kazam - en to eu translation catalogue (27 entries)

en: Sound from microphone
eu: Mikrofonoaren soinua

en: Sound from speakers
eu: Bozgorailuaren soinua

en: Speakers:
eu: Bozgorailuak:

en: Set volume
eu: Ezarri bolumena

en: Microphone:
eu: Mikrofonoa:

en: Toggle display of countdown splash
eu: Gaitu/ezgaitu atzera-kontuaren leihoa

en: Framerate:
eu: Fotograma-emaria:

en: Set the number of frames per second
eu: Zehaztu segundoko fotograma kopurua

en: Record with:
eu: Grabatu honekin:

en: Start recording
eu: Hasi grabatzen

en: Finish recording
eu: Amaitu grabaketa

en: Cancel countdown
eu: Utzi atzera-kontua

en: Kazam finished recording.
    What do you want to do now?
eu: Kazamek amaitu du grabaketa.
    Zer egin nahi duzu orain?

en: Edit with:
eu: Editatu honekin:

en: Save for later
eu: Gorde geroko

en: Cancel
eu: Utzi

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Save screencast
eu: Gorde pantailaren grabaketa

en: Save
eu: Gorde

en: File
eu: Fitxategia

en: Quit
eu: Irten

en: Quit Kazam
eu: Irten Kazametik

en: Help
eu: Laguntza

en: About
eu: Honi buruz

en: About Kazam
eu: Kazami buruz

en: Pause recording
eu: Pausatu grabaketa

en: Unknown
eu: Ezezaguna
