivoima

en: KAtomic failed to find its default level set and will quit. Please check your installation.
sr@ijekavianlatin: K‑atomika ne može da nađe podrazumijevani skup nivoa, i zato će biti napušten. Provjerite instalaciju.

en: Level: %1 (%2)
sr@ijekavianlatin: nivo: %1 (%2)

en: Current score: %1
sr@ijekavianlatin: trenutni rezultat: %1

en: Highscore: %1
sr@ijekavianlatin: najrezultat: %1
